bugün

ama süslenmenin her türlüsünü bilir bunlar. *
aç kalır.
sıradan bir kızdır. yemek yapmaya mecbur değildir.
zengin erkek arayan kızdır ayrıca.
yemek yapamayan erkekten daha fena değildir.
annelerimiz boşuna dememiş "öğrende karnında dursun" diye. yemek yapmayı öğrenmek zordur ama imkansız değildir.
zamanı gelince apışıp kalacak olması kuvvetle muhtemel hatun kişidir.
(bkz: evde ne yemek var hanım)
yemek yapamayan kız yoktur, yemek yapmayan kız vardır dedirten sözdür
en azından iki yumurta kıran kızdır. iki yumurta kıramıyorsa 4. kattan aşşağı paraşütsüz atlasın.
beceriksiz oldukları iddia edilen kızın bu durumu annenin yetiştirme şeklinden kaynaklanmaktadır. anne kızının okuyup doktor, mühendis falan olmasını ister. bu sebeple "otur kızım sen dersini çalış, aman kızım çalışmaktan yoruldun gel dinlen biraz, ders arasında yersin diye keke yaptım" gibi cümlelerle aklınca ders çalışmasını sağlar. bir yandan kızın kritik çağlarında gelişmesi gereken becerilerine engel olduğunun farkında değildir. yıllarca bu şekilde büyüyen kız artık okul,ders işleri bittiğinde elinden bir iş gelmediğini fark eder, artık "beceriksiz, bir yemek bile yapamıyor" etiketini yemiştir.
başka başka yeteneklerine yoğunlaşmış kız olabilir.
Ayrılma sebebidir.

kız: makarna hazır.
erkek: bu ne lan!!!
kız: makarna...
erkek: lan bu hamur olmuş.
kız: şş. bilmem ki niye acaba...
erkek: lan gene soğuk suya mı attın makarnayı...
kız: unutmuşum...
erkek: lan evdeki son yenecek şeyide hoşaf etmişin, ne yiycez şimdi!!
kız: dışarı çıksak...
erkek: hangi parayla...
kız: ikdisat okuyorsun bul çaresini.
erkek: ben buldum çaresini, bi daha yemek falan yapma, hatta makarnada yapma.
kız: ee her akşam dışarda mı yiycez.
erkek: valla sen nerde yersin bilmem, ben gene burda yiycem sende defolup şimdi gidecen.
kız: eskiden öğle demiyodun.
erkek: lan bu kadar beceriksiz olduğunu nerden bileyim..
kız: sensin beceriksiz ayrıca makarnada o kadar kötü değil.
erkek: lan ne pişkin şeysin sen ya düş yakamdan.
kız: işini gördün tabii..
erkek: lan dünya kadar bulaşık var, üstüne bide aç kaldım, hangi işten bahsediyorsun! Pılını pırtını topla güle güle.
Kesinlikle evlenmeyeceğim kızdır.Benim için yemek yapması sarttır.Ögrenecektir.Evlenince ananın evinde her gün dısarıdamı yemek yiyordun diye sorarlar adama.
evde kalmaya mahkum olan kızdır. (bkz: erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer)
yemekteyiz izlesin...
öğrenmeye de pek hevesli olmayan kızdır.

(bkz: aa bu benim lan)
ruhunda yemek yapmak vardır ortaya çıkaramayan kızdır yada bir boktan anlamayan kızdır*
anca cakcaklamasını bilen yemek yapma mevzusunu bile kompleks haline getirmiş özenti kız tipidir.
mecbur öğrenecektir. kıçını serip yatmaya bayılan türk erkeğini memnun etmek çok zordur hiç böyle bi çabaya girmemek lazım ama işte hayat müşterek hesabı olduğu zaman bi yaştan sonra mecburen türkiye koşullarına ayak uydurulur.

yemek yapmayı biliyorum ama kocam da düşünsün arkadaş erkek diye niye tepeme çıksın ki?
sadece yemek yapamayan kızdır. araba kullanmasını bilmeyen erkek gibi.
oturduğu mahalledeki bütün pizzacıların, hamburgercilerin v.s. telefonu kendisinde mevcut olan kızımızdır.
(bkz: sazan avı) *
evlenecekse ufak ufak öğrenmesi gereken kızdır.
zengin olamayan erkek kadar iğrençtir.
yemeksepeti.com' a verdiğimiz parayla cihangir' de lüks bi lokanta açardık. ah ah..