zor olduğu söylenen acemiliktir...

ne kadaddır ? bilgisi olan dağıtım ne zamanlar oluyor merak konusu
3 aylık bir dönemi kapsar zorlu bir ilk aydan sonra son 2 ay daha fit olduğunuz için daha rahat edersiniz.

3 ay sonunda tap taze bir komutan olarak sınav sonuçları ve şansınıza istinaden görev yapacağınız bölgelere sevk edilirsiniz.

onadan sonra bu 3 ayda ne kadar asker ne kadar komutan olduysanız o kadar işinizi yaparsınız.

tuzla piyade okulunun bir rütbelisinin sözüdür:

üç ayda kabak yetişmez biz komutan yetiştiriyoruz.
Zamanımda 4 ay olan acemilikti. Kurada doğu çekmezseniz, o egitim sizi idare eder. Zaten kıtada alacaksınız esas eğitiminizi. Ki mümkün olduğunca, en azından basit askeri egitimleri bilin. Yanaşik düzen, tufekli tüfeksiz hareketler gibi. Çünkü komutan aniden bu egitimleri bölüğe sizin vermenizi isteyebilir. Mal gibi kalmayın. Yaptiramazsaniz, hiçbir asker de siklemez gayri o saatten sonra sizi.

Bu dediklerim, doğu kurası çekmemiş astekler iciNdir. Doğu hele de içguvenlik kurası çekenlerin allah yardımcısı olsun bu eğitimle. Her şey sizde biter. Yetiştireceksiniz kendinizi. Aksi takdirde, yeni mezun 19 yaşindaki astsubay cavuşun madarasi olursunuz ki çok sakat olur.
tıpçıların eğitimi samsun'da gerçekleşir. kolay olduğu söylenir. genel itibariyle de sınavda %10'luk dilime girilirse nerede askerlik yapacağını sen seçiyormuşsun. ben sadece 1 örneğini gördüm.
356.donem meslek kurası öğretmen olarak sevgiler.
bitince kesinlikle foça komando okulu kurası çekilmemesi gereken acemiliktir.