bugün

bir tarafta avustralya, yeni zelanda öbür tarafta şili, arjantin, uruguay gibi ülkelerdir.

türkiye'ye tamamen ters yarım kürede ve türkiye'ye en uzak ülkeler olması tercih sebebidir.

yıllar yılı terörüydü, kürt sorunuydu, hizbullahtı, el kaideydi, dincilerdi, akpsiydi derken vallahi yaşamaktan bıktım usandım artık. dinci ülkelere, ortadoğuya, kürtlere bilmemkimlere en uzak ülke neresiyse bir an önce fırsatını bulup yerleşmek gerekli. kendi ülkemde asli bir vatandaş olarak rahat edemedikten sonra ha burda gurbet yaşamışım ha orda. ne farkeder!

belki de akp'yi getirme amaçları da buydu. türkiye'nin ve ortadoğunun alnına koyup hayatı çekilmez yaparak doğru düzgün insanları da bölgeden kaçırarak beyin göçünden nemalanmak *

kafa dengi yazar arkadaşlarla toplanıp hep birlikte gidelim şu patagonya ovalarına, avustralya düzlüklerine...
rusyadır. tek dert bu kadar çok güzel kızla nasıl hemen sevişilirdir.
en kolay kabul edilen yer kanadadir...ingiltereden gidenler bile yerlesmek icin direk iltica basvurusu yapiyor..
aklımda deli duygu sömürüleri dolaşan durumdur. hangi ülkeye gitsem bu yalanları yerde beni alır *
azerbaycan: Dil problemi yok, sıcacık kardeş ülke.
kanada .
isveç.
Entry burada.
Finlandiya'dır.

Vatandaş olmak neredeyse imkansızdır fakat kaçak yaşaması bile güzel olsa gerek.
kanada .
duygusal olarak almanya mantık olarak kanadadır. duygusal olarak almanya dedim. çünkü almanyada milyonlarca türk var ve başınız sıkışsa yada o ülke hakkında kafanıza takılan birşey olsa aynı dili konuştuğunuz size yardımcı olabilecek insanlar çok. gerçi türkler heryerde ama almanyada yolda yürürken kolunuz çarpsa türk çıkar o açıdan yani.