bugün

Kocasini ac birakmayi goze almıştir. Yazik.
muhtemelen çalışıyordur.
haklıdır. zorunda mıyız ?
Beyini test ediyodur.
Böyle diyorsa yapacağı yemeği yiyeni siksinler ben bu yaşa onun yemeğiyle gelmedim. Siktir olup babasının evine gidebilir ve kalan hayatını bi yanaşma olarak geçirebilir.
Eğer herhangi bir işte çalışmıyorsa sadece ev hanimiysa yapmak zorundadır. Oldu amk adam isten gelsin yemeği de o yapsın amk. Ama çalışıyorsa hayat müşterek kadın yapmak zorunda değil.
Zorunda olan kadındır.
Zorunda değildir ama evimin kadını beraber yaparız ikimiz. Fakat o kadar seni meskul edip, mutfağı dagiticam ki ben iki dakika yemek yaparım diceksin, sen yorulma diyeceksin. Çaylar, film, masaj benden ama *
Zorundasın tabi orospu çocuğu, yemek yapmıycaksan ne bok yemeye geldin, siktir git babanın evine çarparım ağzına iki tane, denilesi kadındır.
Sinirlendirir.
evhanımı ise yapmalıdır.

ama çalışıyorsa zorunda değildir. o zaman karı-koca olarak ev işleri için görev dağılımı yapılır. herkes kendine düşen işi yapar.
Boşanmak istiyordur.
yemek yapmayı bilmiyordur. evet.
Zorunluluk ya da vb. şeyler değil bunlar. Hayatı faaliyet için gerekli. Nasıl bir rahatlıktan geldiyse demek ki herşeyi ayağına bekleyen uyuşuk derim. Tabii ki aynı şeyler koca içinde gecerli.
zaman içinde direkt olarak "yemek yapmak zorunda değilim" diyen kadına evrilmesini temenni ettiğim kadındır. zorunda değil çünkü.
istemiyorsa yapmaz. insanlara zorla bir şey yaptıramayacağınızı anlayamadınız hâlâ. Evliyse yemek sorumlulugu üzerinde mi olacaktır her zaman? Kadın dediğin yemek yapar,kadın dediğin şunu yapar bunu yapar bu ağızları bırakın artık.
Akşama kadar bin bir zahmet çalışıp kazandığı yevmiyeyi, bir öğün yemek için lokantaya kaptırmayı göze alan kadındır.
Doğrudur zorunda değildir. Sonuç olarak bir şekil de bir şeyler yapılmak zorunda. Bende yapmak zorunda değilim der ve çekilirim.
ilk pes eden yemeği yapar artık.
En iyisi şimdiden açlığa alışmak sanırım.
Konu " zorunda mıyım" aşamasına geldiyse, eyvahlar olsun dedirten bir evliliktir...
Sevgiyle, keyifle pişmeyen yemeğin kimseye hayrı yoktur..Tatsız tuzsuz....
Bunu söyletecek kıvama getirmeyin kadınınızı..
Sevin, sayın, sarıp sarmalayın...
Hem yüreğiniz bayram etsin hem mideniz...
Bir kadınla bu duruma gelmişseniz o artık eşiniz değil kankanız falandır.
Tabii ki de değildir. Zaten bir şey zorunlu olduğu için yapılmamalıdır diye düşünüyorum evlilikte. Ortaklaşa sevgiyle yapılan mama en iyisidir efendim.
Muhtemelen gelecekte benim de söyleyeceğim şeyi söylemiş kadındır.
Evlenirsem yemek yapmayı düşünmüyorum.herkes kendi yemeğini kendi yapsın canım. Sanki evlenmiyor ücretsiz hizmetçi alıyorlar eve.
"Zorla güzellik olmaz" cümlesini akıllara getiren trajikomik bir sorundur.
Kadın ve erkek birbiri için yaratıldığı göz önüne alındığında, mümkün surette birbirine çoğu konuda muhtaçtır.
iki tarafta anlayışı sağlamalı, birbirine güzellikle yardımcı olmalıdır.
Evliliğin temel amacı yatak ve mutfak arasında mekik dokumak değildir.
Karşılıklı anlayış ve saygıdır ki; birbirine ısınmayan insanların birbirine bahane uydurması, o evliliğin en başından beri hata yığını olduğunu kanıtlar.
evliliği idrak edemeyen kadındır. ettirirler.
Evlilik muessesesinde, eline yemek yakışan varlik kadindir, eşi calisiyorsa kadinin evde oturup yemek yapmamasi büyük sorunlar olusturur, kadin yemek yapmak zorundamiyim derse erkekte calisip sana bakmak zorunda degilim diyebilir.