bugün

Birden gelen urpertidir.

Hava 40 dereceye yakindi. Los angeles resmen yaniyor, gunlerden cumartesi idi. Beyaz bir elbise vardi uzerinde saclari her zamanki gibi yukari da toplanmis, bronz teni harika gorunuyordu. 3 gundur kavgaliydik, en uzun surecli kavgamiz olmustu. Parmaginda yuzuk yoktu karsima geldi gozleri doluydu. 12 yil boyunca hic bir zarar gormemis iliskimizin sonuna geldigimizi anliyordum. Ama kanimin son damlasina kadar savasacaktim. Yanima geldi elimi ellerinin arasina aldi. Yuzugu koydu. Parmagimdan benimkini cikardi yanina koydu. 'Umarim ayni hatayi yeni kiz arkadasinda yapmazsin' dedi. Iste o an bana kis geldi, nasil titredim usudum anlatamam sanki buz dolu bir kovayi basimdan asagi bosaltmislar gibi. Yaptigim bir seyde yoktu bana gore o kendine gore yorumladi tabi. 12 yil verilen emek tek hamlede bitmisti. Savunamamistim bile kendimi. Uzerinden bir yil gecti. Hala deliler gibi asigim ama bir kere bile aramadim. Inadinin ne kadar sert oldugunu bilirim cunku. Yatagimiz hala ayni, perdeler hala mor sevdigin gibi. Fincanlik istedigin gibi, bahceyi her pazar temizliyorum sana sikayet ettigim zamanlardaki gibi, kopek aldim, kedilerle iyi anlastilar. Arabayi bile yikamaz oldum. Hava bugun ruzgarli burada, los angeles'tan cok uzakta. Bu kadar iskolik olmasaydim, bu kadar cok uzerine dusmeseydim islerin, fakir olsaydik ama beraber olsaydik...
Yüksek dağ kesimlerinde hissedilen bir duygudur. Evet.
ilginç bir durumdur ki başa gelir.
sikimsonik parfümlerle ozon tabakasının delinmesi sonucu olandır. ekolojik denge kalmadı ki.
(bkz: buralara yaz günü kar yağıyor)