bugün

o kadar zorlanmış yorulmuş bi bedende büyüyeceksin ki... sen hiç şahit olmayacaksın ama bunlara, senin canının yanmasına asla izin vermeyeceğim. annen hep seni bekliyor yalnızlığını bozmak için, baban falan hikaye yani. özür dilerim şu an sigara da alkol de kullanıyorum, kendi kendime sana zarar veriyorum. ama babanla tanıştığım gün emin ol ki eski yaptığım hataları yapmayacağım, sırf senin için.

mükemmel bi anneannen var bebeğim, seni şimdi bile dört gözle bekliyor. her fırsatta bana 'senin için dünyayı ama 'o'nun için seni yakarım' diyor. deden çok yıprandı dayın yüzünden ama sen dayını çok seveceksin. henüz küçük o, ama şimdiden seni merak ediyor.

senin hayalini bi kaç kişiyle kurduk babandan önce, onlar yarım bırakıp gittikleri için biliyorum biraz kalbi kırık doğacaksın. ama hiç merak etme annen şu an yaşadığı herşeye sana sahip olacak olma umuduyla katlanıyor. yani sen doğunca seni kocaman bi sevgi bekliyor. babanı da doğru seçtik mi tamamdır benim miniğim.

bu dünyayı sevmen için elimden geleni yapacağım. biliyorum zor bir işe kalkışmak olacak bu ama bilmen gereken tek şey elimden geleni yapacak olmam. üzgünüm bebeğim, canın çok acıyacak , çok ağlayacaksın, belki seni bu dünyaya getirdiğim için bana lanet okuyacaksın ama benimle tanışman gerekiyor tatlım.

sen doğmadan bi kaç sene önce sadece bunları yazabildim. ileriye doğru yastığının altından minik mektuplar alacaksın zaten şahsım tarafından. burada şimdilik her şey güzel, sen geleceğin en muhteşem zamanı iyi hesapla. çünkü annenin mutlu olmaya ihtiyacı var sen biliyorsun. şimdiden seni çok seviyorum cennet kokulu minik yaratık. neye benzeyeceğini deli gibi merak ediyorum. kendine dikkat et olur mu bak sağlığın falan çok önemli, lütfen.
babandan da selam söylemek isterdim ama o şu an senden de benden de habersiz.
Ne olursa olsun götünü kolla evladım. Senin zamanın çok kötü.
doğmamış çocuğuma mektup ;

daha doğmana kaç yıl var kim bilir?

daha senin kadar mükemmel bir varlığı bana verecek olan mükemmel kadının kim olduğunu bile bilmiyorum. belki tanımıyorum bile, belki burnumun dibine… ama bildiğim tek bir şey var; kim olursa olsun, eminim sana çok güzel bir anne olacak.

ama ya ben? daha doğmamış kızına (neden kız dedim bilmiyorum, içimden öyle geldi) mektup yazan insanlardan birisi işte baban. eğer olur da unutmazsam bu yazdığım yazıyı bir gün sana okuturum umarım. varlığını düşünmek bile bana bu mektubu yazdırabiliyorsa düşün artık varlığın neler hissettirecek. acaba sana layık bir baba olabilecek miyim? şu dünyanın karanlığında yürümeyi öğrenirken sen, bir yandan ellerini tutup bir yandan yoluna ışık olabilecek miyim? bu dünyanın karanlığı özendirir insanları. sen de karanlığa özenip gitmeden ışığın sıcaklığını hissettirebilecek miyim acaba sana?

sen sen ol aldanma dünyanın karanlık saçan sahte ışıklarına. mutluluk adı altında acı çeken, gülümsemelerini bir zehrin içinde arayan insanlardan olma. senin zamanında da popülerlik göstergesi olacak sigara ve alkol. hatta belki de çeşit çeşit uyuşturucular… ‘mutluluk’ diyecekler sana çevrendekiler. ama sen sahte mutlulukların arkasında kaybetme sakın gerçek mutluluklarını.

kaç yaşında olursam olayım, seninle büyüyeceğim ben aslında. sen doğduğunda ben de ağlayacağım avazım çıktığı kadar, ilk adımını attığında ben de takılıp düşeceğim mesela. senle birlikte öğreneceğim konuşmayı, okumayı, yazmayı… bir gün gelecek, sen benden daha çok şey bileceksin belki. benim doğrularım yanlış gelecek sana, yanlışlarımsa doğru. i̇şte o zaman “büyüdüm” diyeceksin, ben inanmayacağım sana. o zaman kızma sakın bana. babam neden beni hala çocuk gibi görüyor deyip uzaklaşma benden. hangi anne baba kabul eder ki kendinden önce büyüyen bir çocuğu? ama emin ol seni sınırlandırmayacak benim bu sanrım. eski kafalı diyeceksin belki bana çoğu zaman, ama biliyorum ki sen bana anlattığın sürece anlamaya çalışacağım seni.

