bugün

anafikir; her şartta mutlu olmayı ve şükretmeyi bil, çalışkan ol.
arafikir; paylaşımcı ol, sev, kendini kullandırma, spor ve sanatla uğraş.
hayattan beklentilerini yüksek tutma. çünki o yükseklik ne kadar fazla olursa ve olurda bir gün yere çakılırsan, canının ne kadar yandığı tamamen o beklentilerinin ne kadar yüksekte olduğuyla alakalı olacaktır.
Hiçbir şeyde fanatik olma. Bildiğin her şeyden şüphe et. Çünkü belki bir gün yanlış olduğunu anlayacaksın. Kendine kesin çizgiler çizme ama sınırlarını bil. Başkalarının sınırlarını aşma ve başkalarının senin sınırlarını aşmasına müsade etme. Hayatta mutlaka birini sev, aşık ol. Yoksa benim gibi eksikliğini çok fazla hissedersin bazı duyguların. Bu senin hayatın, kimseyi mutlu etmek için yaşama ben dahil. Kendini unutma ve kişiliğinin oluşması için her şeye evet deme. Senin de fikirlerin ve doğrularının olduğunu bilsinler. Başkaları için karakterinden ödün verme ama kimsenin kalbini kırma. Hayatta hiçbir zaman da ben böyleyim asla değişmem deme, hayatta her şey değişir. insan her gün yeni şeyler öğrenir ve kendini geliştirir. Ve en önemlisi mutlu olmaya bak. Başına gelen şeylerle mutlu ol. Mutlu olmayı bir hedef haline getirme çünkü o zaman asla o hedefe ulaşamazsın. Mutluluk bir yoldur. Hangi yolda olursan ol mutlu ol. Çünkü bu senin elinde.
türklük bilinci.
Adam gibi adam ol.
tayyip yazıyla birdir, akepeliler onun elçisidir..

çok temel bir öğreti bence..
Küçük karabalık ve küçük prens karışımı bi hayat sürmesi gerektiği.
Whatever you do, don't be another brick in the wall.
atatürkçü yetiştireceğim çocuğumu, canım evladım.
Türkiye haritası çıkarılır, önüne konulur; bak burası (amasya, tokat,samsun,corume,sivas) senin dedelerinin bulunduğu bölge, burası senin memleketinin memleketi. Bak buralar; (marmara, ege, akdeniz, iç anadolu) senin atalarının her karışına ayak bastığı, doğduğu, yaşadığı, öldüğü bölge. Burda senin kardeşlerin var. Burası senin memleketin. Bak burası; (doğu anadolu, güneydoğu anadolu) senin atalarının her karısına kan döktüğü, her karışında savaştığı bölgeler. Bu bölgelere hakim olmak isteyen insanlar çıkacak karşına buralar senin memleketin, senin atalarının, dedelerinin memleketi. Burda ölmen gerekse bile öleceksin ama bir avuç toprağını dahi vermeyeceksin. Biraz büyüdüğün zaman bu haritanın daha büyüğü ile karşılaşacaksın.
Her zaman kendine güvenmesini, kendini saygı çerçevesinde ezdirmemesini ve vicdanlı bir insan olmasını aşılamaya çalışıyorum.
Umarım başarabilirim.
Saygı, saygı, saygı..
kitap oku da dört kelimeyi yan yana doğru düzgün getir aq.
Yaptıklarının sorumluluğunun bilincinde olarak adımlarını at, hadi git özgürsün.
kız çocugu için:
erkeklerle konusmaması
açık saçık giyinmemesi
okula gitmemesi
Sev. Sadece sev. sevgi tek kurtarıcımız.
"Kendine bunları yapma, o adama/kadına aşık olduğunu düşünüyorsun. sen bu kadar üzülürken kendini yitip bitirirken pek de aklına geldiğini düşünmüyorum ki eğer öyle olsaydı bu şekilde üzülmezdin. Sen aşık değilsin, sadece onu tüketemediğin için acı çekiyorsun, tüketseydin üzülmezdin. Ne yaparsan yap seni çok seviyorum, canımsın."
Bir fikri aşılamaya çalışmak bence doğru değil. inception misali ekmek lazım.
götü yere yakından kork yavrum.
şintoist olmazsan döverim.
sen sadece nefes aldığın için bile değerlisin. ve etrafındaki nefes alan büyüyen değişen dönüşen ne kadar canlı varsa senin kadar değerli. hem kendine hem de onlara saygı duy.
top garın doyurmaz derslene çalış.
baba atasözü.
inanmak isteme bilmek iste.
tek hayat, pişmanlık yok.
kendimi gary vaynerchuk gibi hissettim.
Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir. Bunu eksileyen de salaktır saftır.