bugün

bu kulaklar bunları da duydu.
(bkz: sosyalleşmemiş ayılar)
sene 1999 lise yıllarım. okul müdürü istiklal marşından önce konuşma yapıyor ve kız öğrencilere sesleniyor.
okul müdürü; kız öğrenciler duyuyorum ve görüyorum ki et rengi (ten rengi demek istiyor) çorap giyiyorsunuz, bundan sonra yasağhtır.
erkekler tuvaletinde bir ayının sığırlık yapması sonucu müdürün okula isyanıdır.

m: medeniyetlisinizdir diye tuvalete tas koydurttuk. meğer medeniyetsizmişsiniz. ayııı. ayııı. tasın içine sıçmış.
kafanızı deve kuşu gibi saklıyorsunuz,ama cötünüz açıkta kalıyor.
-Avluda top oynayanlara söylüyorum olum orda kocaman saha var neyinize yetmiyo!
+Hocam sahada kale yok
-Burda kale mi var gerizekalı.
--spoiler--
aranızda bazı kendini bilmezler var.. onlar kendini çok iyi biliyor söyletmeyin buradan.
--spoiler--
hacı hacıyı mekkede, kavat kavatı dakkada bulur.
favorileri uzun bir çocuğa bakarak:

-o ne lan öyle ? at yarraa gibi uzatmışsın, yarın kesip gel onları.*
''olum sen gerizekalımısın he? salakmısın lan''
''Lan bu okulun mevcudu 500, siz 700 kişisiniz, fazla olanlar var bu okulda, kapıdan da değil duvardan atarım sizi '' gibi bir cümleye şahit olmuşluğum var.
beş dakika içinde boşalıyoruz.*
cuma günü istiklal marşı okunmadan önce müdür bey yine konuşmaktadır. ama 2 kez uyardığı öğrenci hala onu dinlemiyordur. en sonunda müdür bey dayanamaz ve :

-it, köpek, enik, hazır ol şimdi dövmeye geliyorum seni.
-okula tophane berdusu gibi gelmeyin evladim!!!
Siz yere çöp atarak dağdaki teroristle aynı suçu işliyorsunuz.Bu vatan hainliğidir!!
-tuvaletleriniz mutfağınızdan,odanızdan vs daha temiz olmalıdır eğer daha temiz değilse çok pislik insanlarsınız.
-bu saçlarının hâli ne çocuğum? nerden geldin? söyle bakalım.
-dolayoba'dan hocam.
-geri gönderim mi seni oraya.
(bkz: tehdit edilerek duble ezilmek)
-Beden dersinde basketbol oynamayın,top sektirme sesi dersteki arkadaşlarınızın dikkatini dağıtıyor.

vay amnskym hepimiz koltuk altımıza alıp sürelim topu o halde,sonra niye türkiye'den oyuncu yetişmiyor falan filan.
Biliyorum 3/8iniz zeki ama çalışmanız lazım çocuklar. *
atılan tokattan sonra öğrencinin darp raporu alması sonucu el öğrencinin ensesine atılır ve:
-"o vurmak mı lan pezevenk." denir.
Karne töreni hava soğuk ve efsane söz; hava soğuk olduğu için sizi içeri almıyoruz.
- kafanıza oje * sürüp gelmeyin serseri misiniz siz!
-okul disından arkadaslar getirmeyin lutfen .ojedir ,kaykaydir,lahmacundur ...olmasa daha iyi olur gençler.
+hocam servisi kaçırdık o yüzden geç kaldık
-eşkiya mısınız oğlum siz !
bir gün '' bulgur ile tarhana fakirlik bizden yana..'' türküsünü çığıra çığıra yürüyorum koridorda dalmışım amk. arkamdan geldi elini omzuma attı ve dediki

- tarhanayı kim bulmuş da fakirim diyon amk.

işte o zamandan beri tarhana çorbası içemiyorum. artık annemin çatıda tarhana kurutmasına izin vermiyorum. zengin olduğumuz belli olmasın diye.
- oğlum konser perşembe günü saat 2'de.
+ peki salı günü kaçta geleceğiz hocam.
- sen gelme yavrum.