bugün

büyük fırsattır.
yıllarca kabuslarınıza konu olan olayın gerçekleştiği gündür.
yeniden çevrim yapmaktır, hoştur bazı bazı.
ilerde çok popüler olcam, şimdi biraz kafa dinleyim, kendimi tanıyım aşamalarını geçmiş insanın gerçeği farkettiğinde vuku bulur.
herşeyi en baştan en sona kadar teker teker düşündüğün evredir. gerekli gereksiz her şey düşünülür işte o evrede.
ceketini alıp gitme zamanıdır.
kendi kendinle konuşmaya başladığın zamandır.
yine mi bamyadır.
birden fazla çeşidi vardır. fakat en fenası kalabalıklar içinde yapayalnız kalmaktır.
şu an yaşadığım durum. odamda kimse olmadığı gibi yurtta da tık yok. pencereyi açsam ıssız orman. baya bildiğin yapayalnızlık durumu. kafa dinleme.
kaldığın yalnızlık durumuna bağlı olarak kimi zaman iyi kimi zaman kötü olan bir durumdur.
benim devamlı kaldığım durum. meraklanmayın, sonrasında bir sürü arkadaşınız oluyor.*
doz aşımı durumunda ani bir depresyonla sonuçlanacak vaziyet. *
yalnızlığı seven adam için 6 ay iyidir. lakin sonrasında gelişen '' olum yaban bi adam oldun çıktın, ne olucak lan böyle '' düşüncesi insanı içten içe boşluğa sürüklemiyor değil.

tanım: kötü bir olgu
bi sonraki levele geçmeden önce en kötüsüymüş gibi gelendir. hırstan yalnız ağlayıp soğuduktan sonra hayata, bir sonraki krize kadar devam etmektir. aynayla beyin fırtınası yaparken bi an karşında biri olduğuna gerçekten inanıp akıl sağlığından şüphe etmektir. arkadaşların yardımını istememek, onlara inanmamaktır. bir sonraki levelde görüşmek üzere canlar.
Huzurun dibini sıyırmaktır.
içinde bulunduğum durum.
kendi elimle, kendi isteğimle bu durumun içindeyim.

normalde severim ama çok huzursuzum.
Bomboş ve gereksiz muhabbetler yapmaya yeğdir. Yorucu ve kötü insanlardan uzaklaştırır. Hayat sana hayallerini vermiyorsa yalnız kalacaksın.
Bir başına kalmak durumuyla aynı olmayandır.
arkadaşlarım kadıköy'e, görüştüğüm kadın konsere çağırdı ve ben giyinmişken üzerimi tekrar çıkarıp uludağ sözlükte yazıyorum. yalnız kalmak huzur demektir.

ayrıca kırmızı şarabım ve siz varsınız yeter...

not: bakalım alkol etkisini gösterince de bu kadar delikanlı olabilecek miyim. (swh)
"Bir oyun başlıyor. Adına aşk diyorlar. Hep Ben kazanıyorum ama sonunda sigaram ile yapayalnız kalıyorum."

Yarbay kemal, s.petersburg, 1886, hizmetçime mektuplar...
Hayatın işleyişinde kimi zaman başa gelen durum.
Lâkin içinde, düşüncelerinde ve kalbinde.. derinlerde hep var olan.
Son iki yıldır tatmadigim duygu.