bugün

genocide şart.
99-04 dönemi arasını tekrar irdelemek bilhassa ecevit li dönemi o dönem akıllıca bir hamle yapılmıştı çeşitli devlet destekli dernek ve vakıflar kurulmuştu güneydoğuda bunların faaliyetleri o süreçte çıkışı çok aza indirgemişti ancak akp hükümeti her an değişen çizgiyle ve bu dernekleri tasfiye edip gülen ve heyetini yükseltme kaygısıyla(kaldı ki gülenin pkk ya haraç verdiği devlet kayıtlarına dahi geçmiştir)çeşitli plansız hareketleriyle uyuyan örgütü uyandırmıştır ayrıca israil e gözdağı verirken önce dikkat edip önlemini alıp sonra gözdağı verme gerekliliğini de fark etmelidir bir örgüt bir anda bu kadar güç toplayamaz.
meclisin önüne 33+1 darağacı yapın o zaman biter.
2 seçenek var. Kanayan yara gibi. Ya o bölgeyi kesip atacaksın. Ya da adam gibi ameliyat yapacaksın. Yani, ya güneydogu ve dogu anadoluyu vereceksin, ya da kandil e girip pkk lı, kürt, sünnetsiz demeden, taş üstünde taş, gövde üstünde baş bırakmayacaksın. Ama bunu yapamazsın. 3-5 eli öpmen, izin almak gerek. Bunu yaparsan ertesi gün ülkende ekonomik krız cıkar. He ne yaparsın. tv ye çıkar sagduyu çagrısı yaparsın. iki eser gürlersin. piyonların da zır zır karı gibi agladı mı olay kapanır.
her pkklının kafasına tek kurşun sıkmak.
izafiyet teorisini çözüp; mustafa kemal' i geri getirmek.
Erdoğan'ın elinde savcı var hakim var polis var asker var..
Sivilden KCK gibi davalarla bastıracaksın..
Askerle Polisle adam akıllı düzenli bir şekilde dağları tertemiz edeceksin..
Ve en önemlisi bunları yaparken kürt halkının arasındaki çürüklerle tazeleri ayıklamayı bileceksin.. Senin bunlar için yetiştirdiğin bulundurduğun ajanarın mit görevlilerin zaten var.. ( yoksa zaten baştan kaybetmişiz ).
Kuzey Irak'ın anasının amına kadar gireceksin dümdüz edeceksin.
Apo'yu asacaksın Apoyu.. Bırak azsınlar 1 ay azanların da anasını sikeceksin..
Yoksa 27 senenin üstüne bir 27 sene daha geçer aynı şekilde..
Ha bir de iktidar muhalefet bir olacaksın teröre karşı.. Öyle oy derdine düşüp de şehitler üzerinden propaganda yapmayacaksın..

YADA

en temizi bırakacaksın türk halkına tarihin en büyük katliamını yapacak.. Uzak bir ihtimal değil şu an öyle doluyuz ki..

Ama

2. tercih çok tercih edilesi değil o yüzden 1.deki adımları tek tek izleyeceksin..

BU Söylediklerim Erdoğan için zor şeyler değil..
sallandır apoyu ve itlerini.
tek çözüm israil ve amerika'nın bitmesidir.
pkk'lı öküzler de millet kuracaklarını sanıyor.
doğumuzun karışmasındaki neden, kürt türk meselesi falan değildir. çok daha ötedir.
bop'nin bir parçasıdır bu.
nil ve fırat arasındaki yerleri israil toprağı yapmak.
oraya kürdistan kurulsun 3 gün sonra israil tepelerine binmezse adam değilim.
o yüzden besliyor it oğlu itler pkkyı.
bilmiyorlar ki asıl zarar türkler'den değil de onlardan gelcek.

