bugün

yüzün tarihin en dik duruşlu adamına benziyor azıcık da karakterin öyle olsaydı
Atsız atanın kemikleri titriyor.
Vaktiyle bir atsız varmış derken adın aklıma gelince ürperiyorum.
yazı dili o kadar ağır ki okurken kelimelerin anlamını öğrenmek için sık sık arama motorunu kullanıyorsunuz.
Yağmur beğin yaptığını egoist tavırlarıyla gönlümüze taht kuran murat bardakçı yapmıyor. Yağmur beğin şunu idrak etmesi gerekir Osmanlıca bilmiyoruz Hasbelkader öğrenmediğimiz öğrene bildiğimiz birkaç kelime var maalesef bunlara yenilerini de katamıyoruz. Özetle Sadeleştir o dili.
Babasi gibi ateisttir. Garip olan ne ki bunda?
Köşe yazılarında akp'yi destekleyen ve bunun yanında ateist olan hain evlattır.
Kitabını okuyan herkesin bildiği gibi her cümlesinde almanca bir kelime ve alman ata sözü kullanıp hümanist olduğunu söyleyen insan.
En garibide hayatımda tanıdığım ilk ateist akp'li.
Ateist olduğunuda yurt dışın'da bir camii için girdiği münakaşa'da okudum.
Babasından utanan ve nihal atsız'ın çok büyük biri olamadığından bahseden haindir.
hayırsız evlattır babasını mezarda utandırıyordur kendisi

ayrıca ağacın dibinden bayağı uzağa düşen elma olarak da nitelendirebiliriz.
kendisini komünist sanan andavallara çok güzel cevap vermiştir.

''Aslı aranırsa benim kaderim de buna hiç benzemez değildir. Açın interneti, girin Yağmur Atsız diye, göreceksiniz ki bir alay ahmak, hattâ kolordu mevcûdunda hıyar beni de “Komünist” olarak nitelemişlerdir orada. Hattâ “Yağmur Atsız, Komünist” diye bir altbaşlık bile bulursunuz. Okuduğunu anlamakdan âciz bu odun kafalılar birbirlerinden habersiz olarak bu sonuca nasıl varmışlardır meçhûlüm. Ancak Türkiye’de ne kadar kolaylıkla ve olmadık şekilde “etiket”lendiğinize pek çok örnekden sâdece biridir bu. Oysa ben Komünizmi elbet bilirim. En azından Almanya gibi bir yerde ve üstelik vaktiyle Karl Marx’ın da okuduğu üniversitede politoloji tahsîl etdiğim için! Bilirim bilmesine ama ömrümde tek bir sâniye bile Komünist olmadım. Bana ters gelen bir siyâsî meslek.''
''
http://haber.star.com.tr/...ve_Tranci_ben/yazi-654181
Komünist olmayan adam. Komünist olmadığını hatta mesafeli baktığını yazmıştır. Her bokta bir zıtlık bulmaya çalışmanın alemi yok.
Babası gibi olmaması da gayet normaldir. Eğer babası gibi olsaydı adının yağmur olmasına gerek kalmazdı.
harbiden babasini siklemeyen adam gibi adam.
ırkçı babanın komünist oğlu.
babasını siklemeyen adam.
babasının yolunda gitmeyerek umut vermiştir. kendisine sevgiler.
bir dönem ermeni meselesi ve kıbrıs konusunda alman televizyonlarında dillendirdiği türkiye yanlısı görüşlerinden dolayı adı 'türk devleti ajanı'na çıkan yağmur atsız, türkçülüğün en büyük isimlerinden huseyin nihal atsızın oğludur. sanılanın aksine babasının nefret ettiği komunistlerden değil nev-i sahsına münhasır bir görüşün temsilcisidir. bu görüş ulusalcılığa yakındır.
Babasının tırnağı etmeyecek zat. Ulan biraz babana benze, ete kemiğe bürün. Nasıl bir evlatsın da bu kadar kopuk bir hayatın içindesin. illa ırkçılık yap demiyoruz ama tutupta bu kadar boşboğaz da olma. Adının anlamına soyadının manasına yakıştır kendini. Dünyanın ritüelini bozdunuz yeminle. Böyle evladım olsa benzin döker yakarım kuşaktan altını.
Vasiyet adı altında saçma bir mektup almadığını, babasının böyle bir şey yazmadığını defalarca kez söylemiş köşe yazarı.
kafatasçı faşist bir ırkçıdan olmasına rağmen,sonradan beynini kullanıp orta yolu bulmuştur.
babasına ihanet etmemiştir. bir insanın babasıyla çok farklı düşünmesi babasına ihanet etmesi anlamına gelmez. 'herkes' bir 'akıl' taşıyor ve 'akıl' yürütüyor bu durumda yağmur atsız'ın hüseyin nihal atsızdan farklı bir çizgiye yönelmesi gayet mantıklıdır. babası hakkında da kendince bir çıkarımda bulunmuş. yağmur atsız a katılmıyorum ama hain değildir. hayırsız evlat hiç değildir. babasının manevi mirasına hiç bir zaman saygısızlık etmemiştir. gururla taşımıştır. bu yüzeysel mantığınızla bende bir tespit yapayım o zaman sizin babanız sömürgeci bir ingiliz olsaydı sizde hindistan halkının ezilmesinden zevk alacaktınız. önce 'kafa' yapınızı değiştirip sonra gerek yaşantısıyla gerek terbiyesiyle babasının manevi mirasına sahip çıkmış yağmur atsız ı hain olmakla suçlayın. iftiralar yağdırın.
nihal atsız'ın oğlu..

