bugün

komşu kızı yağmur değil tabi ki, doğa olayı olan yağmur.

işi gücü yaz gelsin denize gideyim olan insandır. benden uzak dursa iyi eder. zira iki insana tahammülüm yoktur;

1- patates kızartması sevmeyen insan.

2- yağmur sevmeyen insan.

bu tipler için yanımda hep biber gazı taşırım. biliyorsunuz biber gazı insan sağlığına zararlı değil. hatta dozunda alınırsa kafa bile açıyor. evet.
Ankara'nın bayırlarında kış boyunca çamura batıp çıkmaktan usanmış insandır.haklıdır.
(bkz: sen yağmurları sevdiğinde)
değişik bir insandır. neler akar o yağmurla aslında.
saçının ve makyajının bozulmasından korkan kızdır o kesin.

(bkz: allah bunların belasını vermesin)
insan mı? dedirtir bu seçimiyle.
kuzey ülkelerine hiç uğramaması gereken insandır . Yaz aylarında bile haftada en az 2 gün yağmur yağıyor.
sonunda evine gidip kurulanabilecek, ısınabilecek her insanın sevdiği bir yağış şeklidir.
Gece yağdığı sürece sıkıntı yoktur.
Gök gürültüsünden korkan bir şahıs olabilir.
insan, serin ve ferah havaya ve insan ruhunu dinlendiren sesine ragmen yagmuru nasil sevmez ki?
kesinlikle zerre kadar romantiklik de yoktur icinde bu insanlarin.

inadina: (bkz: durma yağmur durma)
zevksizdir.
Kendisi yılın her Anında bana uzak olan insandır. Eksik olsun zaten. Allah bilir güneşi, kumu, denizi falan da çok seviyordur bu. Canım benim, kıyamam.
üstü çinko evde yaşıyor olabilir.
siz sağanak yağmurun çinko tavan altında nasıl bir gürültü çıkardığını biliyor musunuz?
Yağmuru sadece su damlası olarak kişidir.
Yagmur sonrasi toprak kokusunu yagmur sesini sevip de islanmayi sevmeyen kisidir. Saclari kabariyordur.
şiir de sevmiyordur.
Muhtemelen saçını yapmak için aynanın karşısında saatlerini geçiren kişidir. Ve erkek ise bu kişi muhtemelen saçında jöle vs şeyler vardır.
Yağmuru sevmeyen insan duygulardan yoksun onun bir rahmet ve en azından insanlığa faydası olduğunu anlayamayan şaşkolozdur.
Tam bir maldır. Yağmur sevilmez mi rahmettir o bre gafil. Evet.
insan değildir.
genel olarak romatizma hastaları ve depresyona yatkın insanlar sevmezler.
yağmuru seviyoruz da haziran'da da yağmaz be kardeşim denilesi durumdur.
Banyo yapmayan bir insandır.
çoğu insandır. kimse yağmur romantizmi yapmasın şimdi. çevremdeki insanların % 90ı yağmur havalarda "ayy ne biçim hava içim karardı" diye şikayet ediyor, sosyal medyaya bir bakıyorum hep yağmur edebiyatı. haa ben severim yağmuru. evde oturmak kaydıyla lodoslu havaları da severim. gök görültüsünden hiç korkmam hatta hayranımdır. karın yağmasına sevinir erimesine üzülürüm.