israil'i ve amerika'yı bitiremeyeceğimize göre tek çözüm kalıyor.
bu pkklıların yanlış yolda olduklarını anlatmak ve anlamaları.
ama o sığ beyinler anlamaz. bakın kürt demiyorum pkklı diyorum.
(bkz: menemen olayı)
(bkz: katliam)
açık ve net; taviz vermeden, kara harekatıdır.
bir taraftan dövmek, bir taraftan sevmek.

açalım;

askeri anlamda dağdaki piçleri yok etmek için her şeyi yapacaksın. sınır ötesi kara harekatı dahil ama yetmez. bununla birlikte devletin yumuşak yüzünü de aynı anda göstereceksin ki dağa çıkmaya niyeti olanlar bu yola hiç çıkmasınlar.

hepten sert olursan bitmez, hepten yumuşak olursan hiç bitmez, ortayı bulmak lazım.
iyi yüzünü falan göstermeyeceksin, dağlara acımasızca harekat yapacaksın, bölgedeki niyetlileri de saptayacaksın, onlar da dağa çıkacak olurlarsa, onları da sikeceksin. ne demek niyeti olanlar hiç çıkmasınlar, herkesin ne olduğu belli olsun!
hepimiz midemize kurşun dolacağını kabulleneceğiz ve fazla sorgulamayacağız.

benim bugünden çıkardığım sonuçtur bu.

şu kadar aciz görünen bir siyasi iradeden ve devletten bir şeyler beklemediğimiz vakit tek çıkarabileceğimiz sonuç bu olur.

bununla doymayacaklar çünkü.

daha fazla et isteyecekler, kan isteyecekler, kemik isteyecekler.

bugün elliyse yarın yüzelli olacak, sonraki gün üçyüzelli.

o bakımdan bu sorunun çözülmesi için herkes her şeye hazırlıklı olmalı.

ben bir vatandaş olarak benim canımı, malımı her türlü tehlikeden koruyacak birime güvenemiyorsam burda bir sorun var demektir ve bunu kendim halletmem gerekecektir.

bütün üçüncü dünya ülkelerinde kaçınılmaz son olmuştur bu.

şuanki görünüm de maalesef beynimde başka bir şey canlandırmıyor.

bugün yataktan kalktım ve neden bir silahım yok diye sordum ben kendi kendime.

ben ki hukukun üstünlüğüne inanan, silahın, savaşın, kavganın asla çözüm getirmeyeceğini bilen birisiyim. aklıma girdi bu düşünce. hiçbir derdim olmayan, hatta tanımadığım etmediğim insanları öldürmem gerekebileceği geldi aklıma.

hatta her şeyden önce birini öldürmem gerekebileceği. kanım dondu... çözemedim bu saate kadar hala.

ve bugün çok insan öldü. bana taraf belirtmem gereken bakışlarla bakmayın şuan.

çünkü bu milliyetçi ağızlar, savaş şakşakçılıkları, goygoylar... bunların hepsi bir yere kadar.

eninde sonunda aynı toprakta yaşıyorum ben bu insanlarla. bu düşüncelerde arkadaşlarım olmuş benim, çok farklı kesimden, düşünceden insanlarım olmuş. ve ben fikirleri yüzünden de insanlara not verilmemesi gerektiğini bilecek yaştayım.

o zaman hepimiz birbirimizi öldürmeliyiz... çünkü hepimiz farklı düşünüyoruz, farklı şeyleri bekliyoruz, farklı eğitimler almışız.

her insan kendi başına bir kutup aslında, hele ki bu ülkede.

peki neden ben bu insanlara silah doğrultmak zorunda kalmalıyım? neden ben bunları düşünmeliyim? her insanın yaşam hakkı yok mudur? yaşam hakkı kutsal değil midir? dünyanın başka yerlerinde başka insanların böyle dertleri yok da benim neden var? ben bunları hakedicek ne yaptım, biz ne yaptık?

bütün bunlarla beraber hepimiz kardeşiz ayaklarına da girmeyeceğim, hele ki böyle bir günde.

