bugün

Bu şoförleri alacaksın, yaya geçidi yapacaksın. O zaman adam olurlar belki.
şartlara da bakmak lazim ama, eğer yarali birini hastaneye yetiştirmek gibi acil bir kaygısı yoksa, normal şartlarda keyfi olarak yol vermiyorsa bildiğin göttür.
görsel

pekmezini akıtın. bazısının yayalara karşı garezi var. adam/kadın yola adımını atar atmaz gazı köklüyorlar.
plakanın başındaki ili belirtir rakamdan çok; ilçeyi belirtir harflere bakmak lazımdır. Mesela BN Bayrampaşa, NS Esenyurt vs. yine de artık toplum bilinçlendikçe (gülme geldi ya la) azalacak sürücülerdir.
Silkelene silkelene öğrenecek olan sürücülerdir.

Ayılar geç öğrenir!
kendisinin da yaya olduğunu unutan kalastır.
deveye demişler boynun eğri.
almanya´da onu polis görürse cezası 120 euro + 1 puan´dır.
ülkenin oldukca geri kaldiginin göstergelerinden biri. medeniyet denilen seyi acik giyinmek ve alkol almak olarak algilayan kitleden beklenen hareketler dizisi.
Acil bir işi vardır diye iyi düşünüp sinirlenmek istemediğim şofördür.

Bazıları var, daha yayadan yol isteyip "ben araçlıyım, öncelik benim hakkım." Deyip dalga geçercesine konuşan var. Yayayı suçlu bulan da var. Yaya hakaret eden, yaya ile tartışan bile var.

Böylesi trafik magandalarına gerekli cezalar verilmeli ki olayların devamlılığı sağlanmasın.
ne acelesi olursa olsun yol vermesi gereken şofördür. yayalara yol verip, yayanın tebessümle utanarak ya da içten bir teşekkür edip selam vermesi çok hoşuma gidiyor. gerçekten bu tepkiyi görünce, yol vermesi çok mutlu ediyor insanı. yayaların da dikkat etmesi gereken bir şey var tabii. kırmızı yayalara yanarken geçmeye çalışanları çok görüyorum. nasıl olsa durur diye yola atlayıveriyorlar. bu da doğru değil. ama insan hayatının her şeyden önemli olduğunu düşünürsek, bırakalım üstünlükleri yayalara verelim. herkes birer şoför ya da sürücü olamayabiliyor. ama herkes birer yaya sonuçta.
Yobazdır.
Dövülmesi gereken şoferdir.
Cahil olan insanlar bu kuralın yayalar için getirilmiş olduğunu düşünüyor. Oysaki hiçbir alakası yok. Bizim insanımız bu kuralı medyada vs gördü, artık son hızla gelen aracın önüne atlamaya başladı. Bunun üzerine onlarca yaya bu aptal kural yüzünden ölmeye başladı. Gerçekten trajik bir durum. Bu hafta Beylikdüzü'nde yaşlı adam yaya geçidine atlıyor, gelen aracın sensörü olduğunu sanıyor muhtemelen, araç öyle vuruyor ki adamcağız 40 metre uçuyor. Gerçekten dehşete düştüm.
Bu bir medeniyet sorunudur.

Medeni bir millet olsak, kurala bile gerek kalmıyor.

Herkes doğal gelişen şartlarda doğru refleksi belirliyor.
fark etmeyen şöfördür. hele bizim evin orada bir yaya geçidi var, tam otobüs duragının başına kurulmuş. adam otobüs mü bekliyor, karşıdan karşıya mı geçecek emin olamıyorsun.
trafik cezasına hazırlıklı olsun.