bugün

ne münazaralar, tartışmalar döner bu konu üzerine. Bence tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan çıkar sorusundan daha karmaşık bir durum. Yaparsın sonra ah vah yapmayaydım der sonra üzülürsün. Yapmazsın ah keşke yapsaydım, yapsam nasıl olur duki acaba şöyle olur muydu ki. Bitmek bilmeyen sorular. Ama hep aklımda kalmasın yapayım içimden ne geliyosa o olsun ne olacaksa olsun kafasındaydım bu yüzden sanırım hep kaybettik ya. Bu yüzd2n sanırım zamanında hep çok üzüüldük ama sonra hep özlenen olduk. Hadi burdan yak şimdi burdan da kaybedilince değerini anlayan akılsız insanlar diye sorularımı sıralayabilirim ama susuyorum.
En buyuk pismanlik bile -acaba'lardan iyidir bana kalirsa.

Sahiden merak ediyorsan durmamalisin.
(bkz: aşk için ölmeli aşk o zaman aşk)

(bkz: bir şey sevmeye değerse ölmeye de değer mi)
aptallar vs korkaklar karşılaştırması olan başlık.
Emin olun yaptiginiza pisman olmak her zaman daha iyidir. Soyle ele alalim yapmadiginiz bir sey oldugunda icinizi hep "yapsam ne olurdu acaba? Daha mi iyi olurdu?" Dusunceleri saracak. O yuzden siktir olup ne yapmak istiyosaniz yapin.
Yapamadıklarına pişman olmak daha kötü. Hep aklında bir yerinde kalır.
Yapmadıklarıma pişmanım ve bu benim hayat felsefemdir. Kötü seçimlerim tecrübe, iyi seçimlerim haz verir. Hayatınızdan keşkeleri atınız, hatta o kelimeyi bile belleğinizden silinmesi önerilir.
elbette pismanlik duygusu kotu bir sey lakin emin olun ki yapmadigina daha cok pisman olur insan.
Yapmadığının pişmanlığı daha ağır keşke yapmasaydım de ama keşke yapsaydım deme.
pişman olmamak en iyisidir.
Pişman olurum diye yapmadığım şeyleri yapmadığıma.
tabii ki de yapmadığına pişman olmak daha iyidir. çünkü hayat size ikinci defa bir şans muhakkak verir. tabii ki de dedim ama ikircikli bir durum da söz konusu olabilir. bilmiyorum. swf. hakikaten beyin yakan bir başlık.
Yapmayıp pişman olmaktansa yapıp pişman olmak daha iyidir malum deneyim.
Tabi ki de arada kalırsa yaptığıma pişman olmak daha iyi diğer türlü sonucunu kestiremezsin keşke olarak kalır içinde ukte olur.
iki ucu boklu değnek.
en iyisi hiçbirşeyden pişman olmamak aslında.
birinde pişman oluyorsun birinde içinde kalıyor. bence içinde kalacağına pişman ol.
Yapmadığım için pişman olurum ,yaptığım hiçbir şey için olmak anlamsız çünkü olan olmuştur zaten.
Yapamadığına.
yaptığına pişman olmak her zaman daha iyidir. sonucunda görmüşsündür kötü de olsa. öbür türlü yapsam acaba ne olurdu diye düşünür durur insan.
Hangisi daha iyi umrumda olmaz.

Yaparım, yaptığımdan dolayı köpek gibi cezasını çekerim, sonra canım isteyince tekrardan aynı boku yemekten de çekinmem.

Bir şeyi yapmadım onun pişmanlığını hala yaşıyorum.

Pişmanlık hepsinden fena. "Acaba yapsaydım ne olurdu?" Sorusu insana çok ağır bir yük.
yerine göre değişir ama yapmadığına pişman olmak daha iyidir fırsatların nasıl değerlendirilmesi gerektiğini öğretir insana ancak yaptığına pişman olmak, o utancın altında ezilirken ölmemeyi becerebilirsen öğreteceği şeylerin haddi hesabı yok.
Eğer yapıp da pişman olduysan büyük olasılıkla senin için olumsuz bir şeyler olmuştur. Ama eğer yapmadıysan içinde küçük de olsa pozitif bir şey olma hissi olabilir. Kimi insan için hayat ya siyah ya beyazdır. Ama benim gibi hayatın grisinde yaşayan acılara diğer insanlardan da daha zor dayanan biri için küçük bir ihtimal de olsa hayata bağlayıcı bir amaçtır.
yapmadığına gün gelir çok pişman olursun ama iş işten geçer. ne demiş müslüm;

son pişmanlık neye yarar, her şeyin bedeli var....
ikisi de birbirinden kötüdür. çoğu zaman yaptığıma pişman olurken aynı zamanda yapmadığıma da pişman olurum.