bugün

kpss için dershaneye gitmek.
Evde saklanan bir adam olduğuna inanıp, korkusunu bastırmak için o hayali adamın kendisine aşık, zararsız biri olduğunu düşünüp bağıra bağıra aşk şarkıları söylemek. ilginç olduğumu biliyorum. Ama deli demeyin e mi? Yalnızım sadece.
tespite bak mınakoim.
tuvalete girerken besmele çekmek.

evet evet psikolojim bozuk.
fakat şeytanında emeğini saymadan geçemeyeceğim.
"Yardım etmek"le "kendini kullandırmak" arasındaki ince çizgide olduğumu hissedebiliyorum çoğu zaman. ama ne olursa olsun iyi düşünmeye çabalayıp; niyetlerini bir kenara itip, insanları yarı yolda bırakmamaya özen gösteriyorum.*
+üstelik neden böyle bir şey yapıyorum, insanların beni kullanmalarına izin veriyorum bilmiyorum. Anlamsız hareketlerimin ardı arkası kesilmiyor. Kanımda manyaklık dozunda yardım etme isteği olsa gerek; aksi taktirde başka hiçbir şey bu durumu açıklayabilemez...
sekiz aydır bir açacak almak yerine sodaları mutfağın en üst çekmecesine bastırarak açıyorum.

yere düşen soda kapaklarını eğilip almak zor geliyor. ama bango veya ocağa falan fırlarsa alıp çöpe atıyorum.

su almayı unutmuş olmama rağmen dolaptan baklava çıkarıp gömüyorum.

saati asla tam rakamlara kurmuyorum. 7.30 değil 7.27 veya 7.29 ya da 7.33 gibi.
odamın perdesini her gece 2 3 defa kontrol ediyorum. kapı kilitli mi değil mi diye bazen yoldan döndüğüm oluyor.