bugün

(bkz: insan)

entry yukarıda.
Her şeyden çok sevdiğim domatesi yiyip suyunu emiklerken o zampara arının dudağımı sokması, çocukluğumdan yadigar bir travmayla arı hala en korktuğum hayvan olarak yerini koruyor.
Şehirlerde bulunabilen hayvanlardan köpek tabi ki.
Ne yapacağı belli olmuyor bu köpeklerin. ;)
Kedidir o kedi.
hamam böceği.

yılan getir boynuma dolayayım ama şu hamam böceği yok mu arkadaş ıyk.
Korkmuyorum ama sineği düşündükçe bile kaşınıyorum mesela.
(bkz: bal porsuğu)

Şirin bir isme sahip olması sizi yanıltmasın... Tilkiden akrebe, kobradan aslana, komodo ejderine, timsaha kafa tutan bir hayvan.

Ormanın kralı olarak ünlenmiş aslanın bile 'bu manyağa bulaşmayalım' diye düşünüp yer değiştirmesini sağlayan bir cesaret abidesi o!
Köpek. En çok sevdiğim olmakla beraber en çok korktuğum hayvandır. Küçükken bir kaç kez dişlenmişliğimin etkisi var evet.
Böcük familyası.

Keşke maymun olarak kalsaydınız.
Turist Ömer Uzay yolunda ki

Tuz Canavarı.
van gölü canavarı.
diego ribastır,özellikle fenerbahçe maçlarını izlerken sıçacak diye en korktuğum hayvandır.
Evet duygu kasıyorum.
bisiklet üzerindeyken köpeklerden.

çünkü en iyi bahçe koruma köpeği oluyor. hadi onu geçtim. dibinize kadar gelip sadece havlıyor. soğuk kanlı olun. bir müddet havlayıp gidecektir. hele o çoban köpekleri yok mu. bak hayvan havlamıyor. hayvan gözüne bakıyor ve havlamıyorsa istikametine doğru bir adım dahi atmayacaksın kardeşim. ben tecrübe ettim siz etmeyin. kulaklar ve kuyruk havada sabit dikilmiş bir vaziyetteyse sıkıntı. çoban köpeklerinden sakının.
Örümcek.
(bkz: uçan hamam böceği) kesinlikle açık ara en korktuğum hayvandır. Yamuk yumuk uçar, ansızın caaat diye size çarpar ve yapışır. Ulan yanımdan yılan sürüsü geçse daha az tedirgin olurum.
Kelebek.
Balık türleri.
Kuşlar. Fotoğraflarına bile bakamıyorum.
(bkz: ornitofobi)
Çomar.

Not: benim köpeğimin ismi.

2.Not: kim üstüne alınıyorsa.
yazarların görünce korku içinde kaldıkları hayvanlardır.

kaplumbağa ve çiyan.
insandır tabi. Napacağı belli olmaz gerek fiziksel gerek manevi olarak.
Köpekbalığı.
(bkz: kurbağa)

Köy yerinde geceleri her yeri istila ederler. Nefret ediyorum. Tüylerim diken diken oluyor amk hayvanını görünce.