bugün

gençler olarak keşke dediğimiz olmasına imkan olmayan olaydır. böyle bir olay gerçekleştiğin de ise artık gençlerimiz, öğrencilerimiz ve orta yaşlımız da otobüste oturarak korkusuz bir yolculuk geçirebileceklerdir.
Bugün bu başlığı canlandırıyorum çünkü gerçekten böyle birşey e ihtiyaç var. Abi nöbetten çıkıyorum 300 metre ötedeki durağa oturmak için yürüyorum. Bu arada 1 saat 40 dakika felan yolum var. 2 durak sonra 50 60 yaşlarında bir teyze geliyor. Toplum baskısından yer vermek zorunda kalıp ayakta gidiyorum.

Gelelim bugüne. Dedim ki bir değişiklik yapıp bugün kalkmıcam. En arka motor tarafı oturuyorum. Yine bir teyze geldi(her zaman ki gibi) bi baktım önündeki basamağa oturdu aq. Lan bildiğin ayaklarımın ucuna oturdu aq. Sonra bi baktım ortam delikanlıları laf yapmaya başladı. Kalk yer ver teyze ye.

Sözün kısası yaşlılara yer vermek istemiyorum bro.

(ulan 70 yaşındaki teyzenin saat sabahın 5 45 seferinde ne işi olabilir amk.)
Olması gerekendir . Bu insanlar yüzünden insanlar işe , okula , önemli bir yere geç kalıyorlar özellikle sabah saatlerinde .
yazık . onları niye toplumdan dışlıyorsunuz. huzurevlerine atın . ayrı otobüse binsinler . tabi ki yer vermek zorunda değilsiniz . ama ayrı otobüs onları incitmez mi. merhamet güzeldir.
zamanında siz annenizin karnında iken annenize yer vermiştir, hastanede ateşinizi düşürmüştür, okuma yazma öğretmiştir, belki de o otobüsün fabrikasında otobüsün üretim zincirindedir, siz rahatça oturun o otobüste diye senelerce oğul yetiştirip şehit vermiştir. gerçekten troll diye bir şey olsaydı utanırdı sizin varlığınız yüzünden trollüğünden.

madem başka otobüs önerecek kadar cesursunuz, şunu önerin, ayakta duramayacak kadar yaşlı insanlar gaz odalarına gönderilsin. bu durumda genç olup kaza geçiren ve iyileşme ümidi olmayıp sakat kalanlar da aynı klansmanda değerlendirilmeli.

add it: NEYi EKSiLEDiNiZ, kendi tezinizi mi. tamamen sizin fikrinizden yola çıktım. pek de beğenilesi değilmiş demek ki..
VErmeyin aq yer. Sabahın köründe ekmek almaya otobüsle gidiyor amına kodumun ihtiyarları.
onlar zaten bi enayi yer verir diye rahat rahat biniyor.
bu ülke 7 den 70 e bencil, düşüncesiz insanlarla dolu.
Hümanistler gelmiş hemen. Sn yazarımız diyor ki işiniz yoksa para vermiyosunuz diye bütün otobüs seferlerine binmek zorunda değilsiniz. Genç olabiliriz ama biz de insanız yorgun olabiliriz hasta olabiliriz her koşulda istisnasız yer verme zorunluluğumuz yok. Yer vermeyince ahlaksız muamelesi yapılmasına gerek yok bence de.
Özahiret turizm.
Ölü yatırım.
Ciddiyim.
Çevremdeki yaşlı ünsanları gözlemlediğim kararıyla hani denir ya tam sabah ve akşam kalabalık saatte binerler diye onun sebebi bu insanların emekliliğin de sebep olduğu tamamen bir boşlukta olmaları ve bu yüzden aksiyona , uğraşa özlem duyuyorlar. Sonrası malumunuz bu özlemi mesai saati bitimi yoğunluk yaşanan toplu taşımada gideriyorlar.
harika olur. sırf beleş diye keyf için binenler var. ben bunlar yüzünden on kilo çantayla para verdiğim yerde ayakta yarım saat dikilmek zorunda kalıyorum.