hayır efendim... hepimiz kardeş falan değiliz. aslında olmamız gerek ama olamıyoruz, başaramıyoruz bunu.

o yüzden çözümü de buna göre kurmak gerekir. yani madem ortada menfaatlerimizden başka bir şeyimiz kalmamış, ona göre davranacağız. insanoğluyuz çünkü.

kişisel fikrimi soracak olursanız bu işi biz burada çözemeyiz. %80imiz asalım keselim der, %10 oturalım konuşalım der,%10 ne bileyim amına koyum der geçer.

neden? çünkü bu işin enformasyonu yok bizde.

bu işi sorumlu davranıp çözmesi gereken tabi ki devlet erkidir. hele ki bu kadar üniter devlet, devlet gücü, büyük ekonomi falan filan diye herkese gider yapılan bir yerde.

ama bu insanlar robot gibi. kimse taşın altına öyle veya böyle elini sokmuyor.

30 yıldır aynı şey: bıçak kemiğe dayandı.

30 yıldır değişen bir tek şey söylesenize bana?

aslında işin aslı öyle değil. biz ilk şehidi verdiğimizde boğazımızı kestiler.

bugün israil 1 çocuğu için binlerce adamı boşveriyor, aynı çocuk için eminim binlerce adamın da boğazını keserdi.

doğru veya yanlış, insanlık onuruna aykırı ya da değil ancak devlet olmak böyle bir şeydir. devletlerin insanlığa kazandırdıkları, gereklilikleriyse bambaşka bir konudur.

amma ve lakin devlet emperyal bir biçimde egemen güçse, benden vergi alıyorsa, vatandaşlık bağıyla beni kendine bağlıyorsa beni öldürmek değildir onun işi, bilakis canlı tutmaktır.

aç değil tok tutmaktır işi, hasta değil sıhhatte tutmaktır.

çünkü bu devlet edebiyatı bir kenara bırakırsak biz olmadan hiçbir anlam ifade etmez.

elbette ki millet olarak sorumluluklarımız var ama bütün o sorumluluktan önce bıçak kemiğe dayandığında da hepimizin vatan sağolsun dediği devletin bir şeyler yapması gerekir.

en azından -resmi rakamlarla- 24 şehit verilen bir günde muhalefetten, basından veya andıçtan bahsetmek yerine bakın ben burdayım, bu rezaletin yaşandığı son gündür bu, bize şu kadar süre verin biz bu rezaleti bitireceğiz demesi gerekir.

çok mu cesur bir söylem? evet, öyle. çünkü cesur olması gereken şey önce devlettir!

devlet, devletse eğer bunun intikamını mislisiyle alacağım dememesi gerekir. çünkü bunu söylemek bu rezaletin devamını taahhüt etmektir ve saçmalıktan başka bir şey değildir.

uzun lafın kısası daha çok intikam, kan, kin, acı vaadetmek yerine öyle bir şey yapsınlar ki bir daha kimse ölmesin.

bunu söylüyorum açıkyüreklilikle, sebepleri malumdur bu savaşın ve ölen herkese de yazıktır.

biz çünkü burda kendi cehaletimizle savaşmaktayız.

bütün bu sorunun altında yatan tek neden cehalettir.

illa birileri ölecekse, en başta söylediğim gibi biz de midemize kurşun dolmasını kabul eder, ölürüz ve eminim buna sebep olacak hiç kimsenin vicdanı sızlamaz.

