bugün

Annemin hediye ettiği miss kokulu başörtüsü.
ufak yastıktır. saklamayınca kayboluyor evde..

ne dövizi ne altını lan ay sonunda cebimizde 1000 lira para kalırsa takla atıyoruz.
bu devirde hiçbir şey.
Bir miktar altın ve dövizdir.

görsel
Prezervatif.
Silah. Bu bıçak olur, tabanca olur, keleş olur, roket atar olur. Bulundugunuz cografyanin pisliklerine gore farklilik gosterebilir. Sonucta yastigin alti hepsine yeter.
Dildo

Vibratör
Kitap, kağıt, kalem, uyku maskesi, saç tokası.
Perşembe pazarı misali.
Haaa yastığın kenarında da koca su termosu.
görsel

düşman çok götü kollamak lazım.
yanımda benle seyahate gelen polis sürekli silahını koyuyor yastığının altına. o şekilde nasıl rahat ediyorsa.
burun silinmiş peçete.
falçata koyardım ben yurtta kalırken. kapıların kilidi olmayınca, öyle bayramda seyranda bi iki kişi ya da tek kalıyorduk bazen. ne olur ne olmaz bekçi de gidiyor diye düşünerek.

evet evet içimde her zaman bir ruh hastası mevcut idi. şimdi de çakı taşırım mesela. bi sapık bulsam da çiziversem.
Peçete ve kitap.
Evet yastığımın altında kitapla uyuyorum.
onun sesi, onun gülüşü, onun mutluluğu olurdu yastığımın altında, hüzümü alırdı onu hissettiğim şarkı.
Ama öyle olmadı ihanet edildiğimi öğrendiğimden bu yana o yastık mezar taşından beter oldu. Geçmiyor anasını satayım yüreğimi söktü götürdü.
sigara ve dolap anahtarı.
El uyurken hep oraya saklarım.
Toka, peçete,kulaklık bazen ilaç vb. şeylerdir.
Düşlerim.
Kefen parası. Neden ki en azından bizim yan komşumuz Pakize teyze için öyle.
silahtır.
Gece uyurken telefonum.
Maytlar.
Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası.
altın.
ben ekonomi mezunuyum. bakın sakın ha gerçek değer olan altınınızı bankaya verip işe yaramaz bir kağıt parçası almayın. dünyadaki tüm paralar, değerler altın cinsinden ölçülür. asıl kıymet altındır. ülkede bir halt olursa o kağıtlar hiçbir halta yaramaz. yastık altındaki altınınıza kimse bir halt yapamaz.
Browning 14lü. Bazen baretta fs92. Değisiyor.