arkadaş gibi olacağım çocuğumla derler ya, ben de senle öyle olacağım kızım. bir baba, bir arkadaş, bir abi, bir kardeş olacağım sana. annen kıskanacak belki seni. ona söyleme ama sanırım biraz daha fazla seveceğim seni ondan. ama anlayacak o belki de sen söylemesen bile, hatta hoşuna bile gidecek bu. mutlu bir aile tablosu olacağız inşallah ve tertemiz bir geleceğe hazırlayacağız seni.

sana nutuk çekmeyeceğim daha fazla. zaten göreceksin eşitlik ve hak denen kavramların insandan insana değiştiğini. george orwell’in dediği gibi; herkes eşittir, ama bazıları daha eşittir bu hayatta. bunları ne kadar söylesem de etkisi olmayacak biliyorum. yanılarak öğreneceksin çünkü sen de her çocuk gibi. düştüğünde dizinde oluşan yaraların kabuklarını soya soya öğreneceksin koşmayı. her soyduğun kabukta yeni bir şey öğreneceğini bileceksin. ve büyüyeceksin zamanla.

ama büyürken bir şeyi sakın unutma… ben seni hep çok seveceğim kızım.

umarım bir gün bunu okursun. * ~kaynak: http://blog.kinix.org/bir...-dogmamis-cocuguma-mektup ~
senden yıllar önce senin hayalini kuran baban....
uludağ sözlüğe entry girerken noktalama işaretlerine dikkat et evladım. zall ı kafana takma. forum chat tarzı entrylerden uzak dur.
umarım piyano çalarsın. bir gün sana bunun nedenini anlatırım..
değerli evladım, (cinsiyetini henüz bilemiyorum)

eğer yazar olacaksan burada ol. başka bir yerdeki adama yazar denemez.
eğer şair olacaksan onu da burada ol. lakin türkçeye en uygun sözlük burasıdır.
eğer adam olacaksan burada ol dememe gerek yok. zaten buradasındır.

21. yüzyıl yazarlarından )need4sleep)
sevgili gelecekteki çocuğum. doğmaktan korkma! sırf enteresan olsun diye içinde tuhaf anlamlar barındıran boyuna çizgili bir ismin olmayacak. gayet yalın, gayet sek!
yani demem o ki adın için endişelenmene gerek yok.
ama geri kalan herşey için endişelenmekte özgürsün. sevgiler.
sevgili yavrum,

seni bu dünyaya getirirken ne kadar bencilce davrandığımın farkındayım. biz insanlığı, doğayı tükettik ve hızla tüketmeye devam ediyoruz.sana ne bırakacağımı, seni nasıl bir dünyaya getireceğimi hiç bilmiyorum. eğer yaşadığın dünyada mutlu olmazsan sakın bana kızma! sen dünyaya geldiğinde bugün yaşadığımız ender güzellikleri sana sadece fotoğraflarda göstermekten, hikayelerde anlatmaktan korkuyorum. en çokta neyden korkuyorum biliyor musun? bir gün vakitsizce seni bırakıp gitmekten. benden, bizden bir parça böyle zalim bir dünyada nasıl bırakılır bir başına? ya hayattayken bile koruyamazsam seni? açlık, işsizlik, ahlaksız tüm yanımızı sarmışken ya sen şaşırırsan yolunu? lütfen doğup büyüdüğünde bana bir mektup yaz ve tüm kuşkuların boşunaymış de...
sevgili çocuğum
senin bu abin tam bir hıyar biliyorum bazen onu boğmak isteyeceksin ama abiler zaten bunun için vardır. umarım şimdiden duygularına tercüman olmuşumdur.
sevgili evlat;
senin apaçi veya rapçi olma ihtimalin var ya. işte o yüzden korkuyorum. hatta kendine mahlas bulup sokaklara
çizmenden de korkuyorum.

ben senin normal bir çocuk olabilme ihtimalini sevdim evlat.
ve klasik cümle geliyor: "beni örnek al, benim yolumdan gitme evlat." *
evladım,

küçük bir hesap yaptım bugün.

doğduğunda aylık masrafın ortalama 200 tl olacak

sen 3 yaşına geldiğinde 350,

6 yaşına geldiğinde yaklaşık 500 tl olacak.

