bugün

Öğleden sonra 2-3 gibi kalkış. iki bardan kahve ve dört dal sigara.
internette dolaşmak.

Akşam yemeği
internet

Sabaha karşı yatış.

Çok iğrenç bir rutinim varmış lan...
sabah 7 alarmı.
Bu aralar insan detoksu.
Tüm sosyal medya hesaplarımı kapattım telefon vs kimseyle görüşmüyorum, hafta sonumu kedimle başbaşa geçiriyorum. Arada Müge anlı videoları yada uyduruk hikayeler izliyorum. Bunlar rutin olarak oturdu hayatıma.
Sabah erken uyanmak.
Spor adına birşeyler mutlaka yapmak. Genellikle her gün farklı bir şey yapıyorum. Hiçbir şey yapmazsam yürüyüş.
Çok fazla ve çeşitli rüya görürüm. Rüyamda gördüklerime yazıp veya onları arayıp şöyle bir yoklamak.
Öğlene kadar 1 saat ve akşam uyumadan 1 saat, veya günlük En az 100 sayfa mutlaka okumak.
evden çalışıyorum iyice mala bağladım ye iç yat yuvarlan arada iş yap..
Yalan, 8 e çeyrek kala alelacele kalkıp üstünü giyip metroya yetişiyor.
8.00 uyanış

8.30-17.00 iş

17.30-23.00 yemek, tv kapanış.
salondaki 3 lü kanepeden uyan... işe git...kahve iç...öğlen yemek iyiyse ye kötüyse bırak.. eve gel...Yatış ve kapanış..
nefes alıp vermektir.

(bkz: nefes alsın yeter)

her şey rutin lan. matrix gibi yemin ederim. sabah kalktığını biliyorsun bir de akşam yattığını. sabahları genelde soldan kalkarken o sabah sağdan kalkmış, geceleri de genelde sağa yatarken soluna yatmış isen bu ikisi bayağı bir farklıymışsın hissi veriyor düşün o derece rutin ve sıradan her şey. küçükken böyle mi hayal etmiştik seni zalım hayat..
(img:#2108231)
çevreme biraz ilham oldum bu konuda, belki buradakilere de ilham olurum.

3-4 yıl önceye kadar dengesiz bir rutinim vardı. bir gün keskin bir karar verdim ve birazdan anlatacağım rutini yapmaya başladım. geçiş dönemi zorlanmalar yaşasam da sonradan alışınca hem enerjim hem modum daha yüksek olmaya başladı.

öncelikle sabah kalkar kalmaz, kendiniz hariç herhangi bir şeyle ilgilenmek güne kötü başlamanıza sebep oluyor.

6:30-7:00 arası uyanıyorum, 20 ila 40 dk arası spor yapıyorum evde (pilates, yoga vs) uyandığım saate bağlı, 7 gibi duşa girip çıkarım, bir kahve koyarım kendime. o sırada ya kitap okurum, ya tvden günün haberlerine bakarım, 8 gibi hazırlanmaya başlarım, 9:00-9:30 gibi de ofiste olurum.

kendi işimi yaptığım için belli bir çıkış saatim yok, yeri geliyor 17'de, yeri geliyor 20:00'da çıkıyorum. akşamları genelde yemek yemem ve gece 00:30 da uyurum.

iş sonrası akşam ortalama 6 saat vaktim oluyor. bazı günler arkadaşlarımla rakıya giderim, çoğu gün kız arkadaşımla olurum, bazı günler ise kimseyle buluşmam yakınlardaki bir sanat galerisinde biraz vakit geçirir eve geçerim.

her akşam dizi film izlemek insan psikolojisi için güzel bir şey değil. o nedenle gündüz kitap okuyamadıysam mutlaka 1 saat kitap okurum. hobilerime vakit ayırırım. instagram, twitter gibi sosyal medya uygulamalarından olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum çünkü beyne gereksiz serotonin salgılatıyor ve uzun vadede kaygı bozukluklarına ve depresyona yol açıyor. yine de günde toplam 1saat falan bakıyorum. işte stresli bir gün geçirdiysem kafa dağıtmak için playstation oynarım.

30 dk 1 saat arası kedimle oynarım. biraz ev işlerine bakarım, buna özellikle her gün az az bakmaya çalışırım, birikmesi ayrı stres yaratır çünkü.

neyse 23:30 gibi yatma hazırlıklarım başlarım, kişisel bakım yaparım, yüz maskesi, peeling, traş vs işlerim varsa onlarla uğraşırım.

sonra da yatarım.

çevremdekiler bu kadar uygulayamıyor bunları ancak bir çok kişi normal uyandığı(ve zor uyandığı) saatten 1 saat erken uyanıyor artık ve daha rahat uyanıyor.

uyanır uyanmaz iş için hazırlanmak, ev işine girişmek v.b. şeyler sizi depresyona sürükler. olabildiğince kendinize vakit ayırın.
Yav içkiyi fışkıyı söylemiyorum zaten malum da. Bugün biraz gif yapacağım. Yapmam lazım birikti.
Yapacağım da, eskiden giphy üstünden yazı yazabiliyorduk giflere, sanıyorum artık yazamıyoruz.

Ben normalde günlük 1 tane gif yaparım.
Köle isaura'nın 2023-2024 sezonunda oynuyorum.
Vladimir rutin...