bugün

sütlaç.
Muzlu puding.
Öküzler yazar mı olmuş dedirten başlık.
Billuriye ve dondurmalı irmik.
Az şerbetli tulumbayı affetmem.
dondurmalı irmik tatlısı ama tek bi dilim yedikten sonra doyarım.
Güllaç çok rahat 1 kg tuketilebilir.
ekmek kadayıfı, ama el yapımı olacak..
Tartışmasız en sevdiğim tatlı olan sütlaç tabi ki .
Aşure. Sütlaç.
bimde satılan 1 kiloluk puding. para vermişim o kadar bitirmeden atar mıyım amk.
hiçbiri! 1 kg tatlı yersem sonunda ya şeker komasına girerim ya da o sevdiğim tatlıdan tiksinirim artık, marjinal fayda diye bir şey var sonuçta.
künefe demek istiyorum yemeden önce öyle geliyor ama yerken yarısında tıkanıyorum maalesef.
Kaymaklı kadayıf ve sütlaç.
sütlü tatlı ise hakiki manda ve inek sütünden yapılmış günü birlik olan muhallebi yenebilir, hamur işi tatlı baklava ise kaliteli yerden sağlam ustaların elinden çıkmışsa kaymağı ser üzerine yenebilir.
eğer bu dediğim talı çeşitleri mahalle arası pastanelerde falan alınıp yenmeye kalkılırsa adamın allah korusun anasını ağlatır dikkat edin.
cemilusta'nın fındıklı baklavası. usta ben böyle bi şey yemedim ya. baklavaymış şöbiyetmiş normalde asla yemem şerbetli tatlı. ama bu bi başka gerçekten. insanı kesmiyor.
Antep fıstıklı baklava.
Ekler pasta. Yalarım. Istırırım bile.
trileçe.
(bkz: künefe)
(bkz: sadrazam yarrağı)
osmanlı saray kadayıfı.

baklava vs. gibi tatlıları yiyen bir insan değilim lakin bu tatlı bambaşka. mutlaka tadın. benim bildiğim istanbul fatih ve alibeyköy'de var.

görsel
Triliçedir. Çok güzel lan, olağanüstü bir tatlı. Kim icat etti acaba.
güllaç efendim, bir de yenir iki de.
Sütlü hafif tatlılar 1 kilo olmasa da gider. Bir kilo baklava yiyerim diyen Adam şeker komasından ahirete doğru hafiften yol alır.