ama kendi vicdanıma döndüğümde, bir insan olarak insanca konuşuyorum, kimse ölmeyi haketmiyor ve çözüm kimseyi öldürmemelidir.
(bkz: profesyonel askerlik)
tsk içerisindeki pislikler arındığı zaman sorun direkt çözülecektir. sadece bir eş zamanlı operasyona bakar.
anadolu'nun derhal türklerden ve kürtlerden arındırılması. hak eden birileri gelsin hiç değilse. mesela bizans'ın sanırım bizden kat be kat daha fazla hakkı vardır bu topraklarda. hem biz yokkken onlar vardı. haksızsam haksızsın de yiğido? bizim ne işimiz var buralarda bizim ne işimiz var bu çirkin savaşın ortasında biz ne iyiydik uçsuz bucaksız çorak topraklarda kendimize göre şirin de bir dinimiz vardı ne bileyim ata binerdik falan. cahil ve fakirdik ama mutluyduk lan...
önce istanbuldaki minbüsçülerin %80 kadar bölümünü bir incelemeye alacaksın gerisi çorap söküğü gibi gelir.
kısas ve aileye uygulanacak husumettir. Şöyle ki, biz mesela bir komşumuzla ailecek kavga ettik diyelim. Küfürlü, tokatlı bir kavga. Adam gelmiş babama tokat atmış ya da ben onun babasına vurmuşum. Şimdi ben dellensem gidip bu adamı vurabilirim ya da o da beni vurur. Ama neden böyle yapmayız sizce. Cezası olduğu için mi? Bence değil, ilk sebep ailecek hasım sahibi olmaktan çekinmektir ki doğrusu budur. Sen gider yatarsın ama geride kalan ailene, karına, babana bir kötülük yapabilirler. Ailecek hayatınız hep tedirgin geçer, kan güdülmesinden korkarsınız. Örneğin karadenizde herkesin silahı vardır ya da silaha ulaşması 10 dakika alır ama kimse boktan mevzularda kavgayı büyütmez. Dövse, vursa bile yanına kar kalmayacağını bilir.
Devletin yapması gereken, dağa çıkan bu itler asker vurduğu zaman geride kalan ailelerine zarar geleceğini bunlara göstermektir. Yoksa kendi canlarından vazgeçmiş olabilirler ve korkmayabilirler, ama kendi isteğiyle ama tehditle. Ama ya aileleri. Bilseler ki, birileri arkada bıraktıklarına kan güdecek, bakalım karıncayı incitebiliyorlar mı. Bu devletin işi ve 90'lı yıllarda netice de aldı böyle. O zamanki problem, bu işi yapan görevliler baktılar ki asma kesme yetkileri de var, ordaki büyük kaçakçılık ve ve uyuşturucu gelirinden de pay istediler, büyük bir rant ve bu uğurda cinayet çetesine dönüştüler. Amacından saptılar. Halbuki yöntemleri yanlış değil idi. Bu şekilde silahlı terörün belini kırdıktan sonra ise her türlü demokratik haklar ile kardeş bir nesil yetiştirilebilirdi ki zaten tüm kürtler de pkk lı değiller.
Beddua Etmek (bkz: Bülent Arınç) Amcamız Öyle Diyor. *
zorunlu askerliğin kaldırılmalı, profesyonel orduya geçilmesi gerekir. adamın işi askerlik olmalı iyide para almalı. mesleği terzilik olan adam gidip orda şehit olmamalı bence.sınır karakollarının elden geçirilmesi gerekir, gidip görmedim ama açık hedef diyorlar. zaten ışık koşaner'de ses kaydında anlatıyordu.
benim çözümüm budur: buyrun http://www.incicaps.com/resimler/dogus-reyiz-3d.swf
edit: genç pekeke liler rahatsız. canlarım benim üstünüze mi alındınız. alınsanız iyi edersiniz.
olay hiç bir zaman sorunu çözmek olmadı. eğer ki sorun çözülmek istenseydi 30 yıllık zaman zarfında 30 ayrı sorun çözülürdü, ama gel gör ki biz birini bile çözemedik.
