bugün

zamane mottosu, asrın trendi. oysa hayatın muhasebesinde bazen yapmamış olmayı dilediğimiz şeyler de oluyor. pişmanlık bir erdemdir, vicdanla donanmak "insan" olmanın en güzel getirisidir. olgunlaşmak, durulmak, rafine olmaktır pişmanlık.

vicdansız, düşüncesiz, duygusuz bir "yaratık" olmak ne zaman bu kadar moda oldu ?
o zaman hiçbir şey yaşamamışsın demektir.
bu olayam parmak basıp müslüm gürses ten 'son pişmanlık neye yarar. ' şarkısını armağan ediyorum.
yaşadığı kötü şeylerden bile iyi bir şeyler kazandığını bilen insandır. deneyim kazanmıştır normaldir iyidir hoştur haklıdır.
(bkz: züğürt tesellisi)
"pişmalık duymayan insan mı olur la?" sorusunu akla getirir ilk olarak.

bu sözü söylediğine bile pişman olacaktır kanımca.
akılsız başın cezasını vücud çeker,akıllanır insan en sonunda. lakin vicdanı öldüren,kendine tapan,her hatada avukat gibi kendini savunabilen, yüksek egolu,kibirli adamdır bunu diyebilen ve aklı gelmez bir türlü başına.
zor geliyordur;itiraf,nasihat almak yaşadığı musibetlerden.
adam da olamaz bu zihniyetle ilelebet bence.
bazen evden çıkınca, vitrinlerin camlarında gördüğüm yansımam karşısında, giymediğim diğer pantolunun doğru tercih olduğunu düşünsem de , pişman da sayılmam...
yasananlara, ben istedim ve onun icin bunu yasadim diyebildiginde kendiliğinden ortaya çıkan durumdur. hatalar, yanlislar büyütür. her seye ragmen dönüp gidemeyecegin bir kendin varsin. neden pişman olacaksın ki?!
yaşananlar icin degil, yasanamayanlar icin pişmanlık duymak var bir de *
olgunlaştığının işaretidir. her yaşantı bir deneyimdir.
bunu dile getiren kesinlikle aptaldır.ortamda egosonu göstermek için yaptığı bir eylemdir. yaptığı hataları hazmedebilmek için söyler.
her insan yaptıklarının pişmanlığını yaşar..
ozman pişmanlık duyduğuna da pişmanlık duyarsın bitmeyen bi durum.
güncel Önemli Başlıklar