bugün

yaşlandıktan sonra mesane sarkımından dolayı idrarını kaçıran, yıllanmış dişlerde beliren çürük nedeniyle ağzı kokan, dildeki papillanın körelmesi etkisiyle yediği yemekten bile doğru düzgün tat alamayan, çilli benlere sahip(lizozim birikimi) 50 yaş üstü kişilerden irite duyma durumu.

tahmini edit: entryde 4 adet biyolojik bilgi olmasına rağmen eksileyen, cahildir.
Tiksinmek mi?¿ boylesi varsa eger kendinden suphe etsin kalp tasiyor mu vicdan merhamet nedir ogrensin. Ya ben babamin halasina bakiyorum kadinin kimsesi yok bana muhtac yeri geliyor istifra ediyor ben temizliyorum. Yemegini ben hazirliyorum evini ben temizliyorum. Diyalize baglandigi fikstur cikinca kolundan kanamasi oldu bildigimiz yerde kan golu ben temizledim. Yani bunlar yapilabiliyor. Siz sadece uzaktan uzaga tiksiniyorum diyorsaniz vicdan merhamet bir ogrenin goz atin kavramlarin anlamina...
Ben çok üzülüyorum yaşlı insanlara. Ne bileyim her an öleceklermiş gibi geliyor. Televizyonlarda falan hele karı koca yaşlı bir çift göreyim gözlerim doluyor. Allah hepsine uzun ömürler versin. Biz de yaşlanacağız ilerde. Hatta ben buradaki %90 dan daha gencim yani bu başlığın sahibi de büyük olasılıkla -engin biyoloji bilgisine(!) dayanarak bu varsayımda bulundum- benden yaşlıdır. Yani siz de yaşlanacaksınız ve her zaman sizden daha genç insanlar olacak ayağınızı denk alın demek istiyorum.
kendininde bir gün yaşlanacağını bilmeyen zavallıların yaptığıdır.
midesi olan her insanın fiili.

dişleri çürük olmayan, çişini kaçırmayan yaşlı vardı da biz mi sevmedik?
gun gelecek sen de ayni duruma duseceksin geri zekali..!
görmesini bilmeyen insan hastalıklı insan söylemi.

halbuki Yaşlı insanlar ellerindeki, yüzlerindeki çizgilerin yoğunluğuyla bir haritayı anımsatıyorlar.
belki troll başlık lakin böyle insanlar olduğuna inanıyorum. psikolojik bozukluk olabilir ya da öyle anılıyor. acaba kendi yaşlı yüzünü görünce ne hissedecek ? ne yapacak şu an daha çok bunu merak ettim.
elleri öpülesidir, tiksinmek mümkün değildir.

her şartta her alanda yardımcı olmak gerekir.
birgün kendilerininde yaşlanacağını unutan insanların işidir.
unutmayın onlarda bir zamanlar sizin gibiydi.
ebeveyni'nin oldukça genç olduğunu düşündüğüm yazar, pardon çocuk beyanı.
yaşlısına göre değişendir. kaynanam orospusu ( 78 ) heladan çıknca elini yıkamazdı. eskiden çamaşır makinaları üstten yüklenirdi. bir çamaşır yıkama gününde paçalı donunu çıkartarak yıkanan havluların içine attığında kıyamet kopmuştu. yine bir gün ; oğlum 3 yaşındayken çatalı ile sofradan reçel alırken reçel çocuğun elinden bileğine doğru akarken pislik kaynanam çocuğun elini komple ağzına sokup emmişti reçel yere damlamasın diye. oğlum o elini bir ay kullanmadı. kendi elinden iğrendi çocuk.
temiz yaşlıların başımızın üstünde yeri var.
tam aksine yaşlıların kendine has bi kokuları oluyor. ve tiksindirici değil.
tiksinmiyorum, özel de bir sevgim yok..

ama savunmasız her canlıya koruma içgüdüm olduğu doğrudur..

kedi,köpek, yaşlı veya bebek..

insandan tiksinmenin nasıl bir şey olduğunu biliyorum ama..
bimdeki amca ve teyzeden sonra hissedilebilir, lakin hepsi öyle değil. Nurlu ve pişman, telafi için düşünen, ağlayan ve en saf duygularla yaşayanları da mevcut.
Evet ben de tiksiniyorum. Çünkü ben yaşlandığımda gençler bana bayılmayacak. Belki karnımdaki çocuğum bana katlanır, o da annesi olduğum içindir. Her halükarda yalnız kalacağım yani.

Edit: evet, kendimden de yaşlanınca tiksineceğim.

Diğer bir edit: çünkü muhtaç olacağım. Oram buram tutmayacak. Ben de kendimden memnun olmayacağım yani.