bugün

Faydalı bir avukat arkadaş için içimden geçenleri yazdım ki, suç olduğunu öğrendim. intihar eşiğinden döndüm desek yeri...
Bu gahbe hayata karşı bir tutam umudumun olması.
kaç yaşındasın dediklerinde 31 diyebilmek.
(#37648312)
genetik korku. sadece bu aptal sebepten dolayı yıllardır işimi bitiremedim. ama belki bir gün, koşullar yeteri kadar itince, neden olmasın.
benim için cevap (bkz: korku)
bu tür anlarda hayat felsefesi edindiğim bir söz aklıma gelir:

"ölüme bir adım kadar yakın olsan da; hayata inat gülümse."
Kendimi seviyorum ve hayatımı onun bunun şunun yüzünden bitireyim ki. Saçmalıkkk.s
Kalmamıştır.
Araştırmak ve daha fazlasını öğrenmek
Bildiklerimi aktarmak
Ailemi oluşturmak ve acılarla yüzleşmek bunları yapabilecek cesarete sahibim.
hedeflerim var üniversiteyi bitirip mesleğimi almak evlenmek gibi.
Kimseyi üzmek istemem.
baktığın zaman hayat gerçekten boş yani Başlangıçı belli sonu belli sanki baştan senaryoyu biliyorsun da yinede oynuyorsun. ben şahsen günah ve ailem üzüldüğü için yapmıyorum yoksaaa .
inanç, allah korkusu ve ailedir. yaşarken öğrenebileceğim şeylerden trilyon trilyon fazlasını öldükten sonra öğreneceğim. dolayısı ile merak ettiğim şeyleri biran evvel öğrenmek ve o gerçekler ile var olmak daha cazip geliyor bir bakıma.

yaşam elbette güzel elbette bize verilen ömrü son anına kadar yaşamak lazım. bana küçük yaşlarımdan beri hep sonu belli olan filmler gibi geliyor bu hayat. poker oyunu gibi geliyor daha doğrusu. eline desteden kağıtlar verilmiş o kağıtlar ile oynamak zorundasın. kader mi dersin adına inanışına göre karma mı dersin evrenin kanunları mı dersin ne dersen artık sana kalmış.
günah çünkü.
Bir şarkının sözleridir:
Bir umuttur yaşatan insanı...
Hiçbir nedenim Yok ama eve gelip sigaramı içip televizyonda saçma sapan kanallarda saçma sapan şeyler izleyince diyorum ki siktir et .
çünkü başarmam gereken şeyler var. göçüp gidenlere verdiğim sözler var. tutmadan gidemem hiçbir yere.
her an akın akın beğeni veya onlarca mesaj gelebilme ihtimalidir.
anne babanın düşeceği durum,tembellik,belki güzel şeyler olur ihtimali gibi gibi. aklıma pek bir şey gelmedi.aslında "intihar için nedenler" için sabaha kadar konuşabilirim.Ruhu kaşar olan eski bir dostumun dediği gibi "yaşamak,büyük bir ayıbın müşterisi olmaktır".
intihar eden insan nedenlerini düşünemeyecek kadar ruhsal olarak bitmiştir zaten, neden düşünmez.
Gerçekleşmesi beklenen hayaller, gerçekleşmese bile gerçekleşmesi için verilen onca güzel emekler varken neden intihar?
Mutlaka seni seven birileri vardır. Onları üzmemelisin dostum.
gerek olmaması.
agnostik biriyim. yani bir yanım intihar edersen "birşeyleri fena tutacaksın" diyor. normal yoldan gebersem yine tutacağım ama ne kadar geç tutarsam o kadar iyi...