canım evladım,

"arkadaşımda var bende niye yok" deme diye 2 kat fazla çalışacağım.

güzel çocuğum,

benim asabımı bozma, derslerine iyi çalış, okulu zamanında, dereceyle bitir.

ben sana 20 yaşına kadar bakarım diye düşünüyorum.

abartıp benim canımı sıkma.

ha bir de doğarken annenin canını çok yakma, kafanı kırarım!

sevgilerimle;
baban.
(bkz: anan yanımda)
*
koş bakkala ekmek al.
kalk su getir eşşolueşşeğin çocuğu.
mutfak orda, kalk kendin al.
şu suratındaki sivilcelere bak az asıl olm biraz.
canım oğlum,

hayattan çok sıkıldığında ve bir şeylere kızdığında lütfen dünyaya geldiğin için pişman olup beni ve babanı suçlama. biz senin her zaman iyi olmanı istedik. hep gül olur mu?
sevgili oğlum, sana bu satırları yazarken duygu seli yaşıyorum. belki biraz abartmış olabilirim, sonuçta bu yaptığımız "doğmamış çocuğa don biçmek" ile aynı ama olsun, bu bile insana çok büyük bir mutluluk veriyor. fazla kafanı ütülemek istemiyorum annen gibi, kısa ve net konuşacağım. sadece kendin için yaşama bir şekilde topluma faydan dokunsun. sen sen ol küpe takma oğlum el aleme bizi maskara etme. bilimum sapkın seksüellikten uzakdur. hiç kimseye boş yere ümit verip yüz üstü bırakma adam ol, sözün teminat olsun. şimdilik bu kadar. bu arada fazla geç yatma sonra uykunu alamıyorsun!
beni babandan çok sevmezsen ağzını burnunu dağıtırım eşşooleşşek.
dinle canım;

canım diyorum, g*tün kalkmasın hemen. iğrenç bir hayat süreceksin evladım ve şüphesiz sen de nefret edeceksin bu coğrafyadan.
okul, iş, kısacası hayatın tüm sirkülasyonunun ölüm gerçeğini insanın hayatından biraz daha uzaklaştırmak, biraz daha ertelemek için uydurulmuş şeyler olduğunu bileceksin. seni yaralayan boynuna dolanan o kadın-adam'ın elleri değil, farkındalık olacak. için burkulacak senin de, niye doğurdun lan beni? diyeceksin. susacağım büyük ihtimal.
birini sevmem için devletten onay almama gerek yok diyeceksin, işte sen de bu yüzden hiç sevilmeyeceksin sevdiğim.
kadınsan eğer fahişe diyecekler, senden üç adet çocuk yapmak isteyecekler, devlet girecek rahmine.
bir düşün derim bunları,
sandığın gibi bir yer değil burası.

işte bu yüzden, bu yüzden seni en çok ben istemiyorum evladım.
ah canım yavrum;

ananen hep bana senin çocuğunda sana böyle yapsın inşallah diyor, korkuyorum sanırım beddua ediyor..huyun değil de saçların bana benzer inşallah çünkü en çok övgü alan şeyim o sanırım,senin de benim gibi olsun kız olsanda erkek olsanda..ama lütfen dayına çekme, özellikle ayakların onunki gibi leş kokmasın kıyamam sana.

bölümüm gereği sana anne karnından 6 yaşına kadar nasıl bakmam gerektiğini adım gibi biliyorum,geçireceğin hastalıkları hatta hangi haftada neyinin oluşacağını ayrıntılı bir şekilde öğrendim kontrol bende olucak merak etme seni içeride ve dışarıda güzel bir hayat bekliyo sen keyfine bak.

sana çeşitli vaatlerde bulunduğuma göre birazda dertleşmek istiyorum yavrubalım. geçenlerde çok sevdim birini hah dedim işte bu. gerçi onunla evlenme hayalleri bile kurmadım, sadece sevmekle meşguldüm ama terkedildim. hemde ilk kez. yani demem o ki iyi ki baban o olmayacak. günün birinde seni ve beni birlikte terkedebilirdi, ben daha kendimi zor toparlarken bide seninle nasıl uğraşırdım. hadi yine iyiyiz.

hadi öptüm seni kal sağlıcakla.
uğraşıyoruz senin için ama bir türlü gelmiyorsun... ne olcen sen böyle... bak saat kaç oldu...
akıllı olun ananız yanımda.
fenerbahçe forman hazır oğlum doğduğunda holigan olman için elimden geleni yapacağım.
the cardigans - 03:45 no sleep
bu şarkı gece dinlenmek için yapılmış resmen.