öncelikle sorunun tanımı gerekli. şahsımca sorun artık kürt sorunu değil. çünkü bu olayların kürtlerle hiç bir alakası kalmadı. pkk denilen it sürüsü kürtleri hiç bir şekilde temsil etmiyor. niyet farklı, demoktratik özerklik istiyorlar ve tabiki akabinde bağımsızlık. bu pkknın isteği. bir de maşa misali kullandıkları terör örgötünü dış mihraklı yönetenlerin istedikleri neler? ülkemizde her fırsatta sorun çıkartarak ekonomik ve kültürel anlamda geride bırakmak. israil ile ilişkilerin kötüleşmesi, avrupa birliğine giriş ile ilgili türkiyenin eli güçlü söylemleri ve amerikanın politikalarına ters düşen politikalarımızdan sonra pkk itlerinin iyice azması bir tesadüfmüdür? tabiki hayır.
öncelikle bilinmelidir ki bu örgüt tamamen dış odaklı yönetilmekte ve desteklenmektedir. bu düşmanın yapması gereken bir eylemdir. yani aslında normaldir. önemli olan bizim ne yapmamız gerektiğidir.
iran bile pkk nın kendi topraklarında ki yapılanmasını tamamen yok etmişken hemde bunu yaparken hiç zorlanmamışken bizim hala bu tür sorunu çözemiyor oluşumuz acziyetimizi gösterir.
aynı gece 8 ayrı yere baskın düzenleyerek 24 vatan evladını şehit ediyorlar, bizim bu operasyondan haberimiz yok, üstelik 200 o.ç sınır geçerek operasyona katılıyor bizim ruhumuz duymuyor, hemde bütün bu olanlar sıcak bölgede yaşanıyor. bu ülkenin kocaman!'' bir mit teşkilatı var. sorarım ne işe yarıyor. ülkenin istihbaratının emanet edildiği bir kurum bunun istihbaratını alamıyorsa mevcudiyeti şüphelidir, işini yapmıyordur. bir de bunun türk silahlı kuvvetleri kısmı var ki o kısım beni daha çok üzüyor. bu ülkenin gözbebeği olan tsk 30 yıldır bu sorunu çözemiyor. neymiş efendim adamlar gerilla savaşı yapıyormuş işte o dağlarda onları bulmak zormuşta öyleymişte böyleymiş. iş lafa gelince işte bizim ordumuz dünyadaki kara orduları arasında en iyilerden, bizim sat larımız var bordo berelilerimiz var. şu kadar tankımız var filan filan.bu vatan size sormazmı sandınız 30 yıl içerisinde gerilla savaşı yapacak bir birim yetiştiremediniz mi? üstelik bu ülkenin tüm kaynakları size aktarılmışken dağda ki 3,5 o.ç nu indiremedizmi diye, en çok güvenilen kurum iken bu güveninizi hiçe saymadınızmı diye? kanıma dokunuyor bu ülkenin istihbaratının ve silahlı kuvvetlerinin bu acziyete düşmeleri, bu hatayı yapmaları, yüreğimi sızlatıyor o vatan evlatlarının bir kaç şerefsiz tarafından öldürülmeleri, gözlerimi yaşartıyor evlatlarını yitiren analar, sönen ocaklar.

çözüm için.
- sınırdaki uyuşturucu, sigara ve mazot kaçakçılığına son verilmelidir. örgüte dışarıdan para ve lojistik destek sağlayanlar teşhir edilmeli ve bu desteklerine son verdirilmeli.
- olayın kürt sorunu ile bağdaştırılamayacağının bu ülkeye ve dünyaya net bir şekilde anlatılması.
- istihbarat birimleri daha aklı başında çalışmalı ve örgütün dış mihraklarını ortaya çıkarması gereklidir.
- tsk nın sorunun çözümüne ilişkin inisiyatif alması ve bu ülkenin kendilerine olan güvenlerini boşa çıkarmaması gerektiğinin bilincine varması.
bazı sorunların tamamen çözümü yoktur. tıpkı bazı hastalıklar için ömür boyu tedaviye devam edilmesi,sürekli ilaç kullanılması gibi.