bugün

Heralde hepimizde en az bir tane de olsa vardır diye düşündüğüm, insanın kendisine veya çevresine maddi manevi zarar veren huylarıdır. Örneğin benimkisi gurursuz olmak. Evet tam olarak bu. Karşıdaki insanın bir tarafı kalkar mi acaba demeden, kendimi biraz ağırdan alayım demeden, yazıyorum çiziyorum konuşuyorum. Kendimi frenlemem gerek. Arkadaş canlısı olmak, sıcakkanlı olmak, duygularını karşıdakine açmak çoğu zaman ise yaramıyor .
çoktan kurtulduğum huylarımdır.

"eskiden biraz kendini beğenmiştim

şimdi ise kusursuzum"
Kibir..
çekingenlik , biraz da aşağılık kompleksi.
Herkesi iyi görüp söylediklerinin altında kalıyorum, kalp kıramiyorum. Din konusunda kimseye müsamaha göstermem ama diğer konularda haklı da olsam kalp kırmaktan cekiniyorum. Aslında vereceksin ağzının payını ama pek basaramiyorum.
Bilemiyorum sozluk.
Surat asmaktan vazgecmeliyim..
Hayal gücümün zayıflamasını isterdim. takıntılarımdan kurtulmak isterdim.
Herkesi kendim gibi sanma huyumdan kurtulmam gerek bu yuzden insanlara guvenemiyorum. Hepsi benim.gibi arkadan is ceviren kotu kalpli insanlar sanmam.Belkide arada kalbi iyilikle yogrulmuslari vardir. Ama geneli bok gibi geliyo kendim.gibi.
Çok tembelim. Tembellikten kurtulmak isterdim.
bozuk uyku düzeni. yoo yoo, sabah yatıp akşam kalkmaktan bahsetmiyorum... o da bir düzen sonuçta.
ben bir kalkıyorum, bir daha yatamıyorum. nasıl yapacaz?
umursamamak.hicbir seyi umursamaz mi bir insan.
elim kolum durmuyor be. bi dursa her şey daha güzel olacak.
Iyi niyetli davranmak ve surekli el yikamak.
Dana gibi uyumaktan Vazgeçmem gerekiyor.
ciddi olamıyorum ben. resmi ortamlarda avanak avanak sırıtan ya da uzaklara dalıp kendi kendine gülen birini görürseniz, benim o.
Çok fazla ayrıntılara giriyorum.
sabırsızlık ve kararsızlık . bu iki olayı aşarsam ki çok zor bir çok şeyi başarırım sanırım.
bir kişi hakkında bilmeden gözleri kapalı yazmak.
çabuk sinirlenmem.
Usengeclik, umutsuzluk, sakinlik.
işim acil olduğu halde manda boku gibi koltuğa yayışmak.
Siyasi görüş.
Kendi çevremin benimsediği görüşü seçmeliydim.
Dini düşünceler.
Ailem neyse o olmalıydım kendi irademi kullanıp okumamalı, kalbime yakın geleni seçmemeliydim.
Müzik zevki
O saçma "orta asya barbarları"nı dinlemekten vazgeçmeliyim. "Normal" şeyleri dinlemeliyim.
ilgi alanları
Bana hiç faydası olmayacak özbekçe, kırgızca gibi dillere harcadığım çabayı ingilizce ve almanca için harcamalıyım. "Çocukca" kore sevdasını bırakmalı, "terörist" çeçenleri okumamalıydım. Pucca, kürk mantolu madonna vs okumalıydım.
insanlarla iletişim kurmalıydım.

Ve bir ton şey.
Yanlış yaptım.
çok maymun iştahlıyım.

bir şeyi elde edene kadar her şey çok güzel. sonrasında direk buz gibi soğuyorum.
zeki olmak...
tamam zeki olmaktan vazgeçilmez de en azından bunu belli etmekten vazgeçmeliyim.