bugün

"haha güzellikmiş tipmiş süsmüş ben böyle şeyleri takmıyorum hacı yhaa" diye ortalıkta gezinir. saçı başı abuk subuk yapış yapıştır. altında bir eşofman üstünde garip saçmasapan bol bir tişört ve elinde iki üç tane kitabıyla kalkar gelir utanmadan. bahsettiğim kıyafetler için de "ayhh ben de böyle giyyorum ne var lan???" diyenlere de selam ederim benim bahsettiğim bildiğin pijamamsı olanlar bi' kerem.
uyanır uyanmaz okula koşan kızdır. ***
yatağa yine o şekilde girer.
geç kalkan kızdır.gayet normaldir.
gece kulübünden çıkıp derse gelen kızın uyuyup da gelen modelidir .
bizim sınıfta vardı böyle bi tip...saçlarına tarak sürmedi 4 sene boyunca ..sonunda ne oldu bilmiyorum
erkek arkadas bulmaktan umudu kesmis olan kız turudur.
titiz bir hocaya çatarsa; "yatak kıyafetiyle, benim dersime giremezsin" deyip dersten atılması olasıdır.
bunların birde havaalanında eşofmanla gezmeyi modernlik sanan versiyonları vardır.
kızlara özgü değildir, erkek modelleri de yaygındır.
* la eşdeğerdir.yüzünü yıka bari demi.
belki koltukta uyuyakalmıştı, nerden biliyorsunuz lan yataktan kalktığını? ibneler, aynı evde mi yaşıyorsunuz? belki de yerde sızdı.

ehueh. yataktan kalktığı gibi okula gelen kız bazı erkeklerin dramıdır. üzülme yeğenim, sen sadece para üstünü arkaya doğru uzat ve yolculuğun tadını çıkar.
sabah okula gelen ilk kisi olmak icin kasan öğrenci olma ihtimali yüksektir.
kalkmasına hiç gerek olmayan kızıdır..bir işaretiyle okul ona gelirdi.
geç kalmış olması yüksek ihtimal. *
olmayan bir kızdır...
umursamazdır.
okula gelme amacı koca bulmak veya ortam edinmek olmayan kızdır.okumaya geliyordur.
saçı başı birbirine karışmış tarla faresine benzeyen kızdır.
uyku kokusu hala üzerindedir. ağzı kokar ki bir kızın ağzı kokmamalıdır. kokmamalıdır abi.
sabah saat 6:37
kalkılır ilk iş yüz yıkanır daha sonra odaya gidilip nemlendirici krem sürülür.
saat 6:45
külotlu çorap özenle seçilir hırkayla tozluğun renginin aynı olması gerekir.
saat 6:53
bir yandan farkedilmeyek kadar hafif makyaj yapılırken düzleştiricinin ısınması beklenir.
saat:7:00
saçlar düzleştirilmeye başlanır.
saat:7:20
çanta hazırlanır parfüm sıkılır dişler fırçalanır.
saat:7:30
aynaya milyon kez bakıldıktan sonra yola çıkılır.ve kız kahvaltı yapmaz.
daha sonra düşünüldüğünde abi ben bu kadar gereksiz şeyi neden yapıyorum diyen kız olabilir.
şahsen 1 saatini kahvaltı yaparak yada biraz daha uyuyarakta geçirebilirdim türünden düşüncelere dalıp sabah kalktığı gibi okula gelir.gün boyunca bişeyinmi var biri falanmı öldü sorularıyla karşılaştıktan ve yargılıyıcı gözlerin bakışlarına mağruz kaldıktan sonra eski düzene geri döner ;
evet saat sabah 6:37.
kendine güveninin tam olduğu hatundur. huyu suyu iyiyse kaçırılmamalıdır.
yada pasaklının tekidir.
(bkz: hani örnek fotoğraf)
okuldan geldiği gibi yatağa giren kızdan farkı yoktur.
okuldan çıktığı gibi eve giden kızdır.
okumaya gelen kızdır, başka bi amacı yoktur sanıyorum.
sabah dersi olan kızdır..