bugün

istanbul... eskiden olsa bu soruya bir yanıtım olmazdı.

hepsi haritada var olan birer şehir işte, niye biri benim için daha özel olsun ki derdim.
meğer bir şehri özel yapan içinde yaşadığını bildiğin bir insanmış.

hayallerinde bir şehrin sokaklarında onunla gezebilir, deniz manzarasını seyredebilir, ay ışığında çimlerin üzerinde uzanabilirmişsin.

en son küçücük ,neşeli bir kız çocuğuyken gittiğin o şehir ;yüzlerce kırgınlığı ,aşkı,
sevgiyi ,tutkuyu ,acıyı ve daha nicesini içinde barındırabilirmiş.

yıllardır görmediğin bu kocaman şehrin bilmediğin sokaklarını dahi özleyebilir, adını herhangi bir cümle içinde duyduğunda heyecan ve hüznün karıştığı bir duyguya kapılabilirmişsin...
Bursa, Elazığ, Afyonkarahisar, Alanya.
ilginç şekilde ankara dir. Bilmiyorum sanki orada yaşasam hayatim çok farkli olabilirdi(olumlu anlamda) gerci orada da deniz yok(çünkü astılar) tek olumsuz yönü..
her şehre sempati beslerim; illaki seçeceksem de bitlis derim.
Mardin.Hiç gitmedim selam olsun.
görsel
(bkz: aydın)
Viyana, vienna, wien, beç.
Bir kisi trabzon dememiş.adana gibi heran vurulup bicaklanip gapsa uğnabilecek bir yeri bile yazmışlar.mardine gittim hatta eski mardinde 3gün kaldım.mardine giden aç kalmaz.ama adana ne ya iki sefer gittim gittim dediğim hataya gitmek için hava alanini kullandim.abi bir sehrin tüm gençlerimi uçak modunda olur.herkez zombi gibi.
yozgat- çorum ; bu kadar şey ( ! ) i bünyesnde beslediği ve bizim oralara bırakmadığı için.
çanakkale.. verdiği huzur, orada yaşama isteği.
ısparta.. kendi yağında kavrulan çanakkale'ye göre baya yobaz insanlarla dolu olmasına rağmen şehir çok güzel.
tekirdağ.. yazın muhteşem kalabalık, kışın sakin. yine de çok güzel bir şehir.
muğla.. ne diyebilirim ki o güzel günleri hatırladıkça içim sızlar.
eskişehir.. gördüğüm en modern, yaşanılabilesi bir şehir. ah bir de denizi olsa. olsun bu halinle de çok güzelsin.
hatay, antalya, muğla, izmir, tekirdağ, ankara,
edirne.
londra.
gördüğüm şehirler içerisinde izmir harici bir yerde yaşayacak olsam en başta çanakkale, bursa, balıkesirin sahil kısmı ve eskişehir gelirdi.
Ankara, mardin ve hatay.
Bursa.
- istanbul, ankara ve izmir’e aşağı yukarı eşit mesafede (istanbul il sınırı tabelasını gördüğümüz anda istanbul’dayım demeden, makul bir merkezi lokasyona ulaşma süresi)
- yeşil,
- güçlü ve gerçi anası ağlatılmış bir tarihsel dokusu var,
- şehrin neredeyse beş dakika dışında doğa harikası göllere vb ulaşabiliyorsun,
- halkı toleranslı.. tek şeritli ve ters yön yokuşu biraz çıkmışım, dolmuş karşımda sessiz sedasız bekliyor. Esnaftan biri nazikçe durumu anlattı, geri gittim.
Edinburgh, tarihi dokusunu koruyan kapalı yağışlı bir iklime sahip olması, gayet kuzeyde serin bir şehir olması sebep gösterilebilir.
Isparta. Sparta tekmesini hatırlatıyor.
Ankara,
Burda doğdum,büyüdüm ve delirdim.
ağrı eleşkirt.
istanbul.

Gençliğim, savaşlarım, yenilgilerim, mutluluklarım,ilklerim.
izmiri çok seviyorum. Bence orada yaşayanlar çok şanslı.
bazi seneler hic, bazi senelerde sadece birkac gunlugune gidebildigim denizine, yesiline, havasina, suyuna doyamadigim canim memleketim ordu.
muğla ilçeleri, tarih ve mistik bir havası var.
(bkz: girona)