bugün

başarı için iki altın kuralı olan sınav:

1. yds soru tiplerini yalayıp yutmak (hep aynı soru tiplerinden, aynı sayıda soru çıkıyor.)

2. yds'de sıkça çıkan kelimeleri ezberlemek (memrise'da yds için en az üç farklı kelime listesi var, birini seçebilirsiniz.)
ek süre falan derken sonbahardaki sınavı merakla bekliyoruz.
2016 ilkbahar soruları 10 günlüğüne açıktı ama kaydetmedim ne yazık ki.

kaydedenlerin ya da nasıl elde edebileceğim hakkında bilgisi olanlardan duacı olacağım sınavdır.
Ingilizce bilmenin cokta onemli olmadigi demek yanlistir. Kol kadar paragraflari ingilizce bilmeden cevirip dogru ceval bulunamaz.o taktikler birkac gramer sorusunda gecerlidir, En onemlisi kelime bilgisidir.

Bir konu.
ingilizcesi iyi olan bir arkadaşın hiç çalışmadan gayet güzel puan aldığı berbat sınav. ingilizce bilmenizin çok da önemli olmadığı derken? x2.
hic calismayarak girip 81,cok calisarak girip 91 aldigim sinav. ingilizce bilginizi olcmez sadece ingilzicd hizinizi ve okuma yeteneginizi dikkate alarak gramer bilginizi olcer.ingilizcs bildigini zanneden aslanlari ielts ve toefl gibi sahalarda gormek isteriz zira oralarda bizim herturlu.swh.
Kelime, kelime, kelime.

Herkese bol şans.
Bugün yine beni yaralanmış sınav. Puan tuttuğu halde bir E derecesine sahip olamadığım için başvuru yapamayacağım bir sınavla karşı karşıyayım.
ingilizce bilenin yaptığı, ingilizce bilmeyenin de yaptığı tırt sınav. ingilizceyi bilmeyene taktiklerini öğretin 60 üstü rahat alır. zorlarsa 70-80. o kol kadar paragrafların dahi taktiği boldur çünkü.

edit: knk gel öğretiyim taktikleri. sonra dene. yapan yaptı.
taktikle 60 alınabilen sınavmış. Hangi dil okulu yedi sizi acaba?

Edit: beginner'ın taktikle geçtiği bir dünya or just your imagination?
Orta düzey ingilizcemle 48 aldığım sonrakinde 1 ay taktik kasıp kelime ezberleyerek 78 aldığım sınav. Orta bir ingilizce alt yapısına kelime katarak çok rahat yüksek alınabiliyor. Dil bilmek demek benim nazarımda sadece okudugunu anlamak olmadıgından ötürü değersiz bir sınavdır.
uykularımın kaçmasına sebeb olan sınavdır.
(bkz: onun ben ta amk)
taktiği var filan diyorlar ama nasıl oluyor ben anlamıyorum ya. ingilizcem fena sayılmaz ama zordan 65 alabildim, tekrar girersem daha da düşer belki korkusundan giremiyorum da.
4 ya da 5 aylık sıkı bir çalışma sonucunda 80 alınabilinen ÖSYM tarafından düzenlenen Yabancı Dil Sınavıdır. Kurslarda verilen taktikler işe yaramakla birlikte en fazla 5 soru içerisinde yardımcı olabilir.
Attığım tutarsa artık 70 almayı düşündüğüm sınav.
yarın gireceğim sınavdır. girecek herkese başarılar.
an itibari ile bu gün gerçekleşecek sınavdır.

allahım inşallah herkes istediği puanın 10 puan fazlasını alır amin!

başarılar...

faydalı not: before ile had v3 yan yana gelmez unutmayın.
En azından 60 almak temennisiyle giriyorum.
65-70 almak için neler yapmak gerekir tavsiyesi olan varsa çok müteşekkir olurum efendim.
2016 sonbahar dönem sonuçları açıklanmış sınavdır.

Ben istediğimi aldım. Umarım siz sınava giren arkadaşlarımda ihtiyaç duyduğunuz puana ulaşırsınız.
yeniden çalışmaya başladığım sınavdır.

https://www.youtube.com/watch?v=hrjA-H3ldpE
görsel

Manisa'da her yerde fildir fildir aradigim bu kitabi bugun arkadasimla girdigim kirtasiyede sans eseri buldum. Ustelik sadece 1 tane kalmisti ve 10tl. Kitap hakkinda diyebilecegim şu; reader at work 1-2 olarak iki seri halinde, odtu'nun yayinladigi muhtesem otesi kitaplardir. Lys 5 veya yds'ye hazirlaniyorsaniz mutlaka bitirmeniz gerekir ve size asiri faydasi olacaktir. Icinde birbirinden farkli, guzel, ogretici metinlere sahip ve bu metinlerin sonunda kucuk testler hazirlanmis. Paragraf sorulari icin birebir. Kesinlikle, şiddetle hazirlananlara tavsiye ederim.
Yazmak istediğim onca küfürü içimde tutuyorum.
Yazmak istediğim onca küfürü içimde tutuyorum.