bugün

kaçarım. sadece kaçarım. hiçbir şeyi savaşmaya değer görmüyorum.
çözmeye uğraşırım. sonuna kadar elimden geleni yaparım. eğer olmuyorsa kolayına kaçar tevekkül ederim.
Sorunun zorluk derecesine bağlı olabilir.Eğer zorlanacağım durum var ise kaçarım,duymazdan gelirim amma ve lakin basit ve orta zorluklu yapabileceğim sorun varsa daha sorun teşkil etmeden sorun tarafımca hallolur.
"Canımı mı alıcak lan?"

Bu mentalite ile aşamadığım engel yok arkadaşlar.

Edit: imla.
kafasına sıkar giderim.
Sorun ortalıktan yok olana kadar görmezden gelmek.
Sorunun kaynağını ve beslendiği dallarını bul. Kan akışı kesilmiş doku gibi nekroza uğrat.
sakin kalmak ve mantıklı düşünmek.
amaan bi sigara yakıyım bakarız bi hal çaresine.
Vardır bi Hayır.
Daha kötüsüne çözüm bul. Fakat işe yaramıyor biline.
Sözlük yazarlarının kendilerine sıkıntı veren sorun veya dertleriyle baş etme yöntemidir.

Ben uyuyorum genellikle. Biliyorum ki işin içinden cıkamayacağım ve yine biliyorum ki başkasına derdimi anlatsam umrunda olmayacak "takma kanka geçer ya" diyecek. Hal böyleyken yapılacak en mantıklı davranış uyumak oluyor. Geçici ama etkili bir yöntem.
Kendimce çözümler uretirim kafamda bişey bulamazsam yatar uyurum. Minnos bedenim strese gelemez uykum gelir benim.
sorunla beslenmeyin, çözüm üretin.
Ciddi boyutta rahatsız edene kadar görmezden gelmek. O safhaya geldiğinde de sorunu yaratan kişi veya kişilerden kaçıyorum kendimi onlardan soyutluyorum.
Benzer sorunları başıma sarıyorum bakalım akıllanmış mıyım diye...
mütemadiyen kaçarak. şu sıralar hele en çok uyuyarak ve hayal kurarak. sonuç : o sorunlar dağ oldu eziliyorum sözlük. psikoloji kırık.
önce problemi anlama. derin bir analiz, sonra var olan imkanları kullanma.

benimsediğim görüşler, pragmatist yaklaşım ve milimalist yaklaşım.

öyle yani.
kahve + kahve + kahve + kahve + kahve + kahve + kahve + kahve.
https://pbs.twimg.com/media/CTeFWFIWcAExV5H.jpg
Ne sorunu? Şeklinde dir. "Hear no evil, see no evil, & speak no evil."
(img:#1122077)
Eskiden düşününce mutlaka çözüm bulunacağını zanneder saatlerce, günlerce düşünür de düşünürdüm. Bu durum da beni çok bunaltıyordu. Karaya vuran balina gibi uyuyordum. Artık o işin öyle yürümediğini anladım. Düşüneceksin ama düşüncenin peşini bırakmayı da bileceksin. Bir noktadan sonra (ki optimum nokta diyebiliriz buna.) Akışına bırakacaksın. ilginç şekilde bir çözüm mutlaka bulunuyor. Bulunmasa da tasasız ve relaks oluyorsun.
(bkz: tevekkül)
görmemezlikten gelirim, sorunlar iyice nüfuz ederse de yaşamsal faaliyetlerimi durdurmanın yollarını ararım. (bkz: uyumak)
aklıma önceden yaşadığım sorunlar gelir ve kendi kendime onlar gibi bunuda çözerim akışına bırak derim.
https://www.instagram.com/p/BQqVn3ajCP4/
Açıkçası bazen böyle oluyorum .