bugün

Öncelikle serbest piyasa ekonomisi desteklenir. Serbest piyasanın ortaya çıkaracağı problemleri önlemek (çalışma saatleri, alınan ücret, çocuk işçilik vs) için sıkı denetim mekanizmaları ve yaptırımlar getirilir. Serbest piyasanın yaratacağı fırsat eşitsizliği ve aşırı gelir farklarını önlemek için de sosyal devlet anlayışı desteklenir. insanların vergileri ücretsiz olarak verilecek en kaliteli hizmet ilkesine göre yatırımlara tabii olur. bu anlayısı uygulayabilmek için devlet kademelerinde liyakat ve şeffaflık ilkesi benimsenir. rüşvet, yolsuzluk gibi yollarla devlet kademelerine gelen herkes tespit edilip işten çıkarılır. Ayrıca devletin yaptığı gereksiz harcamaların da hepsi tespit edilir.

Ülke içerisinde sosyal problemlere de önem verilir. ilericilik ve özgürlükçülük ilkesi benimsenir. Haklarını arayan insan topluluklarına çeşitli alanlarda özellikle hukuk alanında çözüm yolları getirilir.
ivedilikle diger dünya devletleriyle birlikte yikilmasi icin calismalara baslardim.

- anayasada ilk madde olarak her insana esit davranilmasi ve insanlarin gururu asla inciltilemez ilkesi yer alir. diger maddeler de bu madde göz önünde bulundurularak olusturulur.
- öncelikle kurulan devlette, üzerinde sürekli oyun oynanan para denen deger bicme birimi ortadan kaldirilir. rüsvet olayi da ortadan kalktigi icin kimse kimseye gereksiz haksizlik yapamaz. dis ticarette hammade alimi veya satimi yapmak icin kullanilir.
- ülkede yasayan her bireye kotali enerji verilir. kotasini dolduran elektriksiz kalir. bu sekilde enerji tasarufu saglanir ve doga korunmus olur.
- kiraci veya birden fazla ev sahibi olmak gibi bir durum söz konusu asla olamaz. her 18 yasini doldurmus birey icin 45-50 m², ailelerde ise her o evde yasayan birey icin 15 m² üzerine eklenerek ev verilir. böylelikle beton mafyasinin önüne gecilinir, ayrica gereksiz karbon emisyonu salgilanmadigindan cevre de korunmus olur.
- tarima daha fazla yogunlasilir ve tarim otomasyonu icin gerekli sartlar olusturulur.
- bireyler kendi ilgi ve uzmanlik alanlarinda is sahibi olurlar. calisma sartlari insancil ve zorlama olmadan gerceklestirilir.
- vasifsiz olan insanlar ilgi duyduklari alanlar hakkinda vasifli insanlardan egitim alirlar. vasiflilar, vasifsiz olan insanlara bildiklerini ögretirler. vasiflilar egitimleri kendi cikarlari icin vereceklerinden , vasiflilara karsi üstünlük gösteremezler.
bu sekilde kolektif bir toplum olusturulur. üretim birlikte gerceklestirilir. ayrica; is kazalari minimuma düser.
- hicbir fabrika veya üretim alani bir kisiye ait olamaz. hepsi bütün topluma ait olur.
- sinir ülkelerle diplomatik dostluklar kurulur. böylelikle sinir güvenligi tehlike altinda olmadigi icin asker ve silah yatirimi da yapmak gerekmez. ayrica; dis ticaret gelisir, ürün alim satimi daha kolay gerceklesir. bu sekilde devlet kasasi para toplar. toplanan bu paralari zamani geldiginde diger ülkelerin zaafi olan ekonomiyi bombalamak icin kullanilir.
- para olmadigi icin hirsizlik olaylari gerceklesmez. ayni zamanda is stresi de olmadigi icin kavga gürültü olaylari da olabildigince minimuma düser. böylelikle polis gibi kolluk kuvvetlerine de fazla ihtiyac kalmaz. bu sekilde kimse kimseye zor kullanamaz.
- is stresi, zamanla yaris ve gecim bunalimi olaylari minimumda oldugu icin; insanlar bunalim gecirmez. intihar olaylari biter, kalp krizi ve anlik felc olaylari ortadan kalkar. bu sekilde saglik sektörü rahat bir nefes alir.
- devlet yönetimi halk ile ic ice olup, halkin kararina göre hareket eder. bunun icin yerel yönetmelikler olusturulur ve devlet kararlari bu yönetmeliklerde gerceklesen toplantilarin sonucuna göre (yani halkin verdigi kararlar dogrultusunda) hareket eder. devlet baskani olayi yoktur, bunun yerine devlet sözcüsü secilir ve devlet sözcüsü halkin iradesi disinda karar alma yetkisine sahip olamaz.

su an icin bir ütopya ama gelecekte olmayacak birsey degil.
bi karı bulup evlenmek.
ıq TESTi iLE yurttaş alımı yapmak.
Yan gelip yatarım.
Din sosu ile biraz soslardım sonra vatan millet edebiyatı ile bu uyuşmuş kitleyi kendi çıkarlarım için sağa sola savaşması için gönderirdim
Aralarına ateşli konuşmalar yapabilen atalarımız şöyle şöyle yiğitti diyen kaypaklar yerleştirirdim.

Bolca piyon harcardım
fakiri fukarayı ise fakirliği tavsiye eden hocalar ile oyalardım çok çocuk yapın piyon artsın diye tavsiyeler verirdim verdirirdim.
Kultursuz dinazor oyum sana panpa.
önce saltanatı getirir sonra harem kurardım. mali sosyal ekonomik konuları sonraya bırakırdım. önce bir kendimi güvenceye alayım da.

demokrasi memokrasi hiç uğraşmazdım. partiler seçimler parlemento ıvır zıvır. faydadan çok zararı var anasını satayım.

sonra ekonomide serbest piyasa düzenini benimserdim. ancak özellikle enerji ve telekomünikasyonda devletin ağırlığını hiçbir zaman elden bırakmazdım.

konut üretimine önem verir imar planlarını titizlikle uygulardım. imar parsellerini 1000 m2 nin altına asla böldürmez, belli bir metrekarenin üzerindeki site projelerinde otopark ve yüzme havuzu şartı koyardım.