bugün

ela gözlü sevdiceğimin hatırasıdır çal keke çal.
Yara yokta doğum izi sayılır mı usta yada hastalık üzüldüm şuan gidip mermiye kafa atacağım bekleyin oğlum .
Sağ ve sol mememde biri yatay biri dikey olmak üzere iki tane bulunan yara izleridir.
Kafamın sağ üstünde yarık var, bisiklet sürüyorum, kirpi çıktı gece gece. Aniden fren yapıp hayvancığı öldürmeyen için yana kırınca kafayı yardım. Solda da var, ilkokulun ilk günü öğretmeni beklerken malın biri çelme taktı, yere düştüm. O da benimle beraber düştü, ben de o sinirle kafasını yere geçirmeye başladım. Çocuk kendini zor kurtardı, öldürürdüm o anda.

Sağ bacağımda 4 cm uzunluğunda, 2 cm genişliğinde bir iz var. Bisiklet sürerken pedalına ucuna basmışım, pedal kırıldı ve benim de bacağımı soydu. Aslında geçerdi ama geçmemesinin sebebi benim o süre zarfında rahat durmayıp yenisi alınmamış pedallarla bisiklet sürerken yine aynı yeri aynı şekilde soydurtmamdır. Tamamen kaza.
Evet dudağımın üstündeki benimin yanında ince bir yarık izim vardır.
alnımın sağ tarafında saçımın içine doğru giden yara izidir. L harfine benzeyen 19 dikiş.
berbat bir iz.
işaret tüfeğinin popomda bıraktığı izdir. Evet.
kalbimde bir tane kırık ve ağzımda bir dil yarası.

hadi hayırlı cumalar.
Sağ kolumda toplamda 53 dikiş var.
2 tane kocaman var, küçükleri saymıyorum.
ikisinin de anısı, hatırası büyük bende.
Seviyorum onları.
Cenemin altindaki dikis izi karakterimi sekillendiren yaptigim ilk fedakarligin omur boyu bedenimde tasiyacagim hatirasidir.

Edit:psikologuma gore de adı "kök inanç"mış.
benim kolumda küçük bir yanık izi var. hikayesi şu;

beş yaşında felanım otogarda elinden tuttuğum annemle birlikte bilmem neden peronda bekleyen bir otobüsün hemen arkasından geçiyoruz. otobüs çalışır halde. şoför boş vitesteki otobüsün gazını köklemiş olmalı ki eksoz borusundan şiddetli bir şekilde kara dumanlı sıcak hava çıkıyor...işte kolumu yakan eksoz borusundan çıkan bu kimyasal yüklü sıcak hava.
bütün yüzüm dikiş iziyle kaplı. göte benzediğim için penis nakli oldum. artık yarrağa benziyorum.
alnımda, saç dibinde var bir tane.
4-5 yaşındayken evde aralıkta kafa üstü düşmüştüm, kafam kanamaya başlamıştı annem beni kucaklayıp salona götürmüştü.
bir de gördüğüm pek çok kişinin alnında ya da kaş bölgesinde sıklıkla bir şeyler var. tüm kazaları orası mı çekiyordur nedir.
Sol kaşımda sanki özel olarak çizdirilmiş gibi nizami şekilli bir “scar” mevcut.
Baldırım da kurşun yarası var başka da yok yara izi galiba .
Kafamda iki farklı yerde yarık izi var. bacağımda 12 cm lik kesik izi var kaşımın arasında bir façamsı iz var. Kolumun arkasında yanık izi var. Bir de yüreğimizde ertelenmiş hayallerin yanık izi var.
Her erkekte mutlaka bir kesik izi vardir.
Dudagimin ustunde iz var. Kapi kolunun oralarda iceriye giren kisma dank diye vur sen...
Guccükken (ALLAH tan, bu sayede hatırlamıyorum), kaynamış su ile yanmam neticesinde sağ kolumda ve de sırtımda kalan yanık izi.
Çocukken oyun sırasında dizimden yaralanmam, epey süre sokak eglencemin pic olması akabinde tatlı bir hatıra (nasıl oluyor ben de bilmiyorum) olaraktan kalan beyaz, sinirleri alınmıs ponçik et yığını gibin bi şey.
Teneke kenarının bilek üstümde derimi delmesi sonucu dizimdeki poncigin bi kac beden küçüğü beyaz iz.
Sol ayak üstü kenarı, terlik kesiği izi. Hâlâ geçmedi namissiz.
Sol el isaret parmagimda taaa otuz sene (sanırım) önceden kalma, Aptalca edinilmiş bıçak kesiği izi.
Ha bi de 9 sene önce olduğum nodül ameliyat izi.

Evet.
sağ el bileğin biraz üstünden başlayıp dirseğe kadar çıkan kesik izidir. tabi yaş ilerledikçe yara izi yarı yarıya küçüldü ve kayboldu neredeyse. arkadaşın üzerine 200 kiloluk demir kapı düşmüştü cerrahpaşa hastanesinin sürgülü arka kapılarından bir tanesi. kapının yerinden çıktığını görünce refleks ile tutmaya çalıştık çocuğun kafasına düşmesin diye. o arada içeride kalan benim sağ kol, dışarıdan müdahale eden diğer arkadaşında sol kolu boydan boya yarılmıştı keskin demirin düşerken sürtmesi ile. ne kanamıştı be arkadaş. kafasına düşen arkadaşında kafası yarılmıştı ama ağırlık tuttuğumuz için yarı yarıya azaldığından o kadarla kalmıştı. milletin üçümüzü birden öyle kan deryası içinde görüp sağa sola kaçışması hiç gözümün önünden gitmiyor * ipnelerden bir tanesi de şu çocukları alayım hastane hemen 100 metre ileride götüreyim dememişti.