bugün

(bkz: ben şahsen bizzat kendim)

neşelidir,girdiği ortamda dikkat çeker, kültürlü ve konuşkandır, gezmeyi sever, açık sözlüdür, rahattır, maddiyatla ilgisi olmaz, savurgandır.
duygusal gözükmez ama duygusaldır.
Güleryüzlü, çekici, seksidir. Bakışları karşı cinsi kendine çeken, aşık olunası kadınların burcudur.
o, herzaman size duymak istediğiniz şeyleri söylemeyecek. çoğunlukla açık sözlülüğü ve utandırıcı sorularıyla saçlarınızı diken diken edecek. ama arada sırada öyle özel, öyle harikulade birşey söyleyecek ki, size şarkı söylüyormuş gibi gelecek.

http://www.hurriyet.com.t...nsiyet=kadin&burc=yay
vurdumduymaz , bağlanamayan , hırslı , inatçı , çalışmaktan nefret eden , sadece dikkatini çeken ve sevdiği işleri yapmaya meilli olurlar . ne kdr yay kadını bu özelliklere sahip olsada , romantiktir . ama evlenme veya benzeri tekliflerde takılıp kalır . çünkü görevmişercesine bir tavır takınır . çözmesi kolay bir kişiliktir. çünkü gayet açık sözlüdür .
(bkz: yay burcu kadını)
Neşeli özgür ruhlu çirkef oyuncu gezgin.
Yaylandıra yaylandıra Yaylı yatakta sikilmesi tavsiye edilen kadındır.
bana denk geleninde benle uyuşmayan kadındır(yay burcuyum).
aşklarından ölseler bile gurur, inatçı olmalarından dolayı geri adım atmazlar. karşısının ikna etmesi gerekir bu konuda. her gün seni seviyorum demezler veya duymak istediğiniz şeyleri ama söylediklerinde o hissi tamamen içinde hissedersiniz. çünkü içinden geldiği için söylemiştir, içinden gelmeyen şeyi söylemek istemezler. özgür ruhlu, cana yakın olmaları en belirgin özellikleri.
Yara alinan bir kisiden oturu genelleme yapilarak kotulenen kadindir . Gecmis olsundur . Benimdir .
bu zamana kadar hiç tanışma şansı elde edemediğim kadındır. umarım bir gün bir yay kadınıyla tanışırım da görürüm nasıl olduklarını.
özgürlüğüne düşkün kadınlardır. pek erkeklerin sevdiği cinsten değil yani.
erkek kankalarına sabrederim derseniz bilmem.
en güzel burcun en güzel cinsidir. gurur duymaktayım.
Galaksinin en eğlenceli insan grubunu içerisinde bulunduran yay burcunun kadınlarıdır. Özgür, rahat, komplekssiz, eğlencelidirler.

Ah birde anlaşabilsek aq.

(bkz: yay)
gergin olabilir.

not: tamam, tamam benim beynim sulanmış uyuyorum.
iyi hoştur da bazen başına buyruk keçidir. Bazen öyle onulmaz hatalar yapar ki mutluluğunu kendi eliyle tehlikeye atar.

Oyunbazdır ama düzenbaz değildir. Temiz kalplidir ama aptal değildir. Her şeye rağmen açık sözlüdür ve hata yapsa da doğruyu söylemeden duramaz.

insanı çok yorar. Hatta kimi zaman canından bezdirir. Toleranslıdır fakat büyük bir Hata yaparsanız burnunuzdan getirir.

Yine de asla sevdiğinize pişman etmez, bin defa değer. Ondan iyisi varmı diye düşünmezsiniz bile.

Kıymetini bilmeyen yanlış ellerde mutlu olamasa da, kalbinde --iyilikleri-- daima pırlanta gibi ışıl ışıl ilahi ışığıyla yüzüne vuran nurun aydınlığında gece gündüz parıldayan, hiç bir zaman değerini yitirmeyen mücevheratın gözdesi --elmas-- tır yay kadını.
kova erkeği ile bırlıkte olmamalıdır sinir hastası olur. (bkz: ben)
sevdimmi tam sever, sevmediğine kılını kıpırdatmaz. Merhametsiz lakin vicdanlıdır. Sonunu düşünmez bu yüzden. Pişman olmayı sever, keşkeler ona göre değildir.

(bkz: ben)
Yay burcu'ymuşum. Ancak bunların tümü yalan efenim. Bilimsel hiçbir dayanağı yok.

Ancak popülarite ayağına kullanılıyor saçma biçimde.
Kişilik kuramları dersimizde fikirlerine güvendiğim hocam: 'dünyadaki kişi sayısı kadar farklı kişilik tipi vardır' demişti. Ki öyle zaten.

Her kişi nevi şahsına münhasırdır.
Genellemelere dalıp yanılmayın ulu sözlük. Sadece insanları tanımaya çalışın.
Manik depresif bi ruh halleri vardır bunların inanılmaz eğlenceli bi o kadar sinirli,manyak tipler.
sürekli bir gerginlik falan yay ya hani anladınız mı espriyi çok inceydi ahahha hani yay gergin olur ya ahha.
yengemdir. çok tatlı insanlar bence ya.
Alayi mal amk bir dedigi bir dedigini tutmaz kararsizlardir.
özgür, aceleci, dengesiz, enerji doludur. gezmeyi, yemeğe çıkmayı, sosyal aktiviteyi asla ihmal etmez.

bazen o gözlerini size dikip bakar. psikopat katil gibi görünür. güler. sonra ince ses tonuyla konuşmaya devam eder.

ilişki insanı değildir. özgürlüğü kısıtlanırsa basar gider. gel-git medcezir yapılıdır.