türkiye'nin okunması gereken köşe yazarlarından.. kafatasçı değildir.. "babam bugün yaşıyor olsaydı, aynı ideolojik düşünceye sahip olmazdı. o günkü şartlar onları öyle yetiştirdi" demektedir..

gerçekten de nihal atsız okundukça, ırkçı kimlikten başkar bir fikir adamı kimliği ile karşılaşılır..
nihal atsız bile "ben kafatasçı falan değilim. bu ülkede bir tek kafatasçı vardır, o da atatürk'tür." demesine karşın hala babası hakkındaki açıklamaları anlaşılamayan zat. gülen zevata sorsan büyük atsız'ın bir tek makalesini yahut kitabını okumamıştır, yağmur atsız'ın da ancak bir kaç köşe yazısına denk gelmiştir. belki...
babası hakkında dile getirdiklerini düzelteyim derken maalesef zekasına hakaret etmiş olan adam.

ahahahah.açıklamasına kahkahalar atılır sadece. "ben kafatasçı esprisi yaptım" manasına getirmiş. babasının hafsala ile dolaşmadığını biliyoruz tatlım.

ama şunu da biliyoruz ki babanın eline imkan verilseydi hitler'ler ünvan yarışına girerdi.

"sen babam kimseyi öldürmezdi" diyemeyeceğine göre günah çıkarmaya gerek yok.
(bkz: #14309441)
babası hüseyin nihal atsız, oğlunun "ne mutlu kürd'üm diyene" başlıklı yazısını okusaydı neler hissederdi merak ediyorum;

http://www.stargazete.com...kurd-um-diyene-395400.htm
Hüseyin Nihal ATSIZ Hocanın oğlu babasına çekmemesiyle beraber babasının verdiği mücadeleye karşı olmuştur . Ne demişler Alimden Zalim , Zalimden Alim doğar .
babasının yolundan gitmemiştir ayrıca şu vasiyetin muhattabıdır ;

yağmur oğlum!
bugün tam bir buçuk yaşındasın. vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. öğütlerimi tut, iyi bir türk ol.

komünizm bize düşman bir meslektir. bunu iyi belle. yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. ruslar, çinliler, acemler, yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

bulgarlar, almanlar, italyanlar, ingilizler, fransızlar, araplar, sırplar, hırvatlar, ispanyollar, portekizliler, romenler yeni düşmanlarımızdır.

japonlar, afganlılar ve amerikalılar yarın ki düşmanlarımızdır.

ermeniler, kürtler, çerkezler, abazalar, boşnaklar, arnavutlar, pomaklar, lazlar, lezgiler, gürcüler, çeçenler içer(de)ki düşmanlarımızdır.

bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.
tanrı yardımcın olsun.
--spoiler--
"cemre beklentisi" (fethullah gülen, nil yayınları) adlı eser. bir dizi dînî mübâhase ve müsâhabeden teşekkül eden bu kitabı benim gibi aslında bu vâdilerde pek gezinmeyen birinin tavsiye etmesi belki bâzılarına yadırgatıcı gelebilir ama sebebi var. ben son aylarda fethullah gülenin başka bir kitabını ve onunla ilgili bir kitab daha okudum. bu zâta ve temsîl etdiği fikirlere karşı girişilen inanılmaz derecede ağır hücumlar, doğrusu sinirime ve kanıma dokunmaya başladı. ben the cemaat mensûbu değilim. ama o harekete mensub bâzı kimselerle tanışırım ve doğrusu karşımda hep aklı başında ve nâzik insanlar buldum. başka hiç iş görmese dünyânın dört bir yanında 150 kadar türk lisesi açıp yürüten bir harekete karşı bu nefreti anlamam imkânsız. hani neredeyse güleni şeytanın yeryüzündeki vekîli gibi göstermekden bile çekinmiyorlar. benim de artık buna fenâ halde canım sıkılıyor.
--spoiler--

yağmur atsız.
zilletten millete başlıklı yazısı okunmaya değer yazar.

http://www.stargazete.com/gazete/yazar/yagmur-atsiz/zilletden-millete-287583.htm
Fetullah gülen okullarını tarikat okulu olmakla ve bölücülükle suçlayan güruha güzel bir şekilde kapak takmıştır kendisi;

(bkz: http://www.stargazete.com...ethullah-gulen-127782.htm)

şimd adamı fetullahçı ilan ederler kesin ama hakikatten haklı. memlekette 100 yıldan fazladır bulunan hristiyan tarikat okulları olan Saint Joseph, Saint Georg Liseleri gibi okullara ses çıkarılmazken islami bir kişinin okul açması neden bu kadar batar insana?

Bu ülkede hristiyan tarikatı olunca iyi müslüman tarikatı olunca kötü meselesi mi mesele, yoksa vatansever geçinip memlekete tek çivi çakmmış güruhun başkalarının yatırımları ile kendi pisliklerinin ortaya dökülmesinden rahatsız olmaları mı? Ben yapmıyorum kimse yapmasın hesabı.