bugün

Belki tadı güzel olabilir ama şekil olarak olmamış yazar kardeşim .erkeksen bir miktar hos gurulebilir, eğer kızsan bu kurabiyelerle evde kalirsin. Güzel şekil verip ,sunumu güzel olsaydı 10 üzerinden 8 verebilirdim .Şimdi ancak 5 eder. Afiyet olsun yiyenlere.
görsel
Buyurun gençler aç olan gelsin.
görsel

cumhur ittifakı seçmeninin bunu bol bol tüketmesi lazım.
görsel

Balık akşamı buyrun.
görsel

Tabldot takılıyoruz bugün.
Bu kadar yemeği aynı öğünde nasıl yiyebiliyorsunuz? Afiyet olsun.
görsel

Sayın sayın bakın kaç tane varmış.
Hehe
pazartesileri klasik menü: nohut-patates-kuru fasulya-mercimek... diye gider, çünkü hal pazar günü kapalı olduğundan taze sebze ve meyva ancak salı gününe yetişir.
Salçasını kavurmadan lap diye suyun içine atmış yemek diye sunuyor. O salça yağda eriyecek. Kaldı ki havuçlar iki gün kalsa yeşerir. O kadar diri duruyor ki ben bile yanında daha masumum.
arkadaşlar şuraya afedersiniz p*rasa fotoğrafı atanlar öncesinde spoiler versin. açıyorum karşıma lönk diye çıkıyor. midem kaldırmıyor.
bugun yine cogu zaman yaptigim gibi tostla katılım gosterebilecegim bir yarismaydi fakat tostu yedim az once.
gülücük:)
görsel

Buna laf yok sözlük.
Öpülesi anne eli.
(img:#1825780)
Millet ne becerikli maşallah, herkes birer Master chef. Ben hala dışarda yiyeyim. *
görsel

gethere Usulü, kahvehane dilim tost.

Edit : hamlamışım lan.
Edit 2 : siz kıymetli sözlük dostlarıma da ikram etmek isterdim ama beğenmedim bu seferkini.
görsel
ben yapmadım ama ben yicemm
Ulan şimdi kim yemek hazırlayacak ki baana off açım da iyice acıktım.en iyisi yatim yarın yerim.
Biraz ayran ictim ve kraker yedim. Bu fotoraflar bile istahimi acmiyor.
(bkz: Sözlüğün instagramdan farkı)
görsel

Mantarlı tavuk sote.
Buyrun sevgili sözlük yazarları.
görsel

Taze kara fırın ekmeğide yanında,

Cemaat aç olan gelsin,

(Yalnız gelirken kola alıp gelin.)
(img:#1827147)
Cibes salatası:

izmir'den gelen arkadaşa cibes(cibez) otu sipariş ediyorsunuz.
Gelen cibesleri zeytinyağında kavurup üzerine limon, tuz, ceviz ve peynir döküyorsunuz. sıcakken ya da soğuk tüketebiliyorsunuz.

Afiyet olsun.
Ne bulduysan doldur yemeği.
Çok karışık, cok. Sevmiyorum o kadar karışık seyleri. Yiyenlere afiyet olsun.
barbun tava:
görsel
biraz pişince:
görsel
servis önü:
görsel
ve sumaklı, limonlu soğanla servis:
görsel
fakirler yemesin, tam kendi istediğim gibi olmuş. evet.
görsel
görsel
görsel
görsel

Gethiyır sofrasında bugün sucuklu, kaşarlı milföy var. Tam yumurta sürmek üzere dolabın kapağını açmıştım ama yumurta olmadığını farkettim. Üzerine kekik serpiştirdim. Çıkın çıkın gelin. Meriçler bile davetli.