bugün

Çok kar yağıyordu liseye gidiyordum. Koşturdum trenle gitmeyecektik o gün okula. Ve hızlı adımlarla koşarken buzda kayıp yere yapışıtım. Tek yapışmadım tabi arkadaşımı tutunca benimle birlikte yere yapıştı o da diğer arkadaşını tutunca üç kişi yerde gülmekten kalkamadık. Kafamı kaldırdığımda ise herkes bize gülüyordü. Onları gördükçe ben hiç kalkamadım yerden. Otobüsü de kaçırdık dersede geç kaldık haliyle yere de yapıştık. Olsun yine de romantikti.
Sene 2016 ilk kez Eyüp Sutan Pierre Loti taraflarına gitmiştim. Ayvansaray metrobüs durağında inip sonrasında 10 dk yürüme mesafesi ile ulaşmıştım. Dönerkende rota aynı idi. ilk kez gittiğimden dikkatli de bakmamışım, mecburen birine sorma gereği duydum. Ağabey Ayvansaray metrobüse nasıl giderim diyince gel bende oraya gidiyorum cevabını aldım. Başladık yürümeye baya bir yürüdük pestilim çıktı etrafta geldiğim gibi değildi. Yarım saat adam kafamı şişirdi muhabbet edip. En son kendi benim ev burda ,sokak arasına sapıp 300 metre ilerde çimenlik yer var gördünmü metrobüs orda işte diyip ayrıldı. Meğer adam beni yolda canı sıkılmasın diye taa Edirnekapı'ya yürütmüş. Baktım sapmalarla birlikte 3.5 km yürümüşüm.
Köpek diye balkonda ayı besledim. Yavru köpek diye aldım yoldan megersem ayiymis.