bugün

son zamanlarda çok popüler olan bir meslek.yaşam koçları,kişinin yaşamına dair birçok şeyi(giyim tarzını,diksiyonu,okunacak kitapları,gün planlandırmasını,
randevuları,alışkanlıkları,tepkileri)kişi için en iyi olabilecek şekilde oluşturur,düzenler ve planlar.bazıları bunu öyle abartırki bir bakmışsınız paranızla tuttuğunuz birinin kuklası olmuşsunuzdur.
(bkz: cnbce) deki (bkz: nip tuck) dizisinde böyle bir mesleğin olduğunu duydum.
ava* 'nın ekmek parası
ana babanın bedavaya yaptığı meslek.
parayla tuttugunuz birinin hayatınıza mudahele etmesıne denir * .. yenı bır meslek olup bazı ınsanlar tarafından cok ragbet gormektedır *.. bu yasam kocunuzun umrunda degıldır lakin o sadece herkese yaptıgı koc lugu yapmaktadır.. ancak siz onun soledıklerını yaptıgınızda kendınızı nasıl hıssedeceksınız bilinmez..
yasamaktan yada yasamayı bilmekten aciz insanların hem hayatlarını hem ceplerini sömüren uyanık tayfası...
başkalarının hayatına burnunu sokarak para kazanmak.
(bkz: salla başını al maaşını)
(bkz: kolay para kazanma yolları)
(bkz: enayiler olmasa akıllılar aç kalırdı)
hayatı yarış olarak yorumlayan batılı toplumlarda, bireyin öz güven eksikliği üzerinden para kazanan, davranış bilimleri yöntemleriyle kşisel danışmanlık yapan kişi.
nasihat almayı bilmeyen, ben merkezli büyütülmüş cıkarcı insanların meydana getirdiği batılı toplumlar, sosyal çöküşlerine çare olarak ortalama otuz yılda bir değişen suni dopinngler bulurlar.
moda disipliniyle yayılan bu suni dopinglerin en sonuncusu olan, kişsel gazlama erbabına yaşam koçu denir.
(bkz: bayramda yaşam koçu kesmek)
insanlari tek düze yapacağına inandiğim kişi. Kendiniz olun gerisi boş.
(bkz: taşıma suyla değirmen dönmez)
imaj meykır balonundan sonra son zamanlarda en fazla şişirilen balondur. insanların zayıf yönlerinden yararlanarak başkasına bağımlı yaşaması sağlanmaktadır. güya bu insan yaralı, zayıf ve eksik olduğunu düşünen insanın hayatını sihirli değnek değmişcesine değiştirir. lakin her koyun kendi bacağından asılır, koçlara da b*k yemek düşer. tez zamanda kurban bayramında kesilmesi gereken insandır. insan hayatı boyunca kendisinden daha tecrübeli insanlara danışma isteği duyar. gayet normal bir ihtiyaçtır lakin bu koçlar danışmanın ötesinde karşısındakini kukla yerine koyup, hayatını hem yazar, hem yönetir hem de oynatır. yani yeni bir meslek değildir zaten film sektöründe bunlardan çok vardır. tek farkı onlar bu hayatın gerçek olmadığını ve beyaz perdede kaldığını belirtir, koçlar ise sizi hayal dünyasına sürükler ve umutlarınızdan aldıkları para ile seyahat yaparak kendilerini tatmin ederler.
parasini nereye savuracagini bilemeyen insanlar icin olusturulmus meslek grubu.insanin kendi hayatinda bile soz sahibi olamamasi.gelecegin meslekleri arasinda yerini almis bulunuyor.
ozgurlugune duskunlugu ile bilinen modern kadinlar, kocalarindan degil de yasam koclarindan emir aliyorlar.

(bkz: bu ne yaman celiski anne)
kişisel gelişim türünün ete kemiğe bürünmüşü.
geleceğin mesleğidir. çevremizde kendi kendine karar veremeyen insanların çokluğu sebebi ile türkiye de hızla yayılacak meslek dalıdır.
başkalarının sizin için düşündüğü, sizin için seçim yaptığı hatta sizi yaşadığı yeni nesil abidik kubidik bir meslek.
şöyle sebeplerden ötürü temin edilen koçtur.

Kendinizden memnun değil misiniz? insanları nasıl etkileyeceğinizi bilemiyor musunuz? Giydiklerinizi kendinize yakıştırmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Eşiniz sizi beğenmiyor mu? Kendi tarzınızı yaratmak istiyor musunuz? Gelin birlikte yapalım.

Günümüzde sık olarak kullanılan imaj nedir? Önce bunu tanımlayarak başlayalım. imaj insanın hayata bakış açısı, beklentileri, eğitimi, çalıştığı iş alanı, alışkanlıklarını da içine alan bir kavram. Doğumdan başlayan, annemizin ya da bakıcımızın bize kazandırdıkları ve giydirdikleri ile oluşan, okul ve arkadaş çevresi ile gelişen ve değişime uğrayan, hatta iş yaşamı ile de biçimlenen yeme, giyme, entelektüel görüş ve yaşam stili insanın kişiliğinde oldukça etkili olan faktörlerdir.

