bugün

klasik bayram mesajlarına nazaran daha bir antika, daha bir ürperten mesajlardır.

örnek olarak;

mubarek seker bayramini tevhid-i imaniye ve uhuvvet-i islamiye'de ittifaken tevazu vu telaifle tebrik eder, alem-i islama malik-i ebediden sihhat muaffakiyyet ve para niyaz ederim.

"mutluluğunuz türkiye enflasyonu kadar yüksek, üzüntünüz memur maaşı kadar düşük, geleceğiniz demirel'in keli kadar parlak olsun. mutllu bayramlar..."

muhterem;
zatı alilerinin ultra mubarek glikoz fiestasını en deruni hislerimle kutlar, acunun ulu tengrisi cenabu rabbül aleminden sağlık mutluluk ve afiyet niyaz ederim.

"telefonum telefonunuzun bayramını en içten dileklerle kutlar, uzun batarya ömürleri diler."

bugün yüzün öpülmekten solsun
miğden 5 kilocuk şeker ile dolsun
cüzdanını mahalle bücürleri soysun
bayramın kutlu olsun

gömleğiniz levi's, pantolonunuz diesel olsun
bayramınız mübarek olsun.*

gibi mesajlar gösterebiliriz.
(bkz: bayramınız mubarek olsun)
(bkz: klise) *
(bkz: bu bir bayram mesajıdır)
kafa yaran bayram mesajlarıdır.

mesaj: ramazan bitti bayram geldi artık rahat rahat sevişiriz erkekim benim bebişim.

cevap: ben şimdi ananı skmeye gidiyorum dönücem kızım benim. imza: babuşun.

(bkz: bebişe yazılan mesajın babuşa gitmesi)
istenilen her an sigara içilebilen, ve her can çektiğinde yemek yenebilen mübarek olmayan 11 aylar başlamıştır, hayırlı olsun.
Gecen barda, gündüzün cafede olsun. Elinde elektron-Basın kulaında mp3 ün olsun. iç kafan güzel olsn. Gecen konserde gündüzün yatağında olsunn. Müzik aç elektroyu çal Bası çal tikiler duysun.. Neşeli bayramınız kutlu olsun.*
+
Mutlulugun Türkiye enflasyonu kadar yüksek, üzüntülerin memur maasi kadar düsük, gelecegin Demirelin keli kadar parlak olsun. Bayramın kutlu olsun.
klasik bayram mesajlarına yazılan cevaplar olabilir. yarabilir.

beş altı ay önce evlenmiş dayı oğlu bir kutlama mesajı atar;

ramazan bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz tamer, meral ÖZCAN

cevap:

biz de kutluyoruz. sur duvari, gamze, fatma, semra.

not: bekarlık sultanlıktır.

bunun üzerine gelen mesaj cok kısa ve özdür:

cevap:

PiÇ

puahahah abicim evlenmişsin işte ne kızıyosun yaran mı var hasret mi çekiyosun bekarlığa anlamadım ki.

edit: yukarıdaki isimler sallama kişiler dallamadır.

edit2: bunu kötüleyen arkadaşların kadınlarla arası kötü sanırsam. iyi de bana ne vuruyosunuz ben mi bozdum aranızı. tamam lan vallaha yalan söyledim çok iğrenç bi herifim kimse yüzüme bile bakmıyo ühüüühüüü. oldu mu. ayrıca bunu kötüleyen arkadaşlar bayan da olabilir. o zaman lafım yok. ayıp tabi benim de yaptığım. *
yemeğin sonsuz olduğu, içkinin gırla gittiği onbir ay başlamıştır, hayırlı olsun.
kalıplaşmış osmanlıca tamalamalarla oluşturulmuş uzuun cümlenin "kandiliniz mübarek olsun" diye bitenleri de yaran bayram mesajlarıdır. eleman ya dikkat etmedi o son kelimelere ya da "amaan o da mubarek gün bu da, ne fark eder" dedi. bilemiyoruz, ama biz arkadaşlarla çok güldük. orda olsanız siz de gülerdiniz.
karısını çok seven ve sürekli öven bir arkadaşımızın mesajını naklediyorum:
- yüzünüzden gülücükler eksik olmasın, bayramınız kutlu olsun. tonguç tömbeki ve biricik karısı!
aynı mesaj bilimum önemli gün ve gecede yollanmasına rağmen her seferinde okumaya başlar başlamaz yüzümün şekli değişiyor, her seferinde yutuyorum.
"...senin ve yedi sülalenin taaaaaaa ramazan bayramı mübarek olsun..."
"minareden atlarım bayramını kutlarım" tarzı aman herisel bir yaklaşımda mübarek günde yarabilir.
sana dar gelecek makberi kim kazsın
sığ desem tarihe sığmazsın
(bkz: bayramını mübareklerim)
senin ve sevdiklerinin bayramı kutlu olsun.
eski sevgilinin ima içeren mesajları.hayır ne soracaksan sor adam gibi.cevap veririm dert değil yani.mesaja mı gülersin, beni unuttun mu diye sormak için kıvranmasına mı?
çocuğun farklı şehirde olan babasına çektiği msj;

"anladın sen onu".

aradan yarım saat geçer,internet bankacılığı kullanılarak hesaba belli bir miktar para aktarımı yapıldığı görülür.
gökten melekler insin, nur saçsınlar yüzüne, allah günahlarını affetsin, bakire meryemin rahmeti üzerine olsun. amin.

(dinle imanla alakası olmayan taşakçı arkadaşımın mesajıdır)
bu sene kurban bayramında sakın kurbanlık alma...
kısa mesajla "KRBN" yaz 2007'ye gönder..
seni sevmeyenler sana kurban olsunlar. *
iki veya 3 sene önce babamın yanında çalışan bir kızın sevgilisine çektiği mesaj tipidir.
'sevgilim cumhuriyet bayramın mübarek olsun'
(bkz: yuh artık)
selam sana sevmeyi bilen sevilmeyi hakeden güzel insan. *
bayramın kutlu olsun. * * *
mesajların bedava olduğu bu mübarek günde ramazan bayramını ve ayrıca gelecek:

kurban

10 kasım

29 ekim

yeni yıl

23 nisan

19 mayıs

30 ağustos

doğum günü

sevgililer günü

öğretmenler günü

analar günü

babalar günü

4 eylül sivas kongresi

istanbul'un fethi

malatya'nın kayısı

tekirdağ'ın kiraz festivali ve her ne kadar önemli ve bir o kadar da önemsiz gününüz varsa şimdiden kutlu olsun. daha sonra vay ben duymadım, vay ben işitmedim, efendim bana mesaj çekmedin, benim haberim yoktu, ben o ara meşguldüm, yan yattı çamura battı gibi kaçamak cevaplara kurtulacağını sanıyosan şimdiden vazgeç. ben kutladım bikere... * *
Nasrettin hocaya sormuşlar:Hocam Ramazan bizden memnun gitti mi? Hoca:Memnun olmasa hiç heryıl on gün önce gelir mi demiş?mutlu bayramlar dilerim..
minareden atlarım, bayramınızı kutlarım.
tarafıma gelmiştir. hiçbiri beni bu kadar yarmamıştı.

"bayramın kutlu olsun aq"
bütün büyük ve küçük baş kurbanlıkların bayramını en derin üzüntülerimle kutlarım, bayramınızın acısız geçmesi dileğiyle.
panter emel