bugün

"bir bizim aramızda güzeldir hasret" sözünü benimseseler iyi olur.
para gani mi?

o zaman sorun yok. yok, hem çulsuzum hem seviyorum diyorsan otur bok yeme derim ben!

çünkü, otobüs, uçak biletini seviyorum abi ben diyene bedava vermiyorlar amk! o değil de aşktan anlayan hava yolu şirketi yok, o çok moral bozucu.
(bkz: #15372258) olacak iş değil.
bir gün sen de ;
- sorun sende değil bende
cümlesini duyma şerefine erişeceksin.
tabi önce kendin sıkılıp bu cümleyi sarfetmezsen.
hasret çekilir.
kendine güveniyor musun?
peki ya karşındakine? biraz bile aklında bir şüphe varsa en başından ayrıl. yok ben seviyorum ölüyorum diyorsan bilemeyeceğim.
çok umutlanma, gelecek vadetmiyor çünkü.
sevginin büyüklüğüne göre rüzgar hareket eder. ateş küçükse söndürür, büyükse alevlendirir.

bir de bu yönü var tabii;

Karıncaya sormuşlar nereye diye "uzaktaki sevgilime" demiş. Ulaşamazsın ki demişler "olsun yolda başka sevgili bulurum" demiş.
Güzel güzel ayrılın yürümez. Tecrübe abidesiyim konuşuyorum burada.
lastik gibidir, mesafe arttıkça kopma olaslığıda artar hatta en sonunda kopar.
bir türlü olmayacaktır, uzak durun.
bu tavsiyeleri okumayın, iki dakikada psikolojim sikildi şerefsizim.
iliski kelimesinin mantigina ters hdise tez elden son verilmelidir. polyannacilik oynamayin tecrubeyle sabittir.
yalan olacak ilişkidir boşa yatırımdır.
"yanyana yürümeyelim diye dar yapılmıştı kaldırımlar. ve yine yan yana yürümeyelim diye dar kafalıydı insanlar. ve sırf dardı diye kafalar, düşünmeyi bırakıp sevmeyi denedik, sarılmak yakar bizi deyip aşkı hep uzaktan sevdik."

şu sözün bir gün yalan olduğunu anlayacaksınız. ama bizim ki farklı? hayır değil.
uzak durun.
ilişkinin başlarında her şey çok güzel gider. mesajlaşmalar, msnde konuşmalar, haftasonu kaçamakları vs. gibi. daha sonraları bu haftasonu arkadaşın dogum günü var hayatım haftaya geleyimler başlar. sonralarında kıskançlıklar, msn görüşmelerinin azalması, telefon faturası şikayetleri birbirini izler. en sonunda kaçınılmaz malum sonuç : ayrılık.
nereden mi biliyorum? Tecrübeyle sabittir.
hazır yeni başlamışken bırakın. polyannacılığın alemi yok.
uzak mesafeli aşktan uzak durun.
öncelikle zordur. zira artık aşk görmeyi dokunmayı içine alan bir anlayışa bürünmüştür. kolay yürümez. çiftlerden birinin kalabalık bir sosyal ortamının olması ise ilişkiyi bitiren temel faktördür. gönlümde olan gözden ırak olur sözü ise kuru edebiyattan ötesi değidir.
bir yerde, uzakta da olsa sizi düşünerek uyuduğuna uyandığına inandığınız birisi varsa ve siz de uzakta dahi olsa kalp çarpıntılarınıza gem vuramıyorsanız başlamak için tereddüt etmeyin. he olur olmaz bunu asla kesin bir kanaate yaşamadan vardıramazsınız. lakin seneler sonra "belki, keşke" demektense yaşayıp yıpranmak daha az acıtır.
hoşuna gitmeyeceğini bildiğiniz ya da sizin canınınızı sıkan her durumu alatmayın.aklı sizde kalmasın..
birbirinizi kasmayın benden söylemesi.
başta birlikteyken* sonradan uzağa gidilen ilişki olması daha makbuldür.
uzaktan yüz yüze konuşulmadığı sürece halledemediğiniz, günlerce süren üzücü sorunlara karşı aklınızda dolaşmaya başlayan ayrılık düşüncelerini elinizin tersiyle itmeniz, ancak sık sık görüşebiliyorken yaşadığınız mutlu memnun zamanlarınızı yad edip, bir gün yine aynı şehirde, evlenince aynı evde yaşamaya başlayınca da mutlu olacağınız mantığını kurmakla, kısaca sabırla mümkün olur.
--spoiler--
Birini gerçekten sevdin mi yaşı, ne kadar uzakta olduğu, boyu, kilosu sadece lanet birer sayıdır...
--spoiler--
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar