bugün

Erkek icin en erken 29 ondan once evlenmeyin. Erkegin evde kalmisi olmaz ama kizin olur. Kizlar 28 e kadar evlensin. Lol.
Benim yasitlarimin cocuklari okula gidiyolar.
birer birer evleniyorlar çifter çifter boşanırlar. bana ne elalemden . evlenmek mesele değil. 1 aydada eser evlenirsin. mesele bir ömür başını omzuna yaslayıp huzurla vakit geçircek insanı bulmakta.
hiç umrumda olmayan durum. ben evlilik yerine motosikleti seçtim.hemde her istediğim zaman binebiliyorum. karın yerine motorla sevişirsin artık diyenlerede, sevişmek için 60 bin kredi çekmiyoruz, çoğu eskort 200 lira istiyor diyorum.

bakın bu ülkede evlilik pişmanlıktır. 10 bin liraya düğün salonu istemeyen, yok yere kredi çekip 10 sene o kredi borcunu ödetmek istemeyen aklı başında bir kız bulursam tabii ki evlenirim.
Benim yaşıtlarım birer birer çocuk sahibi oluyorlar, ben daha steam'de indirim kovalıyorum amk.
yaşıtlar birer birer evlendikten bir süre sonra, o yaşıt arkadaşına; evlenme vallahi, yani hele hele hiç erken evlenme, en iyisini sen yapıyorsun diyebileceği durumdur.
Arkadaşlarınla rahat rahat eskisi gibi bir yere çıkamayacağın anlamına geliyor malesef. Hatta çıkmak istemiyorsun.

+ali, akşam takılalım mı
-ya, yengen izin vermez şimdi
+ !
evet ya ayakkabı altında isim fotoğrafı atan bile gördü bu gözler an itibariyle.
eskiden küfür kıyamet makara dönen masalarda şimdi sahte tebessümler eşliğinde efendi çizgisinde kalmaya çalışmaktır.
Çocukları bile var, genç yaşımda teyze oldum.
Yirmi küsürlü yaşlara gelince hafiften olmaya başlayan ve insanı endişelendiren durum.
Bu sıralar yaşadığım ve şok etkisi yaratan şeylerden.

Son iki hafta içinde 3 arkadaşım nişanlandı.

Bu ne hız ne aceleniz var allasen?
Benim yasitlarim torununu kucaklayacak nerdeyse ama umurumda mi? Tabi ki değil.
aile kurulacak yaşta olduğunuzu gösterir. "ben gencim yauu dönyayı gezecem" deme edepsiz. torun ver annene. her canlı gibi asli göreviniz üremek.
Annemin defalarca kez şahit olup yine de gaza gelmediği gerçek. ‘Ben kimsenin başını seninle yakamam’ deyip koyveriyor. Canım anam.
Valla aynen öyle be sözlük. Arkadaşlarımın çoğu bu evrede. evlenmeyenlerde nişan vs hazırlığı yapıyor hatta birisi çocuk bekliyor. ben de bu esnada terkedilip yemeden içmeden kesildim. millet evlenip barklanırken biz hala aşk acısı çekiyoruz hayat beee. Hayır öylesine mutlular ki dert bile yanamıyorsun. insanlar bir heyecanla şöyle böyle diye anlatırken ben de yarıyolda bırakıldım işte de diyemiyosun ergen gibi napcan çekcen.
tüm can dostlarıma mutluluklar diliyorum onların mutluluğu benim mutluluğumdur ne de olsa... varsın biz ağzımızı ayırıp tebessümle dinleyelim hikayelerini.
Bir ben kaldim şarkısını anımsatır.
Yaşıtlar yirmibeş yaşından küçükse, aptal olduklarına kanaat getirebileceğiniz durum.
arkadaşlarım ikinci cocuklarını kucaklarken annemin evi yakarım korkusuyla beni evde yalnız bırakmaması..
Birer birer evlenmesi için önce nişan yapması olayı.

Siz daha oturun.
insanı geren durum.

Toplum evlenmek zorundaymışız gibi hissettiriyor. Bir önce kendimizi tanıyıp keşfetseydik. Ne bileyim dünyayı dolaşsak sokaklarda sabahlasak, yepyeni şeyler deneyip hobiler ve fobiler edinsek de ondan sonra birilerini tanıyıp evlensek?
olgun aile bireylerinin bu konuyla ilgili yöresel bir tespiti vardır.

- erken kalkan yol alır, erken evlenen döl alır.

terbiyesizce ama manası derin.
görsel
bir sonraki başlık; yaşıtların birer birer boşanıyor olması ile sonuçlanacaktır.
birer mi birer?

bizimkiler sıraya girmiş onar onbeşer gidiyorlar ama peki.
güncel Önemli Başlıklar