Koçluk konusuna gelince insanın performansını ve yeteneklerini belirleyip, bunu kullanabilmesini sağlamaktır. Günümüzde koçluk pek çok alanda kullanılmaktadır. Bireysel ve kurumsal koçluklar gibi, insanın ya da kurumun içindeki cevheri bulup, yeniden var etmek desek pek de yanlış olmaz sanırım. Televizyon programlarında ya da medya da sıkça rastladığımız, beni baştan yarat' sloganları bana bu konuda ışık oldu. Bunu bilgi birikimim ile birleştirince çok güzel şeyler oluşturabileceğimi keşfettim.

Biliyorum bu alanda pek çok kişi çalışıyor. Benim amacım kişinin imajını yaratırken onu değerlerinden ya da kişilik özelliklerinden çok da uzaklaştırmamak. Kendini rahat hissedebileceği ve mutlu olabileceği bir stil oluşturabilmeyi istedim. Özgüvenini artırabilecek durumlar yaratmayı düşündüm. Bu konuda birlikte yapacağımız paylaşımların yanı sıra kişilik özelliklerini belirleyecek testlerden de yaralanmaya çalıştım.

Kişinin cinsiyeti, yaşı, bulunduğu ortam, çalıştığı iş yeri ve her şeyden önemlisi de kişilik özellikleri imaj değişiminde göz önünde bulundurulmalıdır. Kendinizi nasıl görüyor ve başkaları tarafından nasıl görünüyorsunuz?

ilk katıldığımız toplantılarda göze çarpan şey fiziksel görünümdür. Görselliğin önemi yadsınamaz. Saçınızdan ayağınıza hepsinin bir bütünlük içinde olması sizin kendinize daha güvenmenize sebep olacaktır. içeri adımınızı attığınız anda ilgi çektiğinizi fark etmek sizi mutlu etmez mi?

Etrafa yayacağınız koku da çok önemli. Kullanacağınız parfüm de çevrenizde ilgi uyandıracaktır. Görsellik kadar diğer duyu organlarına uygun da seçimler yapılmalı.

Görselliğin yanı sıra hayat görüşünüzde insanlar üzerinde etki bırakacaktır. Gideceğiniz toplantıların, sosyal etkinliklerin önemini de dışlamamak gerekiyor. Bu tür yerleri sizin zevkinize ve sizin adınıza birilerinin organize etmesine ne dersiniz? Çoğu zaman günümüzü programlamak da zorluk çekiyoruz. iş yoğunluğunuzun arasında bir de bu tür konularla uğraşmanızı önlüyorum.

insanlarla ilişkilerinizde etkili ve aktif olmayı istemez misiniz? Amacımız sadece giyiminizi ve dolabınızı yenilemek değil, size yeni bir yaşam stili belirlemek. Sabah kalktığınız andan itibaren yapacaklarınızı programlamak, iletişimlerinizi güçlendirmek ve diğer insanlar karşısında sözünüzü dinletir bir hale gelebilmenizi sağlamayı düşünüyorum.

Hangi spor size uygun, hangi insanlarla anlaşabilirsiniz, neler sizi mutlu edebilir? Bu tür soruların cevabını birlikte bulacağız.

Yaşınıza uygun şeylerle uğraşmak ve aynı şekilde giyinmek hatta neler yiyebileceğinizi birlikte planlamayı amaçlıyorum.

iş aramaya ya da önemli bir toplantıya giderken sizin diğer insanlar üzerinde ne tür bir etki bırakabileceğinizi düşünerek giyim, saç ve renk stilinizi, konuşma biçiminizi (sözlü ve sözsüz iletişiminizi), beden dilini nasıl kullanabileceğinizi birlikte planlayalım.

Kaynak: http://www.terapimiz.com/sayfa/imaj.asp
başlık birleştirile sonra bu entry siline.

(bkz: yasam kocu)
şöyle bi şeydir:

vay be, koçum benim diyesi geliyo insanın.

http://1.bp.blogspot.com/...U/s1600-h/Kocum+Benim.jpg
parasını nereye harcıyacağını artık bilemez haline gelmiş zengin sınıfa, parasını kendisine vermesini söyleyen kişidir.
bi sikime yaramayan yeni moda meslekimsi şey. şayet bir yaşam koçunuz olduysa ve elinizde patladıysa, üzülmeyin derim. en kötü kurbanda keser, fakir fukaraya dağıtırsınız.
(bkz: eğitim akademi)
+sorunum nedir sevgili yaşam koçum benim?
-seninki de çekilecek dert değil yaraklara yan basmışsın
+aa terbiyesiz ben sana bi seansta 100 euro veriyorum be!
-...

beni sürekli mutlu edecek ve benim yerime düşünecek birine ihtiyaç duyuyorsam öleyim lan!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar