bugün

bundan 4- 5 ay önce telefonumu değiştirmek istedim. aklıma bir zamanlar hastası olduğum böyle böyler çikolata kalıbı gibi duran nokia N95 serisi geldi. çok pahalı ve her yerde olmayan bir telefon olduğunu gördüm. ben de 2. ellere bakmaya başladım. bayandan çok temiz N95 8GB bulunca ayaklarımı kıçıma vura vura koştum 240 tl' ye aldım. başlarda her şey gücel gidiyordu. ta ki düşürüp iç ekranın içine edinceye kadar. 100' tl de öyle bayıldım. telefon çalışıyor şimdi. arada ekran biraz kaysa da sorun yok. ama hesaplayınca harcadığım paraya iki üç kuruş daha ekleyip bildiğin akıllı telefon alabilirdim en sıfırından. mallık işte. artık felsefem ' teknolojik zamazingolar sıfır alınmalı' .
Lisede süper liseye rahat rahat girebiliyorken düz liseye gitmek.
aşık olmaktır efendim. geçti gitti, alkol hatırlatır arada. bir de türküler, onun memleketinden olan.
sigaraya başlamaktan en büyüğü. ha bi de aşık olmuştum ama özüttüm kendi içimde.
aşık olup serum gibi devamlı vodka bira vodka redbul yapmaktır devamlı aşık olmaktır hiçbir zaman başarılı olamamaktır.

(bkz: lanetlenmis insan)
(bkz: cünüp insan)
satan kitaplar yazmak... şu sıralar edebisinden tut gerilimine, polisiyesinden tut korkusuna, mistiğinden tut fıstığına kadar birçok kitaptaki aşırı ve bayağı bir "erotizm" anlayışının var olması buna bir örnektir.
Bir Not: Tülin şahin'in top model nasıl olunur? adlı kitabını bahsettiğimiz "satan ya da tutan(kamon)" (tutan ne lan?) kitaplar arasına koymamakta direnmekteyiz elbetteki.
bir bir not: tabii nasıl yazar olunur da ayrı bir tartışma konusudur.
bir bir bir not: (bkz: birbir biribirilerine)
Neredeyse eve kadar geldikten sonra babama vermem gereken araba anahtarını cebimde bulmam.

