bugün

Türkiye Atatürk öldüğünde zaten bağımsızlığını kaybetmişti.Ondan sonrada bağımsızlığı tekrar istiyenler ya asıldı ya kurşunlandı yada işkencelere maruz kaldı.Bir devlet bağımsızlığını sağlayan kişileri vatan haini ilan ediyorsa esas vatan haini devleti yönetenlerin kendisidir.
(bkz: Süleyman Demirel)
(bkz: yaşayamadı)
uğruna öldüğümüz, ölümleri göze aldığımız şiarımız. "diz çökerek yaşamaktansa ayakta ölmek yeğdir" diyerek uğruna ömrümüzü bozdurduğumuz ve vatanımız uğruna ölene kadar da söylemeye devam edeceğimiz sevdamızın ezgisidir.

inatla sevdamıza kara çalmaya çabalayanlara karşı savaşımızın yol haritasıdır.

(bkz: yaşasın tam bağımsız türkiye)
en soylu sloganlardan birisidir.
amerikan askeri üslerinin ve amerikayı korumak için kurulan hava savunma sisteminin olduğu bir ülkede söyleminiz durumun da, kafanıza biber gazı ya da sopa yemeniz muhtemel söz.
(bkz: yaşasın tam bağımlı türkiye)
bazı dangalaklara göre "vatan haini" olan kimselerin idam sehpasında dahi "son söz" olarak söyledikleridir.

oysa 3 ay hapiste yatıp da "ben hapis yattım" diye yıllarca ağlayan sözümona "dava adamları" da vardır bu memlekette, ismi lazım değil şimdi küfür ederim tutamayıp kendimi de "devlet büyüğü" sayarlar bu büyükbaşı.
Bir ilyas Salman yazısıdır.

Yaşasın
tam bağımsız Türkiye!

Bugünlerde ABD Irak’ta. Olası niyeti yakında iran’a girmek. Çünkü çok uluslu sermayenin genel çıkarı yoksul ülkelerdeki emeği sömürmek. Çünkü yoksul ülkelerde çalınacak çok emek var. Altı yüz yıllık Osmanlı imparatorluğu döneminde Anadolu’yu sömüremeyenler, Osmanlı’nın yıkılış döneminde Türkiye’ye göz diktiler.

O zaman karşılarına akıllı bir güç çıktı. O’nun adı Mustafa Kemal’di. O yıllardan bu yıllara geldik. Şu günlerde tek ihtiyacımız olan tam bağımsız Türkiye. Bu özlemimi Mustafa Kemal Atatürk’ten devraldım.

O 1919’lı yıllarda ne demişti? “Ne Amerikan mandası olmak istiyoruz, ne ingiliz mandası olmak istiyoruz. Biz tam bağımsız Türkiye olmak istiyoruz.” Ve üstüne basa basa söylüyorum. Mustafa Kemal’in beyninin içine nakış nakış işlediği bir sözü vardır: “Bağımsızlık benim karakterimdir!”

Tüm Müslümanlar demiyorum, çünkü Müslümanlar da ikiye ayrıldı. Akıllı Müslümanlar var, akılsız Müslümanlar var. Akılsız Müslümanlar dini bağnazlıklarının yollarında kendi inançlarına karşı olduğu için Mustafa Kemal’i inkar yoluna gittiler.

Tüm Aleviler demiyorum, akılsız Alevilerin bir bölümü, özellikle TKP-ML propagandasına kapılan Tuncelililer Mustafa Kemal’i reddettiler.

Dini ticarete döken Sünniler, Atatürk’ün, dini kullanarak Anadolu insanını Ortaçağ karanlığına çekmek isteyenleri yerin dibine sokmak için verdiği mücadeleyi reddettiler. Mustafa Kemal’in bu kişiliğini kendine yediremeyenler, daha doğrusu sahtekar Müslümanlar, tüccar niyetli Müslümanlar, Mustafa Kemal’i inkar yoluna gittiler.

Tüm solcular demiyorum, Marksizmi yanlış yorumlayanlar, daha doğrusu Lenin’in “Doğu’da Ulusal Kurtuluş Hareketleri” adlı kitabını akıllı uslu okumayanlar, daha da doğrusu okuyamayanlar, bağımsız bir ulusun başka ulusların kulu kölesi olmadan yekvücut, tek vücut yaşayabileceğini anlamayanlar, daha doğrusu Türk halkının sünnet çocuğu gibi Amerikan emperyalizminin kucağına nasıl oturduğunun farkına varamayan solcular (ki onlar kendilerini devrimci diye nitelendiriyorlar), benim gözümde devrimci değil devirmecilerdir.

Her şey olmak kolay da, adam olmak zor. Çünkü adam olmakla adama benzemek arasında çok büyük farklılık var. Adam olmanın iki koşulu var (adam olmakla erkek olmayı kastetmiyorum, kadınları da kastediyorum): Bir, hak yemeyeceksin. iki, hakkını yedirmeyeceksin. Hak yiyenler ne kadar namussuzsa hakkını yedirenler de o kadar namussuzdur.

Bu anlamda bu ülkeyi emperyalizmin kucağından kurtaran Mustafa Kemal ve arkasındaki halkı inkar edenler dünyanın en büyük sahtekarlarıdır.

