bugün

akabinde nasıl yapıyor sorusunu getirir?ayrıca yıl 2012 de cogu insan yalnız yaşamaya basladıgından yemek yapmakta erkekler için dogal olmaya basladı.
http://www.youtube.com/watch?v=-UsF8Q-Pvxo
artık maço, kazak, geleneksel, takım elbiseyi üzerinden çıkarmayan, "kadın su getir" tipi
ya da metroseksüel, efemine, modayı delice takip eden, magazin bilen erkeğin
modası geçmesi hasebiyle gözde olan erkek tipidir..
her insanın kendine has bir karakteri vardır hepsi ayrı iyidir hoştur güzeldir..
ancak şimdi bunlar revaçta..
arda türkmen gibi iyi giyinen, daha bir sokakla hayatla içiçe ama nezaketten de anlayan erkek..

hani 90'ların amerikan filmlerinde desperate housewives tipi sokaklarda yaşayan,
keten pantolon, tek renk gömlek, kollarını boynuna bağladığı bir kazak giyen, genelde gözlüklü
iyi aile babası klişesi adamlar vardır ya..
onların daha bi güncel versiyonu..

yemek yapmak sadece bir özelliğidir bunların..
bulaşığa yardım eder..
çamaşır makinesini, elektrik süpürgesini kullanmayı bilir ve kullanır da..
yemekten sonra tabağını mutfağa götürür..
ufak tefek tamirat işlerinden anlar..
böyle de olmalıdır kanımca..
kadınlar için makbul olan erkek tipi.

http://f1208.hizliresim.com/10/x/cdp0l.jpg

bir miktar pirinci, 5 su bardağı su ile kaynatıp pilav yapabilmekte maharet.
makarna, pilav ve sote yapabilyordur; çoğunlukla...
tek başına yaşayan erkeklerdir.
yemek yapmak sanılanın aksine çok da zor bir iş dğeildir de tabii ki yemek yapıyoruz derken oturup yaprak sarma yapacak halimiz de yok *
yalnız yaşıyorsan gurbette, bıkmış isen lokantada yemek yemekten, ulan evde yaparım maliyeti daha düşük olur diyorsan işten gelince paşa paşa yemek yaparsın, birde arkadaşlarına hava atarsın marifetmiş gibi.bulaşık yıkarken ki duygularımı yazmadım.

not: yaklaşık 14 aydır bu şekilde devam ediyorum.mutluy muyum tartışılır.
Her eve lazim olan erkektir.
(bkz: bir kadinin kalbine giden yol midesinden gecer)
et ve soslarında uzmanım. gayet de eğlenceli gelir yapmak
ilgi çekicidirler her zaman. ah ah. her eve lazım bunlardan. ama fazla yoktur ne yazık ki.
benim gibi tarifi verilsin yapamayacağım yemek yoktur diyen erkektir. ben yemek yapmam,ben bulaşık yıkamam diyen erkek arkadaşlara tavsiyem büyük konuşmamalarıdır. bir erkek iş başa düşünce her işi yapabilmeli.
canımdır, cananım da olabilir.
ne olursa olsun soğan doğramasına kıyamam, yazık yaa.
tamam yaparlar çok güzel olur afiyetle yenir de ufak bir durum var nasıl olur mutfak o kadar dağıtılır biri açıklasın lütfen.
yemek yapmak bişe değil, benim sıkıntım bulaşıktır.makinede birikir birikir 2-3 gün bekler sonra yıkanır ama makinadan çıkarılmaz çünkü makina mutfak dolabı rolüde oynamaktadır.
yemek yapamayan beceriksiz kadınların hayran olduğu erkektir.
*
mutfağı dağınık kullandığı için habire hatundan fırça yiyen erkektir.

pff. sanki kendileri yemek yaparken mutfağı dağıtmıyorlar a.m.k. ama biz yapınca ortalığı ayağa kaldırırlar.işin içinde bir kıskançlık da yok değil ama neyse...

biz erkekler mutfağa girdiğimizde başarı yüzdemiz çok yüksektir. mecburiyet karşısında değil de sevdiğimiz yemekleri yemek için pişirmeyi öğrendiğimizden dolayı kendi damak tadımıza göre küçük ama leziz bir portföyümüz olur. genelde bunlar güveç, etsote, köfte gibi testosteron üretimine yardımcı, protein ağırlıklı gıdalardır.
yemek pişirmeden önce "hayatım sana bir güveç yapayım mı haftasonu?" gibi cümleciklerle sanki hatunu çok düşünüyormuş da onun için yapıyormuş süsü verir ve fırsatını bulunca da mutfağa dalıveririz. aslında hatun bahane, mide şahanedir.
cheesecake yapabilenini verelim.
ah canım yerim yaa..
ideal erkek listesinde ki bir tıkı kazanan erkektir..
5 sene yalnız yaşadıysa bir çok kızdan daha iyi yemek yapabilir. * *
annemin bel fıtığı ameliyatı olmasından sonra hamur işine kadar girdim ve öğrendim. canım sıkıldığı zaman kendime ziyafet çekerim. köfteler, çorbalar ve hatta ıslak kek bile yaparım. keyifli midir? evet yaparken yorulmanın üstüne yiyecek olmak çok keyifli.
öğrencilik zamanında yurt yerine eve çıkan adamın yemek yapmayı öğrenmesi ile aldığı ünvan.
toptur.
söylemesi yemekten daha hoşa giden mücver yapan erkek vardır.
öğrenci evinde kalmış erkektir. o yapmasa kim yapacak.
çekicidir.