bugün

ögüt vermek kolay, örnek olmak zordur.
Bazı şeyler yaşanarak öğrenilir, çocuğunuza yaşantınızla iyi bir örnek olun.
Meraklıları için lokman suresine baksın.
Hayatta sevdiğin işi yap. herkes büyük adam olmak ister lakin sen kendi dünyanın büyük adamı ol ki ömrünü hırs uğruna boşa harcama.

Dünya dediğin bir bakışımızdır bizim;
Ceyhun nehri kanlı göz yaşımızdır bizim;
Cehennem, boşuna dert çektiğimiz günler,
Cennetse gün ettiğimiz günlerdir bizim.
insanlar sadece ikiye ayrılır. iyi ve kötü. Başka ayrıma girmeyin ve iyi insan olmayı öğrenin.
zararsızlık prensibi; hiçbir canlıya-cansıza elinden, dilinden, düşüncesinden en ufak bir zarar gelmemesi.
hak mevzu; hakkını savunabilmeyi ve kesinlikle hakkı olmayanda gözü-isteği-eli olmaması.
iş ahlakı-bilinci; ne iş yapıyorsa yapsın elinden gelenin en iyisini yapması. kibrit kutusuna çöpleri dizmek dahi olsa.
vicdanına allah'ı yerleştirmesi; kuran'ı(allah'ı) bilmesi, tanıması. her düşüncesinde-niyetinde-işinde allah'ın rızasını gözetmesi.
hayatını; niyet+gayret=allah'ın takdirini yani isabet edeni "hayr" olarak kabul edip bu denklemle idame etmesi.

söz kolay icraat zor. bu büyük sorumluluğu inşallah başarılı bir şekilde dünyaya kazandırıp ebeveyn olarak görevimizi tamamlarız. her daim allah yardımcımız.
birgün benim söylediklerim herhangi bir bilim dalıyla çakışırsa bilimi seç.

alıntı yapacaksam doğru alıntı yaparım.

ayrıca;

iyilik sevabı döver.
aslında ona çocuğum hep naif ol, kimseyi bilerek incitme önce iyi insan ol sonra zaten ne istersen olabilirsin diye öğretmek isterdim ama biliyorum ki böyle biri olursa hayatı skilir o yüzden vur, kır, parçala hiç kimseye acıma gibi hayatta kalmasını sağlayacak şeyler öğretmeyi düşünüyorum.
Türkçülük, vatan ve millet sevgisidir.
insanlara da kendine de olan saygını asla ama asla kaybetme.
Çünkü saygı öyle bişey ki onu koruduğun müddetçe ne yalan söyleyebilirsin ne sahte hareketler yapabilirsin ne de haddini aşabilirsin. insanlara yapılan her türlü haksızlığa ket vurur.
Elitizm,fikir özgürlüğü ve insan haklarıdır.
insanlar, ötekidir.

Bitti.
içindeki çocuğa ihanet etmemek.
Sevgi.

Hoşgörü.

Saygı.

Güven.

Bol bol kitap okumak.

Sorgulamak ve araştırmak.
Başkalarını hiç ama hiç umursamadan kendiniz için yaşayın.
Kendi doğruları olması, kendi isteği mesleği seçmesi ve mutlu olduğu yerde bulunması.
cahille etme sohbet küstürün, cam kırığı ile silme götün kestirin.
güncel Önemli Başlıklar