bugün

Yalnızlık.
cehennem ölüp de tekrar dirilememektir. sonsuza kadar bir hiç olarak karanlığa saplı kalmaktır.
"lan! Tanrı haklıymış" diyen bir kalabalık görüyorum.
Bence cehennem azabı psikolojik olacak.
Hem bedenin çektiği acı ne ki ruhun kaldıramadığı acıların küçük bir kısmının yansıması değil mi?
E demez miyiz hep "adam-kadın kalpten gitti usta!" Diiye.
Eğer ruh tutmasa acıyı yalnızca bedenle kaç yıl yaşarız acaba?
Hele de çocukluklarını yaşayamayanlar hatta çocukluklarının ha..na koyulanlar.
Ben 7 yaşımda nalları dikmiştim mesela.

Bence insanoğluna cehennemde en büyük vicdan azabı ve en büyük korkusu ile azap edilecek ta ki arınıncaya denk.
Böyle bi köşede rte oturuyor. Hemen yanıbaşında fetoş. Ortada ayakta ki de kim? Kahretsin, ne işi var lan bu bahçeli lavuğunun burada?

Sonra başka şaşkınlıklar... Ortam ısınıyor falan.
görsel
isyan çıkarmanın mümkün olduğu bir tasvir, eğer mümkün değilse dahi güzel bir kitap konusu olabilir.
biyolojik çöp olacaksınız. çok kasmayın.

takribi 32 bin yıl önce, aslan başlı insan heykelini yapan homo sapiens'in cehennemi bir aslana yem olmaktı ;)

(bkz: stadel aslanı)

görsel
görsel
Tekrar hayata dönmek.

Bundan büyük bir ceza olmaz.
cehennem ile ilgili birçok ayet var. lakin tam-net içeriği ile alakalı allah bilgi vermemiş.

bizim cehennemden anlamamız gereken şu olmalı:

cehennem hesaptan sonra zerre-büyük tüm hakların ödetileceği ve insana ziyadesiyle acı verecek olan bir yer. bizim günahlarımız kadar cehennemimiz var. bunu böyle bilmek lazım. dünyada nasıl insani adalet işleyip suçlu cezalandırılıyorsa gerek ağırlaştırılmış hapis, gerek normal hapis, nezaret, kamusal cezalar; işte ahirette de rahmani adalet tecelli edip eksiksiz, şüphesiz, şeksiz bir şekilde insan cezalandırılacak. işte bu ceza kişinin cehennemi olacak. allah'ın gazabını hak eden kişi acıyı, sıkıntıyı, derdi nasıl yaşayacak o allah'ın bilgisindedir. ben bunu kıyamet olgusuna benzetiyorum. yok işte binalar yükseldi, ahir zamandayız, yok şöyle oldu böyle oldu kıyamet yaklaşıyor falan filan. yav allah'ın zerre bilgi vermediği bir olguyla ilgili sen nasıl kafandan sallarsın. kıyamet senin ölümündür. sen boş ver toplu ölümleri falan. sen öldün mü senin kıyametin kopmuştur. sen ölümüne hazırlan hayatında.

konu uzar gider dostlar. o sebepten ayrıntılara boğulmadan helede allah'ın açmadığı veya kısıtlı bilgilendirdiği konularda hiç kasmaya lüzum yoktur. sen allah'ın çizdiği o geniş çerçevede en iyi şekilde hayatını idame ettirmeye çalış ki buna zaten allah'ın rızasını kazanmak diyoruz; o zaman işte gönlünü ferah tut. ölümünde güzel olur dirilişinde.
(bkz: dünya)
görsel
bütün eski sevgililerim ve ben aynı odadayız. ve ben çıplağım.

üff, irkildim aq.
bence ilk sene stajyer olarak başlıyoruz, uzun bir süre fotokopi çektiriyorlar.

asgari ücret ile madencilik yaptırılması olası, o kadar ateş için illa ki bir birim oluşturacaklar.
görsel
http://www.youtube.com/watch?v=0YQZJYI7h08
Sürekli konuşan, hiç susmayan, her türlü saçmalığı tartışma konusu yapan bir dişi ile bir hafta geçirmek.
yaz aylarında sana o binlerce kilometre uzaklıktan 40 derece ısı veren şeyi eritebilecek kadar sıcak bir yer.
görsel
Pablo picasso, guernica.. hikayesi de vardır.
inception filmini izleyenler bilir. Labirent merdivenler var rüya tasarımında. O merdivenlerin bitisini arayan sevdiğiniz kadını kovalayan jack the Reaper ı hayal edin.

Ya da Leonardo gibi vicdan azabı ile Eşinizin sizi kovaladığı bir rüyada hapis kalın.
cehennem ateşten değil , aksine buz gibidir.

iç Anadolu'nun ilik donduran sabah ayazlarını her yedikçe aklımda beliren cehennem tasvri bu oluyor benim.
güncel Önemli Başlıklar