Seçime yaklaşık 1 hafta var. Bir değişiklik olmazsa…

Bir oy çapsız(!) Muharrem’e; Bir oy fetöcü(!) iyi parti’ye…

Neden?

Her konuda aynı düşünmesek bile Muharrem ince’nin yıllardır sürdürdüğü bir çizgisi var. Seçim kampanyasını “aktif” olarak yürütüyor. Cumhurbaşkanlığını çok istediği belli. Hırslı. Velev ki Cumhurbaşkanı olamadı. Bu insanüstü çabayı ödüllendirmek adına bile ince’ye oy verilebilir.

Peki, neden Muharrem ince’yi seçerken CHP’ye oy vermeyeceğim. Birincisi Kemal Kılıçdaroğlu CHP’sinden bir umut beklenmeyeceğini anladım. ikincisi, izmir 2. bölge seçmeniyim. Yani CHP’nin liste başında Kemal Kılıçdaroğlu olacak. Elim o ismin olduğu pusulaya gitmiyor işte. Diğer adaylar hakkında bir şey söyleyemeyeceğim.

Ayrıca iyi partinin izmir 2. bölge adaylarına baktım. Pek bir ofsaytlarını da görmedim. Zaten sistem Cumhurbaşkanı etrafında şekilleneceği için; Muharrem ince de “Herkesin Cumhurbaşkanı” olacağı için iyi partililerle de bir uzlaşma içinde götürürler diye düşünüyorum. Birbirlerini dengelerler. Bunun yanında Tüm yetkileri tek bir ele bırakmamış oluruz. (Zaten önümüzdeki dönem tamir-tadilat dönemi olacak. ideolojik düşünüp birbirlerini boğazlayacaklarını hiç sanmam) Uzlaşsınlar işte...

(Şunu da belirtmeden edemeyeceğim, iyi parti şeçime CHP-SP ile girerek bence yanlış yaptı. Çok daha fazla Milletvekili alabilecekken, şimdi milletvekillerini diğer iki parti ile paylaşmak durumunda kalacak. Belki de şartlar onu gerektiriyordu. Bilemiyorum. Her neyse…)

Muharrem ince ile Kılıçdaroğlu seçim kampanyasını beraber yürütüyor görünse de; Muharrem ince ve Kılıçdaroğlu farklı karakterlerde kişiler. Eğer Muharrem ince kazanırsa, Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’si ondan "diyet" isteyecektir. Yani çatışma yaşanabilir. Böyle bir duruma düşülmemesini istiyorum. O yüzden Muharrem ince’nin elini güçlendirip, işini de kolaylaştırıyorum.

Yok eğer seçim kazanılamadı, iktidar değişikliği olmadı diyelim. En azından durduğumuz yer belli olsun. Türkiye’nin başında bu saatten sonra artık aynı kişiyi görmek istemiyorum. Kim geliyorsa gelsin. Hiç biri bundan kötü olamaz ya… En azından insan yerine koyuluruz. Her gün her saat o iğrenç sesiyle insanları aptal yerine koyarak yaptığı konuşmalarından da kurtuluruz. Kekmiş :D
ilk turda tayyibe veririm parti olarak millet ittifakı

ikinci tura kalırsa tayyibin karışısında kim varsa ona veririm.
başkanlıkta erdoğan mecliste iyi parti.

hileci ağlak partileri artık görmek istemiyoruz mecliste.