Şimdi diyeceksiniz ki, yıllardır sakız gibi çiğnenen lafları neden tekrarlıyorsun? Gerçekler yinelenmez, yenilenir. Ben bir gerçeği gözünüze baka baka söylüyorum. Türk halkının verdiği Kurtuluş Savaşı’nı inkar edenler ya geri zekalıdırlar, ya akıllarından zorları vardır, ya da inatla inanmak istemeyenlerdir.

Şimdi bunların büyük çoğunluğu insanlarımız tarafından küçük meseleler olarak görülürler. O zaman ben size küçük bir meseleden küçük bir örnek vereyim.

Mustafa Kemal Atatürk bir kere evlendi. Latife Hanım’la... Bir gün Latife Hanım’la Atatürk’ün arasında bir tartışma yaşanıyor. Mustafa Kemal Atatürk çağımıza yakışır bir adam tavrıyla köşkün bahçesine çıkıyor.

Orada Mustafa Kemal’i korumukla görevli askerler var. Onların arasında hüzünlü hüzünlü dolaşıyor. Kapıdan o dönemin en büyük aydınlarından biri olan Fikret Adil ve o dönemin en büyük şairlerinden biri olan Yahya Kemal Beyatlı geçiyor.

Mustafa Kemal’i huzursuz ve üzüntülü görünce Yahya Kemal Beyatlı diyor ki: “Paşam, niye bu kadar hüzünlüsünüz?”

Mustafa Kemal de Yahya Kemal Beyatlı’ya cevaben, “Ufak bir mesele, geçer” diyor.

Yahya Kemal Beyatlı, “Paşam, siz 1919’da yoksul bir halkın önüne düştünüz. Uçağı yoktu, topu tüfeği yoktu. Şalvarıyla, poturuyla arkanıza düştü. Yedi Düvel işgal etmişti Türkiye’yi. Siz Yedi Düvele karşı savaş verdiniz, Kurtuluş Savaşı’nı kazandınız. Peki, ufak sorunların altında niye eziliyorsunuz?” diyor.

Atatürk de, “Üstat, Ağrı Dağı’nın üstüne çıkıp oturabilirsin ama iğnenin üstüne oturabilir misin?” diyor.

Şimdi ben, ilyas Salman olarak, yoksul bir halkın verdiği Kurtuluş Savaşı’nı ve onun önderini unutabilir miyim? Uyuşturucu kaçakçılığı yardımıyla ulusal mücadele verdiklerini zanneden insanlara karşı söyleyecek bir tek lafım var: Mustafa Kemal Atatürk gibi kazması küreği, şalvarı poturuyla arkasına düşmüş bir halkla kurtuluş mücadelesi vermek farklı, uyuşturucu kaçakçılığı yardımıyla ulusal mücadele vermek farklı.

Selam olsun Anadolu’yu Yedi Düvel’den kurtaranlara!

Yaşasın tam bağımsız Türkiye!
dillerden düşmemesi gereken slogan. evet.
bu söze kimin itirazı olabilir ki? tam da söylenmesi gerektiği zamanda söylenmişse...
Ne güzel slogansın sen öyle.
Ahmet Kaya'nın konserlerinde attığı slogandır.
Yaşasın tam bağımsız Türkiye!

ve şöyle devam eder...

Yaşasın Marksizm-Leninizmin yüce ideolojisi! Yaşasın Türk ve Kürt Halklarının bağımsızlık mücadelesi! Kahrolsun emperyalizm! Yaşasın işçiler, köylüler!
görsel ülkücü'lerinde değişik biçimde dile getirdiği ideolojik ifadedir.
Esasında "yaşasın tam bağımsız Türkiye!" bir slogan değil şiardır, duruştur, idealdir, ülküdür, namustur, ebedi gerçektir.
Bugün de bu gerçeğe yürekten inananlara selam olsun!
Ancak sscb, çin, arnavutluk patentlilerin propaganda ve ajitasyon malzemesi durumuna düşürüldüğü karanlık dönemler de yaşanmıştır.
Sovyetler birliği'nin afganistan'ı işgaline, devrimci işçi sendikaları Konfederasyonu disk, Türkiye komünist partisi tkp, ve demokrat gazetesi'nin vs. açıktan destek vermeleri gibi.
bunu söyleyen o cesur gençleri astılar 70'lerde.

şimdi o zihniyet bu sözü kendi söylüyor.Haaa devrimciler bunu yer mi ? yemez.
(bkz: elbet bir gün)
aslında ben de yaşasın derim ama küreselleşme diye bir gerçek üzerine okuma yapınca aslında o kadar da bağımsız olmadığını anlıyorsun. serbest piyasa çok farklı bir şey anlamıyorsunuz.
Vakti zamanında ahmet kaya'nın konserlerinde söylediği söz.
2. Meşrutiyetin ilanından Atatürkün ölümüne kadar araya birinci dünya savaşı yenilgisi girmesini saymazsak sağlanmıştır. Sonrasında hep emperyalist uşağı olmuşuz. Halka kalsa zaten güdülmeye razı. Onurlu askerler buna karşı çıkmış onlar da yok artık.