bugün

Bazen istemeden benimde yaptığım şeydir, öyle birşey yaptığımda inip özür dilemek istiyorum.
beleşe abdest aldıran adam gibi adamdır.
yola odaklandığım için bazen kaldırımda ki insanları farketmeye biliyorum. burdan suladığım herkesden özür dilerim, vallaha bilerek yapmadım.
görsel

bilerekse bildiğin itliktir.
Her gün sokakta oluşan gölcüklerden kaçma sebebim. Araba geliyorsa yaklaşmam bile ama sürücü denilen trafik teröristleri özellikle ıslatmaya çalışır.
bilerek ya da bilmeden bunu yapan herkesin tekeri götüne girsin. arabası motor kilitlesin. yolda dağın başında kalsın. evine ateş... yok lan o kadar da değil.
ibneliğin dibine vurmuştur.

yavaşlamayı bilmez böyle tipler, harsss diye suya basar, etrafında ne var diye düşünmez.
Fikirsiz sürücüdür. Kendisinin arabası olduğu için diğer kimseyi umursamaz.
Tekerleği patlasin onun.

Arkadaşa da yeni bir şalvar alalım.
bunlar iki tipte sürücülerdir.ilki farkında olmadan bu eylemi gerçekleştiren ki zaten hayatta yazı tura yaşayan dikkatsiz tiplerdir.diğer grup tipte olanlar ise kimseyi önemsemeyerek gazlayanlar ve bilerek ve zevk alarak bu eylemi gerçekleştirenlerdir.hatta örneklendirirsek,şeridinden çıkıp su birikintisine girerek halkı ıslatan ehliyetli ruh hastaları bunun en güzel örneği olacaktır.
en nefret ettiğim olaylardan biri. su sıçrattıkları zaman küfrederim, duyarda durursa kavga ederim. araç ile de çok dikkatli olurum insanların üzerine su sıçratmamak için.
(bkz: yayaya ben en güzel)

(bkz: yayaya ben çok güzel)
arabasından indirip o suyun içinde boğacaksın.

su sıçrattıktan sonra durmaya cesareti olmayan daha da hızlı gitmeye başlayan sürücüdür.
pek de göründüğü gibi olmayan durumdur.
şöyle ki, yağışlı havalar da silgeçler çalışsa bile camlar ve aynalar oradan buradan sıçrayan suyla sürekli kirleniyor, çamur, toz toprak, yaprak oluyor. aracın içi sıcaklık farkından dolayı çoğu arabada buharlanıyor, zaten dışarının bir kısmını hiç göremiyorsunuz.

Yollar son derece kayganlaşıyor, trafik bazı noktalarda çok sıkışıyor. Yolun açıldığı yerlerde ise insanlar biraz daha hızlı gidip kaybettikleri zamanı telafi etmeye çalışıyorlar.

Ayrıca bir sürücünün hemen bütün algısı ve dikkati, düşük görüş açısı ile yol kayganlığı, takip/fren mesafesi ve trafik ışıkları üzerine yoğunlaşıyor. bir de her kilitlenmede arkanızdan önünüzden geçen insanları kontrol etmek zorundasınız. Haliyle seyir halindeyken Zaten dışarıdaki, özellikle de yol kenarındaki insanları pek göremiyorsunuz tüm bu durumlardan dolayı.

Bugün sabah bir yerde çok büyük bir su birikintisi vardı. insan var mı hiç göremedim ama belki vardır diye yavaşlayayım dedim, ama önce arkamı kontrol etmem lazımdı. Bir baktım hemen ardımda arabalar var. Ben aniden yavaşlasam zincirleme kaza olacak. haliyle geçip gitmek zorunda kaldım.
Sonra bir yerde de -yine bu sabah- önümdeki mini gölü farkedip sağından geçeyim dedim ve aniden sağa geçtim. Eğer arkamda ya da benim yanımda göremeyeceğim bir araç olsaydı yine kaza olacaktı.

Bile bile yapan yok mudur elbet vardır.
-ki bu adamlar yazın da yol çalışması olan yerler son sürat gidip tozu dumana katan insanlar.
Ancak bir sürücü, hele de şehir merkezlerinde, yoğun trafik alanlarında ve işlek yollarda kolay kolay etrafına bakamaz, odaklanamaz. Çünkü zaten yollar da bok gibi olduğu için pür dikkat trafiği ve akışı kontrol etmek zorundasınız.

Buradan, bugüne kadar farkında olmadan üstüne zerre kadar da olsa toz, toprak, su bulaştırdığım insan varsa özür dilerim.
Bunu engellemek pek mümkün değil ama birazcık olsun duyarlı davranmak bu tür olayları azaltacaktır. Çünkü az ıslanmadım, ağzıma yüzüme az çarpmadı yanımdan geçen araçlar. Kış günü soğukta kolay değil ıslak ıslak gezmek.
Bunu özellikle, zavallı bir zevk alarak yapan idiotlar olsa da, aslında çoğu zaman, kazara yapılan, sürücüyü mahcup eden, üzen durumdur.
Trafik akıyor ve durma şansınız yoksa, özür de dileyemez, bir süre, kendinize, yollara, belediyeye, yağmura sayıp söversiniz.
iki defa ıslattım, birkaç defa ıslandım.
Bir defa, inip, özür dileyebildim, bir defa da benden özür dilendi...
Nezaket güzel şey...
o öküzün sabah ben olduğum konusunu üzülerek ifade edebilirim. sabah eşimi tam da işe bırakmak için yavaşladığım anda orada bulunan ve karanlıkta fark edemediğim birikinti yüzünden sanırım bir anne kızı çok fena ıslattım. inip özür dilemeye, telafi etmeye çalışmama rağmen hanım efendinin hakaretlerine maruz kaldım. bu kadar hakaret işiteceğimi bilsem emin olun bunun telafisi yoluna gitmezdim. ya işte bötyle sevgili yazarlar. toplumca dikkatsiz ve hoş görüsüz insanlar olduk çıktık. keşke o hanımefendi ve çocuğu hakaret yerine sitem etseydi de ben de hatamı telafi etmek uğruna elimden gelen her şeyi yapabilseydim.
Sicratmamak icin hizini dusuren, direksiyon kiranlar ile hatasını farkedip ozur dileyenler yok mu siz bitanesiniz.
Benim de bi arkadaşım sıçratıyo.
Bugün başıma gelen olaydır. Kenardan kenardan giderken lavuğun önce korna çalıp sonra bana boy abtesti aldırmasıyla sonuçlanmıştır.
Bunların en moderni sicrattıktan sonra özür dileyendir hah işte onları alnından öpüyorum.
daha bugün başıma geldi. duyamayacağı şekilde küfür ettim.
görsel

şeytan ayrıntıda.
Medeniyet görmemiş insanımsı.
Farklı bir açıdan bakmak gerekirse yerdeki su birikintilerini görmemiş kişidir.
Kazara olduysa türk olmayabilir fakat eğer bilerek yapıyorsa türk oldugundan şüphe etmeyeceğim sürücüdür.