her bir günün sonunda ağzında kalan tadın gittikçe iğrençleşmesi.
günler çok çabuk geçer ,yıllar geçmezdi ;çocuktuk
günler geçmez oldu ,yılların hızına yetişemedik.....

18 yaşına kadar sevindiren sonrasında ise düşündürendir,kaçınılmaz olandır.dönüşü yoktur.
Çocukluğu özlemektir, faniliği hatırlamaktır.
boyun kadar olan delikanlı için ufacık halini bilirim bu çocuğun diyebiliyorsan yaşlandığını hissetmeye başlıyorsun.
her geçen gecenin ardından düşündüğüm şeylerden biri.
orta yaslara gelipde yaslandığını hissetmeyen yoktur ama genç kalmamız için sürekli çalışmak zorundayızdır.örnek Mehmet ali birand bnce.
seni ellerinde büyüten aile büyüklerinin bir bir ölümlerine tanık olmakdır...

bu tanıklık insana hem yaşlandığını hissettirir hemde burnunuz da tarafi imkansız bi sızı bırakır, onlar ile geçirdiğiniz günleri zaman zaman hatırlar ve onları çok ama çok özlersiniz.

bazen bu özleyişe pişmanlıklarınız da eşlik eder o zaman üzüntünüz ikiye katlanır.vs vs..
yanında kimsenin olmadığını farketmektir.
Tv izlerken eskiden genc olan insanlarin baya baya yaslandigini görünce ulan bizde baya yol aldik gidiyoruz demektir. Kral tv'de 90'lari izlerken anani s.. ne hizli gecmis deyip hayiflanmaktir. Simdiki cocuklari görünce oyun bilmemelerine üzülmektir. Eskiden sohbetini sıkıcı buldugun orta yasli ya da yasli insanlarla sohbet edebilmektir. Yaslandik be sözlük.
hani sanal bir işlem yaparken doğum tarihi seçeneği var ya. bulunduğumuz yıldan başlar aşağıya doğru iner yıllar.

işte o sağdaki indirme şeysini aşağıya indirip doğum yılınızı ararken buram buram hissedersiniz.
hayal kuramıyorsanız bu safhadasınız demektir. çünkü hayal, gelecekle ilişki kurmaktır ve gelecek tasavvurunuz tükenmişse bu tıkanıklık yaşlılık belirtisidir.
23 yaşına yaklaşırken sürekli aynada kırışıklıklar başladı mı diye kontrolde bulunmak, minik minik izler bulunca bunlar zaten mimik izleri demektir.

envayi çeşit krem satın almaktır. ellerdeki yıpranma oranıdır.
yaslanmak için fazla çıtırız.
ev kirası faturalar kredi kart extreleri bok vardı buyuduk.
neyseki maasim dolgunda bunlari sorun etmeme gerek yok
Merdivenleri çıkarken ayakların yamulması acı bir işarettir.
senden kucukler yaslandim muhabbetine girince anliyorsun yaslandigini.
kaz ayakları mı o gözlerimin kenarındaki, güldükçe meydana çıkan, ellerimde de bir dehidrasyon, beyaz saç telleri. daha dün gibi 20 yaşındayım demelerim, zaman ne çabuk geçiyor. milenyum çocuklarının lisede oldukları zamandayız dün gibiydi milenyum. *
hüzün verici bir durumdur. daha dün 17 yaşında olmak istiyodum ne ara 23 oldum dedirtir. olay şu zaman geçsin artık'tan ne çabuk geçiyor ama 'ya geçiş evresinin farkedilmesidir.
hayatın monoton olduğunu herkesin yıllardır aynı şeyleri yaşadığını aynı şeyleri konuştuğunu sadece insanların değiştiğinin farkedilmesidir.
Taksici sana abla der ya hani yada parkta oynayan çocuğun anası kızım teyzenin çocuğuda kaysın kaydırakta dediği an olay biter halbuki o çocuk kardeşindir. Sonra botoks yapan doktorlar ziyaret edilir efenim.
aynaya baktığında ağaran saç ve sakallar .
saçlarımı sağa attığımda her aynaya geçtiğimde kafamdaki ilk ve tek beyazı gördügümde, bi de göz kenarlarım kırışıyor günden güne..

ve ben kendimi kötü hissediyorum, evlenemediğimi çolugum çocugum hiç olmayacak diye kötü düşüncelere salıyorum. bu yuzden yenilerde aynaya bakmaz oldum.
Garip bir histir. Adım adım ölüme yaklaştığını anlamaktır adeta. Saçların beyazlaması yer yer dökülmesi, yüzün hafif hafif kırışmaya başlaması geldik gidiyoruz dedirtiyor insana. Zamanın tadını çıkarmak lazım zira geri gelmeyecek.
ölümü her an düşünmektir.
gerçekten yaşlandıysan normaldir değil ise acıdır.
Aynen...
Her gun biraz daha olume yaklasiyoruz.
Hic tat tuz yok bu hayatta.