bugün

ince ince doğranmış soğanın ve domates sosunun kızgın tavayla buluşmasından çıkan sese hastadır.*
-kendi yaptığı yemekleri sevgilisinden üstün görme hastalığına kapılmadıysa,
-sevgilisi yemek yaptığı vakit kendi yemekleriyle kıyaslayıp kızın burnundan getirmiyorsa,
-yemek yapan bir erkek olduğu için dünyanın en bulunmaz nimeti olduğunu sanmıyorsa,
-yemeği kötü olduğu vakitlerde dahi bilmişlik taslayıp "bu böyle olur, normali budur." gibi ukalalıklar yapmıyorsa,

velhasıl kelam yemek yapmaması yapmasından daha hayırlı değilse

sahip olunduğu için üstüne iki rekat namaz kılınası erkektir.

e böylesi erkek var mıdır?
yoktur.

o yüzden heveslenmeyinizdir.
yemek yapabilen erkekdir.

cinsiyetle ne kadar alakalı bir durum yemek yapmak bilemedim ama "bir erkek modeli" olarak aralarında bulunduğumdur ayrıca.

çocukluktan gelen bir ilgi'ye yalnız da yaşamanın vermiş olduğu gazla ve mecburiyet etkisiyle oluyor bir şeyler.
herkes yapabilir aslında sulu yemekse mevzzu. salça soğan yağ su + malzeme lakin bende sürekli bir yenilik arama güdüsü var. türlü yapar içine ayva doğrarım. musakkaya karanfil vs.vs örnekler çoğaltılabilir... hiç kimse şikayet etmedi afiyetle yedi.

gel gelelim mutfakta kahvaltı hususunda iddiam çok çok daha fazladır *

sadete gelirsek, yeni tarifler, yeni önerileri olan "model"ler mesajlayabilir beni.
Yemek hazırlayıp, toplama süremin 2 katı bir toplama süresi olan dağınıklık yaratması nedeniyle yemeği yerken çok mutlu etse de sonrasında yorgunluk yaratır.
benimdir. hünkar beğendi de dahil olmak üzere bir çok yemeği gayet lezzetli şakilde yapabilirim. lakin pilavı bir türlü beceremiyorum üsrekli dibi tutuyor.
Ben yapıyorum ve 79 modelim. Issız alper misali restaurant işleten profesyonel aşçı değilim ama aç da kalmam.
Candır <3

"kadınsı olma ihtimali yüksektir" yorumuna da pes. Zannedersin yemek bir tek kadınlar için. hoş ataerkil zihniyetle yetişenlerden ne beklenir.
en seksi, en tatlış erkek modelidir ve istediği kadar mutfağı kirletebilir...
(bkz: chateauneuf du ape 2007) ile dün gece kısık ateşe koyduğumuz ilikli etleri defne ile kaynatıp suyunu bir kenara ayırıyoruz. 5 su bardağı et suyunu tencere koyup, üzerine imkan varsa trüf mantarlarını ekliyoruz. yaklaşık 2 su bardağı ispanyol sosumuzu tencereye koyup, orta ateşte kaynamaya bırakıyoruz. kaynamaya başladıktan sonra altını kısıp, suyunu çekmesini bekliyoruz ve yarım su bardağı kadar chateauneuf du pape 2007 ilave ediyoruz. sosumuzu süzüp bir kenara ayırıyoruz. dömi glas sosunuz hazır. şimdi yemeğe geçelim.

bu sosa uygun olarak "confit" iyi olabilir diye düşündüm.

