bugün

(bkz: Başkan olmak)
Boyum uzun olduğu için en arkada oturup her ders yanına gelen arkadaşının derdini dinleyen ve teselli eden sınıfın bir nevi güzin ablası olduğum doğrudur.
Sanatçı ruhumla dikkat çekiyordum.
bir kaç yazım kuralı yaptıktan sonra elaleme madara olmam yönümle yeterince dikkatleri çektiğimi farkettim vesselam.
sporcu kişiliğimle.
tarih bilgisi.
Yakıtı adeta koklamam ve karda kışta yolda bırakmamam.
rahatlık.
Uzun boylu, zeki, yakışıklı, esprili ve lider olmam. Evet.
Sınıfta sınava bir ders kala kimi çalıştırsam hep yüksek alıyorlardı. Birde cahillere hiç tahammülüm yoktu hemen sinirlenirdim.
Zeka ve yaratıcılığımla tabisi.
Şiirlerim bir de tuhaf davranışlarımla aşırı dikkat çekerdim. "Sen biraz gez dolaş , hava al "derdi bazı öğretmenlerim. Cdlerimi alıp kantinde açtırırdım . Zeki ama bizi s.klemiyor diye bir statü olsa ona alırlardı kesin.
Politika ve tarih.
komik ve zeki çocuktum ben. ayrıca hergün farklı bir gömlek giydiğim için beni gömleklerimle hatırlarlar herhalde.
ilyas salman ve david beckham arasında bir tipim vardı. tabi zaman geçtikçe daha bi oturdu tipim yerine. kısa boylu olmamla ünlüydüm. sağolsun kızlar tekliflerimi boyum yüzünden hep reddederlerdi. şimdi pişman ettim onları o ayrı mesele. bide sesim fena değildi o zamanlar Küçük Emrah ve Bryan Adams arasında bir sesim vardı. şimdi sesimde oturdu yerine ama kime benzediğini söylemem kimliğim ortaya çıkar.
ben sınıftaki herhangi biriydim. ahmet,veli,ramazan ....
açıkçası pek dikkat çeken biri değildim.

okul hayatım boyunca 1. sınıf dahil lise sona kadar hep en arkada cam kenarında oturan bir öğrenciydim.
ki en arkada olmak nişan tutma veya isabetli atış yapma yeteneğimi ortaya çıkarmıştı.
ilkokul kaçıncı sınıf bilmiyorum(belki 4) ama en ön sıradan arkadaşım silgisini istemişti.
ben de tuttum fırlattım. silgi arkadaşımın masasına çarptı ordan öğretmeninin masasına oradan da öğretmenin göğüs dekoltesini içine gitti. counter-strike gibi oyunlarda grubun sniper'ı oldum ondan sonraki hayatımda.

tabi ondan sonra öğretmen ağladı.
benim de yüzüm kızardı. utanmaktan değil olum müdür yardımcısı tokat attı iki tane ondan. piç kurusu ya.

ilkokul 3. sınıf sanırım 4 de olabilir yine.
bir tane kıvırcık hoca vardı. eğitim hayatımın ilk kezbanlarından.
çantasına çekirge koymuştum. sonra öğretmenler odasında bir panik bende de bir panik oluyor ama dikkat çekmezdim ya benden şüphelenmemişlerdi. yırttım bu olaydan.

ortaokul yılları evet zeki olduğumu hissettiğim seneler.
ki o his fazla sürmedi.
bir deneme sınavında ilde 25. olmuştum. okulda 1. olmuştum.
kimsenin sikinde değil. sınıf öğretmeni geldi bana bir bilet verdi sihirbaz gösterisi içinmiş.
hastalandım okul 2.'si elif gitti. sonradan orospu olduğunu duydum şimdi iki çocuğu var mutlu.

lise ve üniversite yıllarını sonra anlatacağım işemeye gidiyorum.
Uyku...
ingilizce hocası: soky kalk!
Ben: ee iii kalktım.
ingilizce hocası: soky! Uyanmadin mi hala?
Ben: tamam uyandim hocam..
ingilizce hocasi: uyan dedim artik uyan..
Ben: tamam uyanıyorum..

Ulan tüm okul hayatımda uyudum..
Tarih bilgimle daha cok, biraz tatmin edici olcude espritueldim guzel gunlerdi.
çok sinırlı olmam ve herkesle ters konuşmam ergenligin ne oldugunu beden sorun o nasıl bir duygudur ya insanlarla ters konusmaktan zevk alıyorsun.
6-12 yaş arası: aşırı zeka ve agresivitemle.

12 den sonra:

Her neyse.
çalışmayan ama dersleri iyi olan tiptim ben. piçlik yapar karı kız kovalardım. lise hayatımda tabi. 8. sınıfa kadar ise erkekler arasında ders çalışan asosyal bir tip. ünide bilmiyorum ama herhalde ne piç ne asosyal. tam ortayı bulduk.
çirkeflik ve savunmacılık .
bir sorudur.

mizah anlayışım iyidir, güldürürdüm. yeri geldiğinde babacan, arkadaşını koruyan kollayan olurdum. yeri gelir di gevşeğin önde gideni olurdum. okulda beni kime sorsan hep değişik bi cevap alırdın.
Hocanin tahtaya yazmak uzere oldugu sorulari daha yazmadan cevaplamamla dikkat çekiyordum. Nasil yaptığımı bilmiyorum ama gercekten biliyordum. Müneccim gibi.