bugün

bazı zeka özürlülerin yaptığıdır. yine acıyı ve kederi fırsat bilmişlerdir. suratınıza tükürmek gerek ama siz ona da layık değilsiniz ki.
(bkz: sosyal medya duyarlısı)
eylemi düğün sanan yavşakların anlamayacağı durumdur. maalesef zekadan nasibini almamış mallar protestolar niçin yapılıyor anlamaz.
sokakta anıra anıra gülmekten iyidir.
bir şeylerin hala dua ederek düzeleceğine inanan 21. yüzyıl insanının eleştirdiği olaydır.
eylem haktır. engel olunamaz ama işin içine farklı durumlar giriyor bu ülkede yapılan eylemlerde. konu saptırılıyor, iş yağmalamaya kayıyor. bunun önüne nasıl geçilir bilinmez ama gösteri, eylem de engellenebilecek şeyler değildir. zaten izin de çıkar çoğuna. ama işte aradaki bazı orospu çocukları işin boyutunu değiştirmeye çalışıyor. doğal olarak "bakın akp karşıtları yaktı yıktıya" dönüyor olaylar. .mına koyim bende akp'yi günahım kadar sevmem de nereyi yakıp yıktım?
Devletin ambulansının sedyesi kirlenmesin diye "Çizmelerimi çıkarayım mı, sedye kirlenmesin." diyen bu milletin evlatlarını, Taksim'de ortalığı yakıp, yıkan veled-i zinaların anlamasını, ortak bir yas tutmayı, bunlar üzerinden ölü seviciliği yapmamalarını beklemek kabul ediyorum bizim eşekliğimizdir.
yas ilan edilen günde eylem yapmak. hmm susup ağlaşalım, meydanlarda ses çıkarmayalım. daha mı iyidir, soruyorum sözlük.