Malzemeler:

2 adet ördek but
2 adet ördek göğüs
1 kilo ördek yağı (orijinal tarifi... Biz bunun yerine 1 kilo ayçiçeği yağı kullanacağız)
1 paket taze kekik
2 adet defne yaprağı
1 paket deniz tuzu veya kaya tuzu

Hazırlanışı:

1) Bir gün önceden ördekleri iyice tuz ve karabiberleyin. Üzerini sarıp 24 saat bekletin.
2) Ertesi gün ördekleri tuzdan arındırmak için yıkayın. Ördeklerin kenarlardan taşan fazla derilerini (yani kalın yağ tabakasını) kesin ve bir tavada eritin. (Eriyebildiği kadar) Sıvıyağınızın içine katın.
3) Ördekleri bir tencere içine yağla beraber koyun. Kekik ve defne yaprağını da koyun ve yaklaşık 3 saat gerekiyorsa daha uzun çok kısık ateşte pişirin. Ocakta yapmak istemiyorsanız tandır yapar gibi 170 derecelik fırına üzerini yağ karışımıyla kaplayarak koyabilir ve 3-4 saat pişirebilirsiniz.
4) Ördekleri servis etmeden önce tavada derisini çıtırlaştırıp, daha sonra fırında veya tavada iyice ısıtarak
servis edin.
5) Hemen servis etmeyecekseniz, üstünü kaplayacak kadar pişirdiğiniz yağ ile doldurun ve dolapta 4-5 gün saklayın.
6) Yanına koyacağınız kırmızı lahana için de lahanayı ince ince doğrayıp, tereyağında iyice terletin ve daha sonra biraz kırmızı şarap, biraz balsamik
sirke, bal ve ufak bir tutam tarçın ve
tuz-karabiberleyip ördeğinizle beraber
servis edin.

bu yemeğin yanına şarap tavsiyesi olarak "petrus pomerol" önerirdim ama sizin gibi farkirlere alternatif olarak "terra italia barolo 2004" de fena olmaz.
Yerun.

Orda entry görmüyo musunuz mk.
aa ben, yumuşak zannedilen ama öyle olmayan tipiz.
Yemek değilde pasta börek hamur işi yapmayı severim ama hobi olarak.
iyidir, Hoşdur. Fırında balık da yapıyorsa daha ne istenilesidir.
En seksi ve tatliş erkek modelidir ve istediği kadar mutfağı kirletebilir.
(bkz: her evli erkek bunu tadacaktır)
omlet yapabilen erkek de bu sınıfa giriyorsa evet ben de o erkeklerdenim.
Arkadan beline sarılıp dayamak gerekir.
Kanaatimce Romantik erkek modelidir. Elleriyle yaptığı bir yemeği bir de elleriyle yediriyorsa. Evlenilir ki bunla.
italyan mutfağına hakim ise mutfakta ufak çaplı şovlar yapabilecek erkektir.

(bkz: benim lan bu)
Benimdir. Erkek adam yemek yapmaz, erkek adam sofra hazırlamaz geyiklerine girmeyelim beyler lütfen. Aç mı kalalım yemek yapmayıp. Gerekirse evleneceğim kadınla birlikte yemek yaparım. Ona yardım ederim. Ne var bunda Allah aşkına? Ufak ilgide olsa mutlu olur. Erkek para getirir kadın ev işi yapar modellerini bırakalım artık.
Beyler hayallerinizi yıkmak gibi olmasın ama kızlar yemek yapan erkek derken; fajita yapan, ravioli yapan adamlardan bahsediyor. Kıymalı makarna, sosyete mantısı falan yemekten sayılmaz haberiniz olsun.
Italyandır, fransızdır burjuvazi yemeklerinden anlamasam da bir fakir olarak anadolu mutfağından Her yemeği yaparım. Evet,modelini bilmem ama o erkek benim.#hayır dır " href="/k/komandoyuz-diye-kurbağa-mı-yiyelim-hayır-dır/" title="(bkz: komandoyuz diye kurbağa mı yiyelim hayır dır)" >*
Yemek yapmak dediğin nedir ki? Taze fasulye, türlü, pilav, bilimum ev yemeği deney amaçlı yapılıp afiyetle yenildi.
Buyrun o model benim. Karnıyarık dahil birçok yemeği yapmayı bilirim baharatı yoğun yemekler yaparım artı biraz acı olur. Annemin el lezzetine ulaşamadım ulaşamam da ama lezzetli yemekler yaptığımı söylerler.
Bende yapabilirim ama önce öğrenmem gerek.