Her ne kadar mükemmel biri olsam da bugünkü olay beni baya derinden etkiledi. 1.5-2 saatimi haybeye yedim amk çok mutsuzum.
Her şey bundan 1 sene önce basliyor.
Hayatta hep kurallari olan soyle soyle bir hayat istiyorum diyip ona göre yasayan biriydim.
Bi gün aklimi seveyim bu sozluge üye oldum her şey orda basladi.
Neyse aylarca sadece bi yazarla konustum yüzünü görmeden sesini duymadan.
Dert ortagim sirdasim bi anda iç sesim rehberim oldu.
sonra başka bi yazar takinti yapip sürekli konusmaya basladi numarasini vermeler merak ediyorum demeler vs Vs.
Neyse sonra dedim ilk arkadasim guvenimi kazaninca nolcak be insanlari hemen yavsiyo ya moduna sokma dedim.
Nerden dedim nerden dedim ahhh ahhh.
neyse sonra bu ikinci insan sürekli konusmaya basladik. Ve bana belli araliklarla biz sevgili olursak ben sana seni sevdigimi soylersem falan falan falan diye yurudu gitti.
Neyse benim 3 senelik bir iliskim o siraalar bitmisti ve ben herkese o insanin özel olduğunu soyluyorudm.
neyse benim bas belasi sinavim yüzünden depresyona girdim ve yine bu yazar yanimdaydi.
Arkadas olarak iyiydi derdini sorununu anlatir güler oynarsin Aslinda bi yerdede çok kanim isindi haaay isinmaz olaydi. Neyse sonra biz bulustuk ve etkilendim cunku çok uzun bi süre sonra kendimi böyle hissettim.
Gayette hos bulusmaydi bol gulucuklu.
Neyse tabi bizim aramizda var bi 400 km o bulusmadan sonra yasadigim sehre geldi ve aksam baktim elimi tutup ben seninle hayalleri kuruyorum ama sen hiç kurmuyirsun falan dedi. Oha boku o an yedim inanilmiycak biçimde adama yakin hissediyorum kendimi.
Neyse gel zamn git zaman biz sevgili olduk kiiii bu insan benim hayatimdaki 2. Kişi ve sozlukte tanistik bazi sorunlarda var tabi arada tutupta ipleri eline veremm ama seviyorum dusunun 3 yillik Sevgilim o efsanevi askim her şeyi göze aldim diyip diz coktu onu birakip bu insana dondum.
Böyle gayet iyiyiz seviyorum falan. Tabi bu arada bi aptallik yapip eski sevgilimle buluatum ama tamamen insani biçimde.
Oda bilio bunu sonra dedim bak o bitti sen varsin tamam dedi sabah bi kalktim kapida falan.
Ben ama nasil seviyorum adami böyle Canim cicimler havada ucusuyo her şeye olur tamam gözlerinin icine bakip seni seviyorum demeler falan Ayyy soyle yapalim böyle yapalim planlar falan bi gün ariyorum açmaz neyse 3 gün sonra Dogum gunum 3 gün hiç aramadi dogum günmde sozlukten mesaj atti gelde kafa sokma ben kapida bekliyorum adam sozlukten mesaj atiyo lan o numarayi almak için gotunu yirtiyordun. O numaraya atsana bende sinirlendim Yuru git dedim
ilk Sevgilim o gün aradi biz birbirimize kizariz kuseriz ama bugün aramak istedim dogum günün kutlu olsun dedi.
neyse biz sözlük yazariyla baristik geldi böyle mirc mirc 3 yillik sevgilimle yakin olmadigim kadar yakinim adam ariyo ve aynen soyle diye ben seni uzun zamandir sevmiyorum. Gelde kafayi yeme. Sonra bi kiz cikio sevgilisiyim diyor gecenin 3. De mesaj atiyo sonra oyun olduğunu soyluyo falan bisiler oluyo ben gene bi efkar aninda sozlukten mektup yaziyorum bu sözlük yazarina sonra biri mesaj atiyo sana bisi diycem ama korkuyorum de diyorum bak bu yaziyi Kime uazdigini biliyorum o insan yalancinin teki bana bunlari bunlari yapti diyor. Kriz kriz kriz neyse tabiki ben önce yazari ariyorum ölümüne. Inkar edio yok dokunmadim yok o istedi o geldi. Neyse sonra kuzenimi ariyo anlatiyo ona böyle boylee oldu diye.kuzenim ariyo sonra sunum telefonunu aç diye aciyorum konusuyoruz gene gelio yasadigim yere gene affediyorum hep evlenmekten bahseden adam ben evlenmekten korkarim diyor neyse diyorum. Sonra gidiyo bu evine gene birakiyo beni. Neyse sonra zaman zaman konusuyoruz derken artik bi gelisinde git hayatimdan diyorum tamam diyor. Yegeni baslio bu kez amcam soyle kötü böyle kötü. Neyse ariyo bak bu kez her şey farkli olcak annemler gelse beni birakir diye korkuyorsan asla birakmiycam lan mal ben gene barisiyorum. Sonra 1bi hafta sonra ben yurutemiyorum diye ayrildi.
nasil agluyorum ilk Sevgilim bile ben konusayim istersen dedi o derece yani.
Neyse bisi oldu ve mesajlastik ve seni ozledim gelicem falan diyip ertesi gün ben baskasindan etkileniyorum dedi.
Bende actim telefonu seni kulllandim soyle oynadim böyle oynadim diye yaziyorum amaç adami kötü hissettirmek ne dese begenirsin bundan sonraki tek amacim seni yataga atmak olcak dedi. Ki bu insan ben bakirim bakirim bakirim diye yirtinan biriydi. Artik bildigi gibi yapsin dedim elimi etegimi cektim sonra mesaj atti durumumla ilgili sinavla ilgili mesajlar falan tabi es zamanli sozlukte hiç yoksa 3 kiza ayni anda yaziyo. Entrylerini falan okudum ben ne mal biriymisim ya hayatimin icine sicmisim da haberim yokmus. Işte buda hayatimdaki en en en en büyük malligim.
aman dikkat edin Kizlar bu yazar sozlukte hala ve cokta içinizden biri benden söylemesi.
3 ortalamaya sahip olmama rağmen okulun son döneminde kaydı sildirmem.
5 yaşlarında falanım. arkadaşlarla (5-6 kişiyiz) toplanıp ne yapsak diye düşünmeye başladık. sonra karşıdaki tepeyi yakmaya karar verdik. bakkaldan kibrit alıp karşıdaki tepeye çıktık. ''kibritle dağı yakalım sonra işeyerek söndürelim arkadaşlar'' dedim. kibriti çakıp otların arasına attık. büyümeye yakın çıkardık zeusları pantelonlardan ve işeyerek söndürdük ateşi. bu bize muazzam bir zevk vermiş olacak ki ''haydi bir kez dahaaaa'' diye bağırmaya başladık. kibrit tekrar çakıldı, ve başka bir yere atıldı. büyümeye başladığında ''haydi arkadaşlar söndürelim'' diye bağırdım. ancak herkes birbirinin suratına mal gibi bakıyordu. dışarıda melül melül otlara bakan pipime dikiz attığımda arkadaşlarımın neden mal gibi baktığını anlamış bulundum. kimsenin çişi kalmamıştı.

