bugün

Evlenmek, haklarını ikiye bölmek ve görevlerini ikiye katlamak demektir.
Arthur Schopenhauer.
bazen dünyada neden böyle bir şey var olduğunu anlamak istiyorum. bilin bakalım anladım mı? tabii ki de hayır.
sevişmenin yasal yolu.
bazen kendi kendime diyorum, evlenmek barklanmak, mutlu olmak çok istiyorsun ama evlilik öyle kendi kendiliğine yürümüyor galiba. en iyisi sen mi, otur oturduğun yerde biraz daha, karşına iyi biri çıkana kadar böylesi hayırlıymış. de diyorum.
normalde çok güzel bir şey ama türkiye'de yapınca iş değişiyor.
Kızların icat ettiği bir şey gibi görülmesi erkeklerin egosunu okşasa da tek hayali evlilik olan bazı erkekler de var.

Erkek kardeşimin tek hayali kır düğünüydü. Kır düğünü ile Evlendi, rahatladık ailece. Şimdi aşırı mutlu.

Bazı insanlar evlilik insanı, bazıları değil. Hepsi bu aslında.

Evlilik çift taraflıdır gençler.
Kadın erkekle, erkek kadınla evlenir.
Sorumluluk her iki taraf için de söz konusudur.

Anlamadığım şu, kadın nasıl kendini evlilikle garanti altına alıyor? Tercihiniz çalışan bir kadınsa, böyle biri ile evlenirsiniz. Durum böyle olursa da oturur ev işlerini bölüşürsünüz.

Evlilikte ne kadın ne de erkek kendini nimetten saymamalı. Fikrim budur.
eşin huyu güzelse ne işin var düğün evinde ;

düğün senin evinde, gir oyna çık oyna..

eşin huyu kötüyse ne işin var cenaze evinde;

cenaze senin evinde gir ağla çık ağla. der atalarımız , yeterli mi?
görsel
yasam tarziniza Uygun biri evlenebilirseniz güzel zamalar gecirebilirsiniz.

iyi bir seyehat, yeme-icme, film izleme arkadasi edinebilirseniz hayatiniz gercekten daha eglenceli hale gelebilir.
Erkeğin bitişi kadının kurtuluşu.
insanoğluna iyi bir şeymiş gibi aşılanan ama doğamıza ters onlarca şeyden sadece biri.
Dışlanmış. 4 evli arkadaşın arasinda kaldim. Muhabbet evlilik.
bir kitapta okumuştum “evlilik yasal bir tecavüzdür” diyordu o günden sonra evlilik denince aklıma gelen tek şey bu cümle olmuştur.
Umarım her gün seks yapıldığını düşünmüyorsunuzdur.
sokak röportajı sorusudur. tecrübe edenlerle etmeyenlerin siyahla beyaz gibi ayrıştığı düşünceleri vardır. Aslında isveç'te olduğu gibi 7 yılda 1 düşmesi gerekir. Çiftler mutluysa yenileyebilir.
Çok istiyorum. Heyecanla bekliyorum..
düşünemedi.
Evlilik zenginler için sermaye artışıdır. Fakirler için ise borçlanmaktır.
kutsal bir müesssese bir birinizi iyi tanımadan evlenmeyin sonra üzülürsünüz.
melih Cevdet anday şöyle demiş:

“Eskiden kız tarafının ve oğlan tarafının ailesi bir araya gelir, yeni çiftin kuracağı yuva için beraber hazırlık yapılır, beraberce yeni ev düzülürdü. Tabii o zamanlar evler genelde bahçe içinde müstakil evlerdi. O yüzden buna “evlenmek” denirdi. Şimdi ise yeni evliler, apartman dairelerinde, yüksek bloklarda, yani katlarda oturuyorlar. Bu yüzden artık evlilik “katlanmaktır.”
(bkz: düşünüyorum o halde yokum)
Bu ülkede evlilik borç batağıdır.

Almiyim canıms sağ ol. Alanada mani olmayayım.
Mutlu olacağınızı her iki tarafında sadık olacağı artık hayatınızın geri kalanını onla geçirmeyi göze alacağınız bir durum. iyi düşünün.
fırsatını bulan aklına yatan dengi birisini bulursa evlensin.
bir de çocuk oldu mu tadından yenmez.
2. Kez yapıldıktan ve boşanıldıktan sonra bir daha yapılmaması gereken şey.

Yani kendi payıma böyle. Evleneni siksinler bir daha aq.