bugün

açılan başlıkları gördükten sonra lanet eden yazardır. çoğu kişinin söylediği sözdür. bel altı entry alışkanlığı yüksek olan sözlüğe karşı söylenebilir.
(bkz: uludağ yazarlarının bel altı entryleri)
ulu yazarın sözlüğe haykırışıdır. oysa neler beklemiştir sözlükten. ahlaklı, edepli, iman dolu, saygılı, yerini bilen, sınırını iyi çizebilen, aşırıya kaçmayan entryler var diye gelmiştir bu sözlüğe.

oysa karşılaşılan manzara nedir? bıyıkları, kasıkları, iman tahtası kıllı türk bacılarımızın ağda görmemişliği tartışılıyor. kadın sözlüğünde bile özel mesaj ile perde çekilerek bu konuşmalar yapılırken, burada bacılarımızın kıllı bölgeleri ortaya seriliyor. ibret mi alınsın ibret mi verilsin?

yoksa kıllı göğsü gören yazarın bunu yazması, yani yazarlığını yapması mı garipsenen. bunların yazılmaması bu sözlüğe övgü alacaksa, yazar başka neler kendi kendine sansür edecek? ne yazılmamalı ki bravo nidaları yükselsin. ya da ne yazılmasın ki birilerinin gönlü hoş olsun.
(bkz: lanet olsun bu hayat lanet olsun bu sevgim)
(bkz: atom fiziğine de profesörlüğüne de lanet olsun)
(bkz: 00 00 dan sonra uludağ sözlük)
tdk gibi atatürkün kurduğu bir kurumun internet sitesinde referans olarak gösterdiği bu sözlükte böyle saçma sapan, gayri ahlaki başlıkları silmeyen, uyuyan, görmezden gelen yönetici müsveddelerine yazıklar olsun..!!
sözlükte yer alan cinsel içerikli başlıklara sinirlenmiş yazarın isyanı.

sen tuvalette yaşadıklarını en ayrıntısına kadar anlatanların açtığı başlıkları görsen, kendini camdan aşağıya atarsın.
gerçekten de sol tarafı görüp mutlaka söylenen cümledir...

hiç bir zaman böyle bir başlığa böyle bir serzenişte bulunmamıştım, ama bugün iyice abarmış...
çok beğenmeyen basar gider sözlükten bu kadar basit. iyi veya kötü yönetim denen bir bok var ve ayrıca bu yönetim sıradan spot sözlük yönetimi falanda değildir. sırf şuku alırım diye sözlüğe gider yapmanın bir alemi yok ayrıca samimi değil. beğenmeyenler için çıkarın beni buradan diye bir şey icat etmişler basar gidersin. sözlük kaynıyor piyasa ve hepsinde aynı şeyler mevcut. madem yazar oldunuz bari biraz düzgün bakın olaylara.
Patlayan internet modası olan terbiyesizlikten nasibini alan sözlüğe edilen isyandır. Arkasındayım ve bunun kesinlikle düşünce özgürlüğünü aşan bir sapkınlık olduğunu düşünmekteyim. Sözlüğün kelime anlamına uygun şeyler yazılması gerekir. Klavye başı ergen olmak, klavye başı abaza olmaktan iyidir sloganı uygundur.

(bkz: Burası bir sözlüktür)
yaşamın am,göt,memeden oluşmadığını gören ve bağıran yazarın söylemidir.
sözlüğün gittikçe çöplüğe dönüşmesine gösterilen bir serzeniş cümlesidir.
bariz bir gözden düşüş belirten söylemdir.

" her şeyin yeri ve zamanı vardır. " söylemindeki yer ve zaman kavramlarını herşeye geçirmiş kişilerin açtığı başlıklardır.
zaten başlığı açanın en doğru bakış açısını görürsün o başlıkta.

kargayı önüne koyup ;

" bu nedir ?! " diye sormak gibidir " yazıklar olsun bu sözlüğe " lanetini okutan tarzda kişilere.

kuşkusuz yüzde doksan dokuzluk kısmı ;

+ bokunu yeyip güne başlayan kuştur !

diyecektir.

ancak eline geçen her fırsatta malzeme çıkarmayı değil, al aşağı etmeyi değilde. artıları yorumlayanı görmek nadir ve güzel olaydır. normal durum için bu caizdir.

bu kişilerin yüzde doksan dokuzuluk kısmı da ;

+ lan keşke bizde bunun gibi tenezzül edilmeyecek şeylerle yetinsek.

+ usta 300 yıl yaşıyormuş bunun gördüklerini ben görsem ya ?! düşünsene bunun yaşam süresinin bizde olduğunu, 4 senelik üniversite formatı 40 sene olur.
ne eğleniriz. ona keza yaşam pahası endekslenir yüzde on düşer felan.

- sen yaktın kayışı zürafa, vizeye geç kalıyorsun.

+ yahu bırak vizeye kadar moralim yerinde olsun. devam karga gırgırına.

şimdi nerede küfredip, işi bel aşağısına çekip sadece çirkefliğe katlananlara hitap etmek.
nerde herkese hitap edip birilerine yeni bir bakış açısı, yeni bir objektif tarzı olmak.

liseli beynine bu yüzden bile lanet okunur.
(bkz: uludağ sözlük çok bozdu)
içine inci kaçmış sözlüğün haline söylenen hayıflanma sözüdür.
Anane repliği..
sözlüğü gereğinden fazla ciddiye alan kişi söylemi. kasmayın genşler eylencenize bakın. *
-yazıklar olsun be size, sana, sana, ona. bu çocuklar bilgi istiyor. bu çocuklar sanat istiyor. bu çocuklar okumak, kültür birikimi istiyor. gülerken sandalyeden düşüp çanağı çatlatmak istiyor. ağzına bir barnah nutella çalarken kavanozu şeker koymak için saklamak istiyor. lanet olsun sizlere. ben gidiyorum.
15 seneden beri sadece iyi arkadaşlıklar değil kötü kişiler de tanıdığım için sarf ettiğim cümle. çok kez haksızlığa uğradım.
(bkz: yazıklar olsun bu gençliğe)