sonrası topuk.
bana zarar veren şeyleri ısrarla yapmak.
zaman harcadığımı bile bile bunu yapmaya devam etmek en büyük örnek.
inşallah pişman olmam.
Çok önceden demeyeceğim daha dün yaptığım fiil. Mutfakta atıştırırken kıramadığım çam fıstığını alelacele tezgah üstündeki iki litrelik içinde tıka basa sızma zeytin yağının olduğu cam yağdanlıkla kırmaya çalışmam. ne yazık ki kırılan Çam fıstığı olmuyor. Yerlerin döşeme halı olması salaklık derecemi arttırıyor sanıyorum.
Geçen yaz yaptığım iş ile alakalı olarak haftada 5 gün çalışmak şartıyla Özbekistan A çağırıldım. O kadar istememe rağmen salaklık edip 2500 dolar maaş A hayır dedim 1 ay sonra pişman oldum hala pişmanım. Şimdi Kenya ya çağırsalar sırf bu ülkeden uzaklaşmak için kabul ederim.
Salağım ben.
insanlara güvenmek.
geçen yine bisikletteyim..

arka freni hallettim, tutmuyor. yokuş aşşa saf gibi yardırıyom ben de.

vites 21 ayaklar boşa dönüyo o derece.

Geldim yol ayrımına, çıka çıka kamyon çıktı. bende şans olsa..

niyse, ben o an yüzlerce film kurguladım tabi:

"Bisikletle yan yat, altından sürünerek geç."

"Bisikleti alttan bırak, kamyona tırman, arkadan bisikleti yakala ve devam et."

"bi şekilde arkaya dön ve ön freni kullan."

"Başka bi yoldan yardırmaya devam etmeyi dene."

Falan filan, pek mantıklı kurgular olmasa da sonuncusu iyi gibiydi. O kadar düşünce var, sen git kamyona yan yan tekerden gir. töbe est..

tekerin lastiğe çarpmasıyla benim göğüs kısmı gidona girdi. bikaç sn nefessiz kaldım. belden aşşası iptal zati. oturak geri sekmeyle aşşa tarafı uyuşturdu. benim gözler bikaç dakka gitti. sonraki 5 dakkayı hatırlamıyom.

o kadar kurgula, tekere gir. Hay..
kredi çekmek. bankayız faizli ise girmek. 3 senedir çekiyorum. 1 sene daha çekeceğim. amina koyim ödemeye bitmiyor da.
3 sene önce biri için hayallerimden vazgeçtim. bu yaz evleniyor.

not: benimle değil.
Şartları daha iyi diye baska bir kulübe transfer olup yedek kalmak.
Gurur yaparak çok yalnız kaldım.pişman miyim tartışılır ama çok yalnız hissediyorum doğrudur. Geçmişe bir ozlem de var.su an memnunum hayatimdan fakat ozlem insani yiyip bitiriyor.
Küçükken bulduğum bütün ugur böceklerini bir kavonoza toplamıştım sonra ölmüştüler,oysa ben eve getirip beslemeyi düşünüyodum galiba en büyüğü bu.
okul başlangıcından vizeye kadar yanlış derse girdim bunu sınav günü isim listesinde ismim olmayınca farkettim.
sana sensiz yaşayamam diyen insana inanmak.
(büyük ihtimal şuanda başka birine aynısını söylemekte)
hediye olarak 3500 liralık yüzük verip, yarrak gibi ortada bırakılmak.

ne yapsaydım evlenme mi teklif etseydim aq? daha çok erkendi.

neyse, yine sinirlerim bozuldu.